Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Magarie din partea celor de la SKY D

nu mai prelungesc Flex-urile . Cu alte cuvinte te obliga sa-ti faci abonament care dureaza cel putin 1 an samd ...

dupa ce ca au preturi colosale pt programul care se repeta incontinu mai fac si figuri deastea ...cred ca vor pierde multi clienti care pana acum le convenea flex !

pt ce ce stiu germana :

http://www.sky.de/web/cms/de/kundenc...infos-flex.jsp

Trelalela Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Moo burazere.......

Moo burazere tu nu shtiii ca lupu i-shi schimba parul da naravul,ba ? )
    *Mai da shi tu un semn ca nu shtiu unde am pus nr tau nou de tel.
    Numai bine tzie shi la familie shi bineintzeles tuturor
    Prospector/PapaDan

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Thumbs down Flex

Quote Originally Posted by miloo View Post
    nu mai prelungesc Flex-urile . Cu alte cuvinte te obliga sa-ti faci abonament care dureaza cel putin 1 an samd ...

dupa ce ca au preturi colosale pt programul care se repeta incontinu mai fac si figuri deastea ...cred ca vor pierde multi clienti care pana acum le convenea flex !

pt ce ce stiu germana :

http://www.sky.de/web/cms/de/kundenc...infos-flex.jsp
    NU ! Dupa ultimele estimari pe trimestul 2 Clenti sint in crestere, Sa ajuns la concluzia ca Felx-urile sint un flop , adica nu merita oboseala
    Si sa nu uitam e destinat doar vorbitorilor de germana (Germania Austria,Elvetia)
    In privinta pretului nu-ti fa probleme,la ce au ei e un MIZILIK

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Konndor View Post
    NU ! Dupa ultimele estimari pe trimestul 2 Clenti sint in crestere, Sa ajuns la concluzia ca Felx-urile sint un flop , adica nu merita oboseala
    Si sa nu uitam e destinat doar vorbitorilor de germana (Germania Austria,Elvetia)
    In privinta pretului nu-ti fa probleme,la ce au ei e un MIZILIK
    m-ai dat gata cu postu asta ! ...pai ce parere ai ca or sa se laude ca au mai putini abonatii ca inainte ? ... vad ca habar nu ai ca sky se poate auz si in limba originala ...cu alte cuvinte esti varza iar pretul un mizilik ? ...ma faci sa rad am cunostinte care inca mai platesc 29 de euro pretul de acum 10 ani ca au zis in data ce maresc pretul vor renunta la abonament . Daca le merge asa bine de ce mai tin clienti dinastia cu 30 de euro lunar cand abonamentu e 60 de euro ?

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by miloo View Post
    m-ai dat gata cu postu asta ! ...pai ce parere ai ca or sa se laude ca au mai putini abonatii ca inainte ? ... vad ca habar nu ai ca sky se poate auz si in limba originala ...cu alte cuvinte esti varza iar pretul un mizilik ? ...ma faci sa rad am cunostinte care inca mai platesc 29 de euro pretul de acum 10 ani ca au zis in data ce maresc pretul vor renunta la abonament . Daca le merge asa bine de ce mai tin clienti dinastia cu 30 de euro lunar cand abonamentu e 60 de euro ?

Clientii vechi vor avea tot timpul oferte bune daca ii ameninta ca renunta la abonament...eu am tot in afara de Welt Extra si platesc 29.90..

E un pret ok..la 60 de euro ai si HD..

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

S-a terminat si cu asta. Nu vor mai acorda niciun fel de reduceri si nu vor face nici un fel de oferte.
    Au schimbat politica inca de anul trecut din noiembrie. Personal am fost cu ei in tratative si mi s-a facut oferta la telefon.
    Apoi am asteptam vreo 3 saptamini si vazind ca nu mai vine in scris am sunat.
    mi-au spus ceea ce de fapt citisem pe toate forumurile germane: un pret pt toti abonatii.
    Au facut asta tocmai pt. ca cei care plateau pretul "normal" se enervasera.
    De asemenea nu mai ofera abonamente cu reduceri pt. studenti si handicapati.
    Sa vedem cit vor rezista pina vor schimba din nou politica de preturi.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Chestia cu acelasi film este veche............ de pe vremea la DF1 cauta alt motiv.....

http://www.tab-multimedia.de/df1/df1-karte1-1.jpg

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by wambertos View Post
    S-a terminat si cu asta. Nu vor mai acorda niciun fel de reduceri si nu vor face nici un fel de oferte.
    Au schimbat politica inca de anul trecut din noiembrie. Personal am fost cu ei in tratative si mi s-a facut oferta la telefon.
    Apoi am asteptam vreo 3 saptamini si vazind ca nu mai vine in scris am sunat.
    mi-au spus ceea ce de fapt citisem pe toate forumurile germane: un pret pt toti abonatii.
    Au facut asta tocmai pt. ca cei care plateau pretul "normal" se enervasera.
    De asemenea nu mai ofera abonamente cu reduceri pt. studenti si handicapati.
    Sa vedem cit vor rezista pina vor schimba din nou politica de preturi.
    Eu nu am mai asteptat oferta in scris, am acceptat la telefon oferta facuta si totul e ok.Si mai cunosc persoane care au primit oferte telefonicein ultimile 2 luni si le-a fost prelungit contractul la pretul pe care il plateau la Premire...

Marele dezavantaj este eu nu pot activa Sky Welt Extra fara sa trec la noua grila de abonament.conform unui e-mail primit ESPN America va transmite NBA..

Was die Übertragung der NBA angeht, ist es derzeit so, dass diese über den Sender ESPN America übertragen wird. Dieser Kanal ist Inhalt des Paketes Sky Welt extra und ist ausschließlich für unsere Satelliten-Kunden zu empfangen. Sofern Sky Welt plus ein weiteres Paket gebucht wird. Im Kabelnetz wird der Kanal durch den Kabelnetzbetreiber eingespeist.

Wenn Sie dazu Fragen haben, rufen Sie einfach an. Wir stehen Ihnen in der Zeit von 07:00 bis 24:00 Uhr gerne zur Verfügung.

Viele Grüße aus Hamburg

Cam asa arata e-mailul de la Sky cu toate ca eu stiam ca Espn nu are si NBA in program

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)