Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Thumbs up BOOM sport 3 & 4

A aparut la BOOM(b)!
    Cine are ceva informatii despre asta?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Cred ca vot transmite optiunile secundare ale meciurile de Champions League.
    In rest nu vad ce ar putea transmite deoarece nu prea mai au content.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Doresc să ştiu câte meciuri vor fi transmise de Boom ÎN DIRECT, din 7 posibile/seară. Pe site sunt afişate nişte preţuri, dar nu se menţionează ce anume primesc clienţii de banii ăia.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by *Victor* View Post
    Doresc să ştiu câte meciuri vor fi transmise de Boom ÎN DIRECT, din 7 posibile/seară. Pe site sunt afişate nişte preţuri, dar nu se menţionează ce anume primesc clienţii de banii ăia.
    BOOM SPORT ONE - nu transmite ch league ca e si la dolce si vad dusmanii mocca ......

BOOM SPORT TWO - transmite BOOM CHAMPIONS (un tabel cu toate scorurile si cand da unu gol baga si ei live golu ) ..........mi se parea cea mai tare chestie daca o faceau cu cap in studio misto ca la premiere sau sky nu asa sa te belesti la un carton cu scorurile ......da mai au timp sa se dezmorteasca ......

BOOM SPORT THREE -transmite optiunea 2
    BOOM SPORT FOUR - transmite optiunea 3
    pe undeva pe un BOOM ACTION/DRAMA/COMEDY/sau defunctul CINEMA se pare ca se va infiltra si optiunea 4

TVR1 - transmite optiunea 1

Restu de 4 MECIURI/SEARA se pot vedea pe net contra cost pe site ul www.boomextra.ro ....
    Ins stilul gsp care am vazut ca mai nou cer bani sa vezi rezumatele pe net 6 euro / 2 luni pt liga lu mitica...... parol ........

P.S. Pe site e o aberatie de oferta oricum nu intelegi nimik ......... nici ce iti ofera nici cati bani iti ia daca est i nou/vechi/mai putin vechi/ etc ...........

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Atenţie! TVR are opţiunea 1, însă probabil mulţi nu ştiu faptul că, începând cu actualul sezon, UEFA a „întins” faza sferturilor de finală pe parcursul a 4 săptămâni, ceea ce înseamnă că începând din SFERTURI se va disputa un singur meci pe seară. Acest lucru înseamnă că marele content cu care se laudă Boom se va „consuma” deja pentru actualul sezon în data de 9 decembrie 2009. [vezi LLE pentru rectificare!]

Bun, fiind un pasionat de statistici şi de calcule, am făcut o mică analiză obiectivă referitoare la ceea ce înseamnă Champios League la Boom. Menţionez de la bun început că nu am niciun fel de interes să discreditez sau să laud vreo platformă sau alta, că nu îmi dă niciuna să mănânc.

Pe site avem următoarea ofertă:

Ia-ti Boom si vezi live toate meciurile din UEFA Champions League!

24 de luni gratuite pentru TOTAL CHAMPIONS PACK
    • 5 luni la numai 5 euro pentru SuperCinema Plus
      sau
    • 2 receptoare gratuite si 50% reducere pentru al treilea
    • 2 luni gratuite pentru SuperCinema Plus daca platesti 6 luni in avans
    24 de luni gratuite pentru TOTAL CHAMPIONS PACK. Din titlul acestui pachet deduc că un abonat nou va putea urmări toate meciurile din UCL transmise de Boom, oricâte ar fi ele.

5 luni la numai 5 euro pentru SuperCinema Plus. Acesta ar fi abonamentul „de bază” la care se adaugă pachetul gratuit ce include meciurile din Liga Campionilor. Nu se precizează NICIUNDE dacă aceşti 5 euro includ TVA, dar presupun că nu. Deci sunt 5,95 euro.

Conform site-ului, abonamentul SuperCinema Plus costă în mod normal 7,99 € + TVA, adică 9,5 €.

Tragem linie şi adunăm: 5 luni x 5,95 €/lună + 19 luni x 9,5 €/lună = 210,25 €. Acesta este suma totală trebuie să o plătească în următorii 2 ani, în ideea că nu vor scumpi abuziv abonamentul sau nu vor găsi o „portiţă” prin înfiinţarea ulterioară a unei noi opţiuni care să conţină jumătate din meciuri. În medie rezultă 8,76 € / lună (TVA inclus), adică în jur de 37 de lei pe lună timp de 2 ani.

E mult, e puţin, asta fiecare decide pentru sine. Însă e important cu ce anume se alege abonatul de banii aceştia. De aceea am întrebat, deoarece pe site nu reiese.

Faza grupelor are 6 etape. Fiecare etapă e împărţită în două seri, deci vor fi 12 seri de fotbal. Dacă vor fi transmise LA TELEVIZOR TOATE meciurile ÎN DIRECT, e deja un lucru foarte bun şi demn de apreciat, pentru că va exista posibilitatea reală de a alege. Însă dacă nu vor fi transmise TOATE meciurile sau o parte din ele vor fi transmise doar pe internet, deja cam pute a ţeapă. Ce naiba e Boom? E platformă DTH sau server de SopCast?

Din păcate nu se specifică niciunde CLAR ce anume primesc clienţii de acei ~210 €. Bănuiesc că dacă aveau intenţia să transmită 7 meciuri în direct pe seară - deci un lucru excepţional - se lăudau deja în reclamele lor, că nu e de ici de colo să faci aşa.

LE: e drept, de banii aceia un abonat primeşte şi puţin din campionatul Italiei. Spun „puţin”, deoarece momentan au drepturi doar până la anul. Am luat în calcul doar ceea ce ştim sigur, anume Liga Campionilor la Boom în următorii 3 ani, având în vedere că abonamentul se face pe 2 ani.

LLE: Îmi cer scuze, am greşit când am spus că Liga Campionilor se termină la Boom pe 9 decembrie. În realitate, la Boom vor putea fi urmărite (cred) şi 4 din cele 8 „optimi”, întinse şi acestea pe parcursul a 8 seri + 2 din cele 4 „sferturi”, în aceste faze disputându-se câte două (şi numai două!) meciuri pe seară. Aşadar, Boom are meciuri ÎN DIRECT până pe 7 aprilie 2010. Deci în primăvară vor mai fi încă 12 seri de fotbal, dar cred că acelea vor fi complet la televizor.Dacă mai sesizaţi vreo greşeală, vă rog să mă corectaţi!
    Last edited by *Victor*; 4th August 2009 at 03:23.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default Total champions league pack

PROMO PE SITE

Din 18 august, Boom transmite zilnic in DIRECT 2 partide din play-off-ul UEFA Champions League.

Urmeaza tragerea la sorti a grupelor UEFA Champions League, pe 27 august, in DIRECT pe Boom Sport One. Cele mai puternice cluburi din Europa se infrunta in grupele UEFA Champions League. Sunt direct calificate in aceasta faza a competitiei 22 de echipe din 13 tari:

Anglia: Manchester United, Liverpool, Chelsea
    Spania: FC Barcelona, Real Madrid, FC Sevilla
    Italia: Inter, AC Milan, Juventus
    Germania: VfL Wolfsburg, Bayern Munchen
    Franta: Girondins Bordeaux, Olympique Marseille
    Portugalia: FC Porto
    Olanda: AZ Alkmaar
    Scotia: Glasgow Rangers
    Rusia: Rubin Kazan, TSKA Moscova
    Belgia: Standard Liege
    Turcia: Besiktas
    Ucraina: Dinamo Kiev
    Romania: FC Unirea Urziceni

Revolutia UEFA Champions League de pe Boom incadreaza 146 de meciuri pe parcursul a 18 saptamani. In zilele de marti si miercuri, de la 21:45, Liga Campionilor aduce calitatea fotbalistica pe Boom.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Nu zice daca la TV sau pe site , stil sopcast . Multe meciuri se pare ca vor fi doar pe net la ei .

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Nu zice daca la TV sau pe site , stil sopcast. Multe meciuri se pare ca vor fi doar pe net la ei .
    Si eu sunt in ceata dar initial spuneau ca 3 vor fi live pe BS TWO, BS THREE SI BS FOUR + golurile pe BOOM CHAMPIONS iar 4 pe net intre timp se pare ca s-au razgandit si vor fi si pe canalele proprii meciuri adica pe BOOM ACTION, COMEDY si DRAMA........

CE TE BAGA DE TOT IN CEATA E URMATOAREA FRAZA
    Prin acest pachet complex vei putea vedea toate meciurile din competitie pe care nu le poti urmari la Boom Sport One sau la TVR.

Deci un meci va fi si pe BOOM SPORT ONE si il vor vedea si abonatii DOLCE.......

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Firesc că se va vedea ceva şi pe Dolce, că doar nu e în pachetul de bază acolo şi e în interesul lor să îşi vândă programul.

Quote Originally Posted by lukas75 View Post
    ... initial spuneau ca 3 vor fi live pe BS TWO, BS THREE SI BS FOUR + golurile pe BOOM CHAMPIONS iar 4 pe net intre timp se pare ca s-au razgandit si vor fi si pe canalele proprii meciuri adica pe BOOM ACTION, COMEDY si DRAMA........
    Cine şi unde spunea ?

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default news boom

4 meciuri vor fi live la boom pe TV (BOOM SPORT 1+4)+ 1 canal doar cu scoruri acel BOOM CHAMPIONS si cu golurile imediat ce se inscriu ......

ZVON
    sanse destul de mari sa avem TVR HD si History HD la Boom pana in 15 septembrie 2009 dar va costa mult receptorul - vor aduce doar cu HDD (peste 100GB) in prima faza deci va costa (probabil mai mult decat la Dolce) adica peste 150 euro + tva....

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

http://twitter.com/boomsport pentru informaţii oficiale.

Oare au şi profil de HI5 ?

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

sau poate facebook :d

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu e nicio problemă. Există şi http://twitter.com/digisport , doar că e un cont utilizat de Digi Sport Ungaria.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default Program tcp

CHAMPIONS LEAGUE PE BS ONE ! In fiecare zi de marti si miercuri, de la 23:50 aveti REZUMATELE CHAMPIONS LEAGUE !
    deci in loc de 00.30 o sa le avem de la 23.50si incepand chiar din 18 august

http://boomextra.ro/Uefa-champions-league_305_ro.html
    Meciuri din UEFA Champions League:

Marti

* 21:45 IN DIRECT Celtic-Arsenal, BS One
    * 21:45 IN DIRECT Sporting-Fiorentina, BS Two
    * 23:50 Rezumate Champions League, BS One

Miercuri

* 01:00 PREMIERA Sheriff-Olympiakos, BS One
    * 17:45 PREMIERA FC Copenhaga-APOEL, BS Two
    * 21:45 IN DIRECT Lyon-Anderlecht, BS One
    * 21:45 IN DIRECT Levski-Debrecen, BS Two
    * 23:50 Rezumate Champions League, BS One

Joi

* 01:00 PREMIERA FC Salzburg-Maccabi Haifa, BS Two
    * 21:00 PREMIERA Ventspils-FC Zurich, BS Two

Vineri

* 01:00 PREMIERA FC Timisoara-VfB Stuttgart, BS Two

Sambata

* 01:00 PREMIERA Panathinaikos-Atletico Madrid, BS One

Din 18 august, Boom transmite zilnic in DIRECT 2 partide din play-off-ul UEFA Champions League.
    ...

Revolutia UEFA Champions League de pe Boom incadreaza 146 de meciuri pe parcursul a 18 saptamani. In zilele de marti si miercuri, de la 21:45, UEFA Champions League aduce calitatea fotbalistica pe Boom.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)