Your contribution will be used to pay for our hosting service.
THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

PCHOME.RO

Collapse

Adaugare titraj la imagine BD.ISO

Collapse
X
Collapse
Currently active users viewing this thread: 1 (0 members and 1 guests)
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

bine, atunci rectific n-am sa mai postez aici ce am facut etc.
    sigpic

Comment

Dacă o iei aşa, sincer, nu ne interesează...
      Fac asta de 10 ani (poate şi mai bine) şi n-am reuşit să descopăr apa caldă, ci m-am lăsat ghidat de cei care CHIAR fac asta, ca meserie sau hobby...
      Probabil am făcut ceea ce tu nu ai să realizezi vreodată, dar asta e altă māncare de peşte...
      Tu īn ultima lună ai pus zeci de īntrebări la care ţi s-a răspuns PROMPT, la subiect, cu linkuri şi alea alea...
      Se vede CLAR că ești la "primele arme", dar să faci afirmaţii că VEI DESCOPERI, e ca şi cum s-ar spune că se va descoperi o planetă locuită...

Īţi urez tot succesul, n-am să mai particip la discuţiile tale...

Comment

Din ce am citit pana acum, se pare ca nu e foarte diferit fata de un dvd. Ma refer la demux, remux, adaugare subtitrare, eliminare meniu, eliminare piste audio nedorite, etc. Abia astept sa trec la blu-ray si sa-mi fac o colectie.

Comment

este cam acelasi lucru, dar aici intalnesti anumite protectii cum ar fi cinavia pe sunet. Singurul lucru care inca nu am putut sa il fac este sa copiez un film 3D.
          sigpic

Comment

Originally posted by scary View Post
            Nu merge trebuie reencodat. in concluzie daca introduci un mkv in tsmuxer si apoi bifezi sa ti-l scoata BLURAY DISK nu iti va merge.

Era de asteptat ca fisierul video este encodat cu alt codec decat cel de pe bluray disk,
            Bine ca e deschis sa ies din ceata.La primul punct faza e ca merge poate daca arzi imaginea ISO posibil sa nu mearga Bluray Disk-ul -asta nu am incercat si defapt ai intrebat daca se poate face M2TS.La punctul 2 problema e mai complicata cu privire la containerul X264 ori de versiune ori de modul cum e folosit-am intalnit filme MKV care nu erau recunoscute de unele playere care in mod normal ruleaza MKV
            @WebMan-Este diferenta intre multiAVCHD si TSmuxer?Cand din MKV faci M2TS sau BD direct fara meniuri si sub etc.ma refer la modul de lucru si rezultatul final.Eu nu am observat.

Comment

TSMuxer e un "progrămel" care face 2 chestii...
              multiAVCHD e un "program complex" care face cam tot ce ai nevoie să "construieşti" un BR (cu sau fără meniu).
              Important e să ai sursa bună

Diferența īntre ele ca cam de la NOTEPAD la WORD (din Office).

Comment

eu mi-am instalat multi avchd si intr-adevar este ok, dar imi da numai errori. Am instalat windows 7 prin desktop parallels doar pentru acest program nimic altceva.
                ce programe mai trebuiesc instalate, pe langa avchd? Stiu ca la un moment dat a cerut Java, l-am instalat, dar tot erori imi da.

prin tsmuxer schimbi doar formatul containerului din mkv in m2ts. Majoritatea mkv-urilor au sursa video cu codecul H.264. Acest fisier video trebuie convertit in AVCHD si apoi introdus in containarul m2ts. Daca bagi un fisier h264 in container m2ts, s-ar putea sa iti mearga doar daca acel player stie acest codec.
                sigpic

Comment

pentru cine s-a izbit de problema BD-urilor unde filmul este impartit in mai multe fisiere (0001.m2ts, 0002.m2ts ...etc) daca incercati sa le impreunati cu tsmuxer-ul v-ati dat seama ca nu merge. Va trebuie acest program care va scapa de o eventuala convertire.

CLOWN. Il gasiti aici.
                  sigpic

Comment

in contiunuare am incercat sa convertesc un mkv, in m2ts si nu am reusit. Ultima daca cand am incercat convertirea a durat undeva la 4 ore iar rezultatul a fost: imagine buna, sunet cu delay. Sunetul am ales sa nu il convertesc.
                    sigpic

Comment

Cum se adaug sub 3D (si cum se face?) la un bluray 3D?
                      MacMini, MacBookAir, Dolce Interactiv, Focus DTH, Digi CATV digital

Comment

Originally posted by scary View Post
                        in contiunuare am incercat sa convertesc un mkv, in m2ts si nu am reusit. Ultima daca cand am incercat convertirea a durat undeva la 4 ore iar rezultatul a fost: imagine buna, sunet cu delay. Sunetul am ales sa nu il convertesc.

salutari...am avut ocazia de cateva ori sa fac conversie din m2ts de camera video in mpeg2..am obtinut rezultate bune cu suita 4Videosoft MTS Converter... ultimile variante sant capabile si sa extraga metadata si sa o integreze in imagine...desigur elegant ar fi sa o extraga separat si sa o activezi la nevoie..poate in continer mkv are asemenea setari ...
                        Teach me...please !

Comment

mkv are fisier h264. Trebuie sa convertesti h264 in avc. m2ts e doar un container.
                          sigpic

Comment

Your contribution will be used to pay for our hosting service.
                          THANK YOU FOR YOUR CONSIDERING CONTRIBUTING!

Working...
                          X