Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: Mare branza!!!

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Mare branza!!!

Chestia cu crearea unui canal de sport complet (Digisport) nu a ajutat RCS cu nimic . La tara se instaleaza Dolce intr-o veselie si asta pentru ca au 6 luni gratis , programele nu mai conteaza . Asa ca cei care au mizat pe marele impact al unui canal de sport exclusiv in grila au luat o mare tzeapa , faptul ca cei cativa useri mai "sportivi" de pe aici au aplaudat frenetic nu a ajutat prea mult la succesul asteptat al lui Digi . Mai bine de banii investiti in Digisport si GSPtv mai faceau o revigorare cu echipamente si promotii caci aveau mai mult de castigat . Nici la oras nu a avut mare succes cu posturile sportive , cei care aveau UPC (sau altceva) au gasit ocazia numai buna de a scapa de nevasta si a viziona meciul la vreo terasa de la un decodor de cele mai multe ori pirat si iar n-a iesit socoteala cu "noii abonati" si nici cu cei vechi din care au mai reziliat o gramada . Asa ca recomand Digi inainte de a mai face investitii , studiul de piata sa-l faca in teren nu pe internet pentru ca aici cativa mai "galagiosi" pot sa para o juma' de tara .

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Digi duce lipsa de echipament, pe Bucuresti sunt cozi de stai o ora si ceva si nu au echipamente.

Apropo astept de la cei care stiu in Bucuresti ca este echipament sa ne spuna si noua.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Sa nu ne depasim singuri competenta.
    Digi.Sport este o metoda de fidelizare si atragere normala a clientilor. Lasati-le naibii de caravane si instalari "angro". Digi si-a castigat locul pe piata, dupa ce-si va face si Dolce norma si o sa vada toti teparii mokangii o sa se linisteasca si ei.
    Un client nou inseamna in primul rand costuri mari si amortizarea investitiei, pastrarea clientilor vechi e mult mai ieftin.
    Mare branza trebuia sa fie ca poti sa vezi Primera si Liga I pe un post decent cu transmisii decente fara sa platesti nimic in plus.
    Last edited by geor4; 9th August 2009 at 15:24.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Wink

totus digi ramane cel mai tare dth , celelate nu o ajung nici in 10 ani

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Poti avea 10 ani gratis daca nu ai meciurile din liga1 + restul .

La faza asta GSP.tv + DigiSport , e asul care si l-ar dori toti in maneca .

Nepriceput in multe Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by liviusco View Post
    totus digi ramane cel mai tare dth , celelate nu o ajung nici in 10 ani
    nu cred ca stii ce vorbesti
    Aberezi cand spui asa ceva , digi a fost cel mai mare dth- romanesc , dar a pierdut mult , mult teren pt ca nu are semnal cum trebuie pe antenele oferite, plus service-ul de cacao...si multe altele .... operatori din service-call care nu au habar de respectul pentru client

Dolce sufla in ceafa de mult si tot mai aproape digi-ului
    cred ca daca mai continua cu astfel de promotii o sa intreaca cu mult digi

sa vedem pana la anul cum trece criza si peste digi(RCS-RDS) si peste dolce(Romtelecom)

romtelecom are infrastructura mult mai mare decat RDS-ul in tara( prin comune, sate) ceea ce o sa le aduca si clienti la internet si dolce
    rds-ul doar prin orase, mai putin pe la comunele si satele din apropierea oraselor

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Corect, dar gandeste bine cine alearga dupa promotii, cei care deja nu-si permit sa plateasca, deci in cazul unei piete deja saturate gratuitatile mi se pare cea mai mare branza de pe piata. Cand era Digi la inceputuri s-a folosit de gratuiti pt a invinge reticenta oamenilor si intr-un fel po....ritatea DTH i se datoreaza lui Digi (evident nu e o teorie universala).
    Digi repet, incearca sa-si consolideze pozitia pe piata si zic ca are o inspiratie f. buna, mai mult nu se poate face fara sa pierzi si mai multi bani in gaura asta neagra a oalelor.

p.s. si digi umbla pe la tara cu tel. fixe

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu-mi place sa intru in astfel de poleimici cu iz de hazna declansate de obicei de catre montatori.Dolce este un serviciu foarte bun insa nu are la ora actuala nici 30% din abonatii Digi TV in Romania.

Daca in localitatea X sau Y sunt trei antene de Dolce si doua de Boom nu inseamna absolut nimic.

Ca si adisas,xerox sau dero digi a devenit pentru jumatate din po....tia tarii un substantiv comun sinonim cu instalatia de receptie tv prin satelit.

In rest va las sa discutati , stiti parerea mea despre capacitatea intelectuala a instalatorilor dth (a nu se confunta cu cei ce monteaza parabole ca si hobby).
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Mie imi e scarba de ROMTELECOM, eu am si relatie BUSINESS cu ei, avand un contract de cateva mii de euro pe luna cu ei, au cea mai buna infracstructura din Romania. Dar ca mod de operare si comportament sunt zero. Nu e posibil hartuirea care o practica la telefon, aproape toata familia mea a fost sunata din senin de Romtelecom sa le faca tot felul de oferte, odata la 3-4 luni ei tot suna, asta deja e hartuire, asa au reusit sa faca atatia clienti la Dolce . Eu zic ca daca eram intr-o tara civilizata din UE primeau o amenda foarte mare din partea autoritatilor pentru modul in care isi racoleaza clientii si modul cum pur si simplu hartuiesc po....tia in a incerca sa-i convinga sa se aboneze la serviciile lor.

Toate cele bune !
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

fa plingere inpotriva lor exista o lege europeana pt asta o sa cistigi sigur dar nu in romania ci la CEDO,recunosc e cu bataie lunga,dar altfel nu se vindeca tara nostra de coruptie !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by johnny-m View Post
    Chestia cu crearea unui canal de sport complet (Digisport) nu a ajutat RCS cu nimic . La tara se instaleaza Dolce intr-o veselie si asta pentru ca au 6 luni gratis , programele nu mai conteaza . Asa ca cei care au mizat pe marele impact al unui canal de sport exclusiv in grila au luat o mare tzeapa , faptul ca cei cativa useri mai "sportivi" de pe aici au aplaudat frenetic nu a ajutat prea mult la succesul asteptat al lui Digi . Mai bine de banii investiti in Digisport si GSPtv mai faceau o revigorare cu echipamente si promotii caci aveau mai mult de castigat . Nici la oras nu a avut mare succes cu posturile sportive , cei care aveau UPC (sau altceva) au gasit ocazia numai buna de a scapa de nevasta si a viziona meciul la vreo terasa de la un decodor de cele mai multe ori pirat si iar n-a iesit socoteala cu "noii abonati" si nici cu cei vechi din care au mai reziliat o gramada . Asa ca recomand Digi inainte de a mai face investitii , studiul de piata sa-l faca in teren nu pe internet pentru ca aici cativa mai "galagiosi" pot sa para o juma' de tara .
    De fapt cred ca vorbeste mai mult invidia. Faza este ca au castigat clienti nu numai la DTH ci si la cablu. Si asta este numai inceputul. Cu GSP nu prea au avut succes dar cu digisport cu siguranta ca au reusit sa ia multi iubitori de sport.
    Last edited by privitor; 10th August 2009 at 11:34.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by serpiko View Post
    Eu zic ca daca eram intr-o tara civilizata din UE primeau o amenda foarte mare din partea autoritatilor pentru modul in care isi racoleaza clientii si modul cum pur si simplu hartuiesc po....tia in a incerca sa-i convinga sa se aboneze la serviciile lor.

Toate cele bune !
    Nu prea ai dreptate.In Italia daca ai fix te suna toate companiile de telefonie fixa .Apropo stii unde sint unele call center ale operatorilor italieni?
    In Romania la Timisoara stiu eu vre-o 2 iar in Bucuresti de unul.
    Pe linga companiile de telefonie te mai suna SKY ITALIA ,aia care vind vinuri,fel si fel de alti tepari.Cit timp am lucrat acolo la o firma primeam minim 4-5 "oferte" pe saptamina.
    Nu amauzit ca vreuna din firmele astea sa fi fost amendata pt ceea ce fac.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Nu-mi place sa intru in astfel de poleimici cu iz de hazna declansate de obicei de catre montatori.Dolce este un serviciu foarte bun insa nu are la ora actuala nici 30% din abonatii Digi TV in Romania.
    .
    Si pe ce se bazeaza aceasta afirmatie: pe propriile estimari sau pe spusele nu stiu cui. Poate Digi are cu 30% mai multi abonati decat Dolce.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Poti avea 10 ani gratis daca nu ai meciurile din liga1 + restul .

La faza asta GSP.tv + DigiSport , e asul care si l-ar dori toti in maneca .
    Degeaba au Liga1 si cele mai importante campionate de fotbal din Europa daca le lipseste esentialul..comentatori obiectivi si cu un dram de cultura generala-n domeniu..
    http://www.youtube.com/watch?v=92QzUojy0bM / Richard Marx - Right Here Waiting. / ,,Cel care nu a escaladat un munte, nu cunoaste inaltimea..cerului !'' / Radio Jemne Melodie, Radio Country, Radio Istok Bor, Vlajna Radio, Radio Valea Moravei, Kiss Plus Radio, Radio Energy, Magic FM, Star FM. / ,,Iubirea este unicul sport care nu moare cand se stinge lumina, dimpotriva ...se intensifica!'' / ,,Daca ai sufletul mare, multi..ti-l calca in picioare... ! ''/ http://www.youtube.com/watch?v=LIgrLTZwjos / ENDLESS LOVE .. Mariah Carey & Luther Vandros / ,,Frumusetea sufletului se masoara-n calitatea faptelor nu in cantitatea ...vorbelor !'' / ,,Romania, nu e
    doar pamantul pe care pasim ci si cerul de deasupra noastra.'' / ,,Bunul Dumnezeu nu ne cere sa reusim ci vrea doar sa incercam din tot sufletul.'' Maica Tereza de Calcutta. / ,,Cand viata e blanda cu noi, nu trebuie sa ne intrebam...de ce...'' / http://www.jemnemelodie.sk/ / ,,Mergi inainte iar daca acel ceva sau cineva pe care-l cauti, nu exista inca fii convins(a) ca Bunul Dumnezeu il va crea intradins pentru a-ti rasplati indrazneala !'' / http://www.shoutcast.com/radio/Vlaska.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Ia da-ne niste "comntatori obiectivi si cu un dram de cultura generala-n domeniu.. ". Cred ca este o problema generala la tote posturile de sport... Dar daca ai tu un pic de cultura generala in domeniu pui pe mute si te uiti. Cel mai imortant este sa ai la ce sa te uiti si sa ai o imagine buna , pe urma vin comentatorii.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)