Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5

Thread: Hyundai HSS7160

Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Post Hyundai HSS7160

O mare rugaminte am la dvs.
    De cateva zile incerc sa introduc key pentru digi tv la un decodor Hyundai hss 7160, dar nu reusesc sa ajung in locul in care trebuiesc introduse acestea(edit key sau asa ceva?). Daca cineva a mai facut asta la un astfel de decodor as vrea sa ma ajute si pe mine.
    Decodorul este cumparat de la RDS cu doua cartela(pt. doua tele.), poate trebuie adaugate patch-uri sau vreun editor de keys nici asta nu stiu cum se face, conectare? softuri speciale?
    Va rog mult ajutati-ma si pe mine.

Cu mult respect.

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default nu ai ce i face...

Quote Originally Posted by Teluq View Post
    O mare rugaminte am la dvs.
    De cateva zile incerc sa introduc key pentru digi tv la un decodor Hyundai hss 7160, dar nu reusesc sa ajung in locul in care trebuiesc introduse acestea(edit key sau asa ceva?). Daca cineva a mai facut asta la un astfel de decodor as vrea sa ma ajute si pe mine.
    Decodorul este cumparat de la RDS cu doua cartela(pt. doua tele.), poate trebuie adaugate patch-uri sau vreun editor de keys nici asta nu stiu cum se face, conectare? softuri speciale?
    Va rog mult ajutati-ma si pe mine.

Cu mult respect.
    nu merge la decodorul asta sa i bagi ,,chei''.muta l pe eutelsat w2 si ai sa prinzi vreo 10 programe free ,ro

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Din cate inteleg omul are un receiver oficial, cu abonament in regula, deci poate sa-l foloseasca bine mersi pe 1°W. Poate el nu stie ce-i cu el, a citit pe aici despre chei si patch si crede ca asa trebuie.
    @Teluq
    Prinzi OTV, DDTV si alte canale free? Atunci esti pe satelitul care trebuie. Cardurile sa fie introduse corect (sa le poti citi seria in menu), apoi dai telefon la Digi (+40314004001) sa le activeze (trebuie sa ai la indemana seriile cardurilor si numele pe care a fost facut contractul). Or sa-ti spuna sa lasi receiverul pe TVR1 si se va activa.

Lenes din nastere Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Hss

Omul vrea la urma urmei să stie dacă sunt patch-uri pentru "conserve".

Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Multumiri

Va multumesc pentru ajutor.
    Vroiam sa stiu daca respectivul decodor care este cu abonament Digi tv Extra I, poate decoda si alte programe care sunt criptate ex: HBO CINEMAX, etc cu key sau patchuri, dar din explicatiile dvs. si alte cautari am inteles clar ca nu se poate.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)