Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Liga 1 la Boom !

Ma gandesc cu groaza daca cei de la Boom ar fi avut meciurile pentru liga 1
    Digi Tv a platit 102.000.000 euro pentru 3 ani de liga 1 si nu taxeaza clientii din baza cu un euro cent in plus , basca ca a mai investit cateva milioane intr-un canal propriu cu content premium.

Boom a cumparat meciurile neimportante din Champions League pentru cateva sute de mii de euro iar acum nu stiu cum sa mai jegmaneasca mana de abonati prapaditi pe care-i au facut in 3 ani de zile.

Daca vor avea vreodata drepturile pentru liga 1 (prin 2071) jidanii pregatesc o astfel de oferta pentru cei cativa abonati pacaliti cu contracte de minim doi doi.
    Iata cum ar arata super oferta Boom raportata la pretul platit pentru CL / pretul cerut abonatilor sai pentru meciurile din Liga1.

pachet SuperSteaua (meciurile de pe teren propriu ale Stelei) 10 Euro/luna
    pachet Moldova (meciurile echipelor Vaslui,Poli Iasi,Ceahlaul,Otelul) 9euro/luna
    pachet blatistii (meciurile lui CFR si Dinamo) 8 euro/luna
    pachet prazul (Universitatea Craiova si Pandurii Tg Jiu) 7 euro/luna
    pachet frustrati (meciurile Poli Timisoara) 6 euro/luna
    pachet tomberon (meciurile Rapidului) 5 euro/luna
    pachet champions (meciurile Unirii Urziceni) 4 euro/luna
    pachet inima tarii (meciurile echipelor Brasov,Bistrita,Gaz Metan) 3euro/luna
    pachet PIC+DNA (meciurile lui International Curtea de Arges) 2 euro/luna
    pachet netelevizari (meciurile lui Unirea Alba Iulia , chiar daca nu o televizeaza nimeni Boom trebuie sa castige ceva) 1euro/luna

Pachet full 55 Euro/luna , doar trebuie sa fie la nivelul lui Sky si bineinteles ca pretul este pe masura.
    Exista o mica probleme , jidanii nu mai au loc nici sa mai adauge un canal de radio si astfel au hotarat ca meciurile sa fie transmie in sistem PIP astfel incat pe un canal se vor putea urmari simultan 4 partide.

Daca va abonati pana maine la Boom liga 1 channel primiti o reducere de 1%.Bineinteles daca stiu sa o calculeze...ei habar n-au sa calculeze un TVA pe facturile clientilor

Fanta
    RDI Team

V-am mai spus nu dau doi bani pe meciurile din CL,Spania,Germania,Italia sau Anglia din doua motive : le vad oriude pe satelit in format HD si echipa mea preferata si adversarele sale joaca in Liga 1 , liga ce este transmisa in exclusivitate de platforma RCS/DigiTV.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

sunt niste nenorociti si zgarciti , daca vreau abonati transmiteau pe un satelit cu
    senmal in toata europa .
    Fiti Aliati
    Dreambox

I'm the truble man! Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by aliat View Post
    sunt niste nenorociti si zgarciti , daca vreau abonati transmiteau pe un satelit cu
    senmal in toata europa .
    Gandesti gresit. Trebuie sa iei in calcul ca cei de la BOOM nu au in spate niciun operator . Deci, nu sunt subventionati!. Eu ii dau pe jumatate dreptate lui Fanta. Preturile sunt mult prea mari pentru ceea ce ofera. Din punctul meu de vedere la aceasta ora, DOLCE este cel mai echilibrat DTH. Iar la cablu, evident, UPC DIGITAL. Asa cum a zis si Fanta, digi tv este, ramane, si va fi cel mai mare operator din sud estul Europei. Dar, atentie, asta nu inseamna ca este si cel mai bun!. Respect!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Am ras 10 minute, ca de obicei exagerezi cand vine vorba de Boom dar oricum esti de belea.
    Ploiestenii mei de la Astra nu se "vad" la Boom?
    Digi TV + 2XDolce + DM7000
    De ieri am si Boom.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Ma gandesc cu groaza daca cei de la Boom ar fi avut meciurile pentru liga 1
    Digi Tv a platit 102.000.000 euro pentru 3 ani de liga 1 si nu taxeaza clientii din baza cu un euro cent in plus , basca ca a mai investit cateva milioane intr-un canal propriu cu content premium.

Boom a cumparat meciurile neimportante din Champions League pentru cateva sute de mii de euro iar acum nu stiu cum sa mai jegmaneasca mana de abonati prapaditi pe care-i au facut in 3 ani de zile.

Daca vor avea vreodata drepturile pentru liga 1 (prin 2071) jidanii pregatesc o astfel de oferta pentru cei cativa abonati pacaliti cu contracte de minim doi doi.
    Iata cum ar arata super oferta Boom raportata la pretul platit pentru CL / pretul cerut abonatilor sai pentru meciurile din Liga1.

pachet Beehe he (aie) stana (meciurile de pe teren propriu ale Stelei) 10 Euro/luna
    pachet Moldova (meciurile echipelor Vaslui,Poli Iasi,Ceahlaul,Otelul) 9euro/luna
    pachet blatistii (meciurile lui CFR si Dinamo) 8 euro/luna
    pachet prazul (Universitatea Craiova si Pandurii Tg Jiu) 7 euro/luna
    pachet frustrati (meciurile Poli Timisoara) 6 euro/luna
    pachet tomberon (meciurile Rapidului) 5 euro/luna
    pachet champions (meciurile Unirii Urziceni) 4 euro/luna
    pachet inima tarii (meciurile echipelor Brasov,Bistrita,Gaz Metan) 3euro/luna
    pachet PIC+DNA (meciurile lui International Curtea de Arges) 2 euro/luna
    pachet netelevizari (meciurile lui Unirea Alba Iulia , chiar daca nu o televizeaza nimeni Boom trebuie sa castige ceva) 1euro/luna

Pachet full 55 Euro/luna , doar trebuie sa fie la nivelul lui Sky si bineinteles ca pretul este pe masura.
    Exista o mica probleme , jidanii nu mai au loc nici sa mai adauge un canal de radio si astfel au hotarat ca meciurile sa fie transmie in sistem PIP astfel incat pe un canal se vor putea urmari simultan 4 partide.

Daca va abonati pana maine la Boom liga 1 channel primiti o reducere de 1%.Bineinteles daca stiu sa o calculeze...ei habar n-au sa calculeze un TVA pe facturile clientilor

Fanta
    RDI Team

V-am mai spus nu dau doi bani pe meciurile din CL,Spania,Germania,Italia sau Anglia din doua motive : le vad oriude pe satelit in format HD si echipa mea preferata si adversarele sale joaca in Liga 1 , liga ce este transmisa in exclusivitate de platforma RCS/DigiTV.
    ala sigur merita 10 euro poate asa mai scaote jiji din parleala cu suspendarea

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by hashBEzero View Post
    Am ras 10 minute, ca de obicei exagerezi cand vine vorba de Boom dar oricum esti de belea.
    Ploiestenii mei de la Astra nu se "vad" la Boom?
    ncă nu s-a decis n ce pachet va fi inclusă Astra. Se aşteaptă disputarea anumitor meciuri.

De asemenea, e posibil ca meciurile Ceahlăului să fie mutate n pachetul blaturi după etapa a treia.

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

@ Fanta
    Derectore in scurt timp vor fi iara liberi pe net!
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ady18 View Post
    Gandesti gresit. Trebuie sa iei in calcul ca cei de la BOOM nu au in spate niciun operator . Deci, nu sunt subventionati!. Eu ii dau pe jumatate dreptate lui Fanta. Preturile sunt mult prea mari pentru ceea ce ofera. Din punctul meu de vedere la aceasta ora, DOLCE este cel mai echilibrat DTH. Iar la cablu, evident, UPC DIGITAL. Asa cum a zis si Fanta, digi tv este, ramane, si va fi cel mai mare operator din sud estul Europei. Dar, atentie, asta nu inseamna ca este si cel mai bun!. Respect!
    ma refer ca daca se lansau pe alt satelit cu acoperire in toata europa cu grila care o aveau inainte (fotbal campional spaniol , italian etc ) putea sa aibe foarte multi abonati de afara .
    Fiti Aliati
    Dreambox

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

[QUOTE=Fanta;769945]Digi Tv a platit 102.000.000 euro pentru 3 ani de liga 1 si nu taxeaza clientii din baza cu un euro cent in plus , basca ca a mai investit cateva milioane intr-un canal propriu cu content premium.

Un mic mare neadevar.
    Consortiul RCS-Intact VA plati 102 milioane iar din aceasta suma cea mai mare parte o plateste trustul Intact ei avand cele mai multe si mai bune optiuni din Liga I.
    Asa ca DIGI sa-i multumeasca lui Felix ca i-a luat asociati.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default 19

cel mai under 7 years topic pe care l-am citit vreodata ... mai ales titlul ....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

[quote=tra;770620]

Un mic mare neadevar.
    Consortiul RCS-Intact VA plati 102 milioane iar din aceasta suma cea mai mare parte o plateste trustul Intact ei avand cele mai multe si mai bune optiuni din Liga I.
    Asa ca DIGI sa-i multumeasca lui Felix ca i-a luat asociati.
    Eu zic invers. Felix tre sa-i multumesca, caci altfel Vantul le sufla drepturile Ligi I.
    "Success is not finale, failure is not fatale, is the courage to continue that counts."

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default 15

pachet SuperSteaua (meciurile de pe teren propriu ale Stelei) 10 Euro/luna
    Sper sa nu se supere Fanta (afinitatea lui pentru una din echipele din Liga 1 e evidenta), il respect mult pentru toate noutatile pe care le aduce aici, dar cum topicul e unul amuzant, ma gandesc ca meciurile Stelei ar putea fi grupate in pachete asa:

pachetul "bricheta" (meciurile Stelei intrerupte in minutul 70);
    pachetul "valiza" (ultimul meci din campionat cand Steaua pierde titlu);
    pachetul "la pret dublu" (meciurile jucate de Steaua acasa fara spectatori);
    pachetul "butoane" (restul meciurilor Stelei).

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Offtopic : ai uitat pachetul "Stan si Bran" , sa radem de circarul Cici Pecali .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)