Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 15 of 15
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Instalare echipamente Digi TV sau

cui trebuie sa-i ofer favoruri sexuale.

Acum mai bine de o luna (pe 09.07.2009) am incheiat un contract de furnizare servicii Digi TV Satelit.

Problema este ca, nici acum nu s-a efectuat instalarea echipamentelor. Am primit cred ca toate scuzele posibile pana acum. O data m-au pus sa stau acasa intr-o sambata (cand vroiam sa plec din Bucuresti) cu promisiunea ca o sa vina o echipa si puteti ghici ce s-a intamplat.

Cel mai mult imi place cand sunt la Call Center si cum aud ca de mai bine de o luna nu a venit nimeni la instalare sunt asa de surprinsi si indignati incat te bufneste rasul.

Am nevoie de putin ajutor, daca stiti o echipa sau orice informatie care sa ma ajute la o instalare mai rapida. Locatia de instalare este in Bucuresti, Sector 6.

Cum bani am oferit (taxa de instalare) si nu a tinut, nu-mi mai ramane decat sa ofer favoruri sexuale, poate asta tine

Daca nici asa nu reusesc sa gasesc o solutie ma dau batut si renunt la abonament.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Asta e , e o firma cautata si nu reusesc sa faca fata comenzilor prea multe .

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

baga in pm un nr de tel si e rezolvata treaba , nu trebuie sa te stresezi
    Ideea e ca daca sunai la o firma de instalatori autorizati erai instalat
    Sacosarii de alta data nu mai sint
    pentru cccam caut "peeri adevarti nu cabanieri cu carduri in distanta 69"

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

pm trimis

sa inteleg ca este timpul pentru favorurile promise?

soy madridista! Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    cu toata stima ..dar asta nu e raspuns.
    tocmai ca o firma "cautata" gaseste mijloace de a-si face clienti si a nu-i pierde. oricat de multi abonati ai avea unul in plus nu strica.
    daca as suna acum la digital+ ziua urmatoare ar si veni instalatorul cu antena si receptorul.
    "Lumea este condusa de cu totul alte persoane decat cele pe care le vad neinitiatii" - Benjamin Disraeli

Banned

Posts Thanks / Likes

Ar veni a doua zi pentru ca la D+ piata e deja saturata si e normal ca cererile sunt mai mici .
    Si e o diferenta intre cei doi operatori : D+ "se roaga" de tine sa te abonezi , la Digi , "se roaga" clientul sa fie abonat .

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Toata lipsa asta de aparatura este rezultatul promovarii tzaranesti facute in ultimii ani cand,numai pe campuri pustii nu s-au plantat echipamente de receptie digi tv. Sunt probabil sute de mii de astfel de echipamente nerecuperate de la cei care sigur nu au mai platit. Nu sunt echipamente pentru simplu fapt ca plapuma e deja prea mica! Nu vor sa mai fie echipamente! Nu au personal pentru recuperare de echipamente,nu au personal ptr distribuirea cartelelor N3,nu au .....multe. Nu le contesta nimeni cantitatea si calitatea programelor dar nu inteleg de ce atunci cand o groaza de lume se plange de serviciile astea anexe,le gasiti scuze atat de penibile!

Banned

Posts Thanks / Likes

Offtopic : Faceti-va comanda la un Rolls-Royce si vedeti in ce an vi-l livreaza .

Pastrand proportiile .

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Hai sa fim seriosi, nu exista termen de comparatie. Vorbim de o serie de masini care sunt fabricate in mare parte manual. Costurile extinderii unei asemenea linii de productie la standardele lor de calitate nu pot fi comparate cu angajarea a 2-3-4 echipe suplimentare pentru instalarea echipamentelor. Cu toate ca nu sunt sigur ca acesta este motivul intarzierii.

Asa ca hai sa nu o dam in SF-uri.

In momentul de fata nu prea au concurenta, dar piata se va regal in timp si atunci sa vedem daca Digi isi va mai permite sa aiba o asemenea atitudine

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

La fel era si la ARO! Sau Dacia! Confunzi anumite lucruri @blana.
    Last edited by parpaneata; 14th August 2009 at 19:18.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Ar veni a doua zi pentru ca la D+ piata e deja saturata si e normal ca cererile sunt mai mici .
    Si e o diferenta intre cei doi operatori : D+ "se roaga" de tine sa te abonezi , la Digi , "se roaga" clientul sa fie abonat .
    Offtopic : Faceti-va comanda la un Rolls-Royce si vedeti in ce an vi-l livreaza .

Pastrand proportiile .
    1. ********* are dreptate
    2. ********* are intodeauna dreptate
    3. cind ********* nu are dreptate se aplica punctele 1. si 2.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

antena a fost montata , doar ca .... stiti si voi viteza de reactie la activari
    ... nota 10 - de 4 ore
    pentru cccam caut "peeri adevarti nu cabanieri cu carduri in distanta 69"

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

4ore? S-a cam aglomerat la ei

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

o problema pe care o are un prieten de-al meu.
    acum 4 saptamani mi-am incheiat un contract digitv la Suceava cu echipament in custodie. Instalatorul avenit a treia zi dupa ce mi-am incheiat contractul cu o masina inscriptionata cu sigla RCS&RDS si mi-a instalat antena intr-un timp foarte scurt. prietenul meu vazand ca totul a decurs foarte repede s-a hotarat sa se aboneze si el la Digi, insa lui nu i-au trimis o echipa din Suceava ci un instalator particular din Radauti. acesta a venit dupa cateva zile.. i-a montat antena dar cica nu i-a gasit semnal din cauza ca era un copac pe directia antenei la vreo 20 de m in fata... s-a chinuit el cat s-a chinuit si in final si-a bagat picioarele si a plecat. i-a lasat un numar de telefon preietenului meu sa-l mai sune.. l-a sunat de cateva ori si a primit raspunsul ca vine imediat... dar... nici in ziua de azi nu a ajuns sa finalizeze instalarea.. ce e de facut? cum sa sa facem sa-i trimita masina de instalari de la Suceava?

Member Teacher

Posts Thanks / Likes

@cipy1185
    ai pm de la mine

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)