Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Hora tv?Pe cand la digi?

Chiar nu se poate introduce acest post care promoveaza folclorul adevarat?,patronat de vasile coca cu sediul la zalau Mult mai bun ca etno sau favorit, fanta nu poti pune o vorba sus la digi?

căutător pe gugăl Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by realsat View Post
    zalaul ?! nu stiu de cand un oras cu 2 strazi a devenit un sediu cultural asa de important

L.E.: se transmite prin satelit?
    Cum de cand!? De cand e patron Vasile Coca
    Din această dilemă nu puteţi ieşi... Am zis!
    I.L. Caragiale - O scrisoare pierdută

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Numai Hora TV lipseste din grila DIGI.
    Dupa putem spune ca este o grila "perfecta"

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by DataBase View Post
    Numai Hora TV lipseste din grila DIGI.
    Dupa putem spune ca este o grila "perfecta"
    Am inteles. ai interes sa faci reclama televiziunii respective si ai gasit forumul ideal. Nu procedezi gresit, doar ca ar trebui ca moderatorii sa-ti inchida topic-ul. Nu de alta, dar sunt atatea hore-n sat ca de una in plus chiar nu ne pasa.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by super1 View Post
    Am inteles. ai interes sa faci reclama televiziunii respective si ai gasit forumul ideal. Nu procedezi gresit, doar ca ar trebui ca moderatorii sa-ti inchida topic-ul. Nu de alta, dar sunt atatea hore-n sat ca de una in plus chiar nu ne pasa.
    Stimate domn, dupa cum observi [ar fi fost bine sa observi] nu eu am deschis acest topic. Sunt total de acord cu tine in ceea ce priveste faptul ca nu avem nevoie de alte hore prin grila, de aceea si ghilimelele atasate de mine constructiei verbale "grila perfecta".
    Iti dai seama ca nu ma intereseaza canal regional din Resita, cand sunt o gramada de posturi internationale ocolite de Digi.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Ma da ce rautate paicea.. Nu vroiam sa fac nici o reclama ci doar imi doream acest program pt ca l.am vazut bagat intr.o retea de cablu, nu stiu cum e preluat k emite doar pe net dupa cum am vazut. Bine ca cereti boomeranguri si scifiuri la care si asa nu va uitati, da hai sa cerem sa ne dam mari.. Hora tv era un post de folclor care nu era monopolizat de olteni si moldoveni si daia am cerut sa se introduca

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Se poate introduce, dar nu Digi trebuie să meargă la postul ăsta, ci postul trebuie să vină cu o ofertă către Digi. Şi tre-să scoată banu'.

De pe pagina de contact a site-ului postului respectiv ( http://horatv.ro/files/contact.html ):

Di-n cte s-e pare domnu-l Vasile Coca este ntradevăr u-n om d-e suces. L-a valoarea dnsu-lui m-ă mir c-ă nu are ncă u-n post naţional.
    Last edited by *Victor*; 2nd August 2009 at 10:11.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

msi victore ..esti unul din putinii useri de pe aicea cu coloana vertebrala... pe mine m-a atras postul asta cand l-am vazut pe cablu la cineva si da muzica dasta adevarata po....ra din ardeal, bihor , hunedoara si banat nu ca etno si favorit unde totul e cam pe bani..adica scoti banu si te difuzeaza... pe hora lui vasile coca e alceva... cine are putere de decizie si citeste paicea sper sa aiba in vizor introducerea in viitor a acestui post .. poate il inghesuie acolo pe un tp si sa nu ceara bani digi ca nu trebe asa mare calitate ajunge si 64kbps audio si 20000 frames video, numa sa fie ... si garantat ar avea un real succes si audienta mare postul asta ,avand in vedere ca multa lume de la tara are digi
    Last edited by ionut2x; 2nd August 2009 at 10:47.

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default horajump tv

Quote Originally Posted by ionut2x View Post
    Ma da ce rautate paicea.. Nu vroiam sa fac nici o reclama ci doar imi doream acest program pt ca l.am vazut bagat intr.o retea de cablu, nu stiu cum e preluat k emite doar pe net dupa cum am vazut. Bine ca cereti boomeranguri si scifiuri la care si asa nu va uitati, da hai sa cerem sa ne dam mari.. Hora tv era un post de folclor care nu era monopolizat de olteni si moldoveni si daia am cerut sa se introduca
    ce nene, ti a luat femeia vreun modovean si nu mai iti place sa te uiti la surorile Toader?da i pe taraf ca acolo sunt rromani adevarati.si originali...

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Cine vrea postul asta abonament la Akta cablu poate si satelit!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

chiar nu se poate baga postu astala digi? l-am vazut in cateva orase in grila operatorilor de cablu ..ar fi un concurent serios pt etno sau is interesele prea mari sa nu i se duca cascavalu la prigoana?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Roaga-te mult si bine...numai un alt program de muzica po....ra sau manele ce o fi el mai lipseste din grila, nu ti se pare ca sunt destule umpluturi gen etno, taraf, otv, vtv, analog si lista e lunga, inca unu in plus Sa speram ca nu...
    Numai bine ! @ Ionut_m_bv

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default nuuuuuuuuuuu

[QUOTE=ionut_m_bv;850645]Roaga-te mult si bine...numai un alt program de muzica po....ra sau manele ce o fi el mai lipseste din grila, nu ti se pare ca sunt destule umpluturi gen etno, taraf, otv, vtv, analog si lista e lunga, inca unu in plus Sa speram ca nu...[/QU

nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu sunt destuleeeeeeeeeeeee

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Nu ma intereseaza Nici initiatorul Topicului, Nici postul T.V., -insa, DESI Nu ma uit la Muzica Pop-lara f. des, ..ma deranjeaza la culme toti Spalatii pe Creier, care Generalizeaza si Amesteca Totul...

Daca HORA T.V. da Muzica Pop-lara si Lautareasca -Autentice, ar fi Binevenit.

Daca difuzeaza Manele si Pseudo-Pop-lara ar merita Desfiintat.

Asa cum si PRIGOANA este de Condamnat, pt. faptul ca a infiintat Mizeria de TARAF T.V., si e Trist ca incearca, de destula vreme, sa scada Nivelul si la ETNO T.V., inclusiv prin Manele, dar si prin Pop-larizarea Excesiva a celei Banatene.

In rest, precizez ca sunt adeptul unor Canale Straine, care nici Nu prea exista pe la vreun furnizor din ROMANIA, asa ca Nu e cazul de Mistocareli, cum vad ca se fac si pe aicea la gramada.
    Last edited by Renul; 25th January 2010 at 03:56.

Известный член. Master
    Posts Thanks / Likes

SURSA " WWW.HORATV.RO"

Zoar după un an de la debutul pe micile ecrane ( 12 noiembrie 2008 ,
    HORA TV se bucură de interesul si admiraţia publicului telespectator, căruia i purtăm respect şi consideraţie pentru ataşamentul faţă de noi. Pentru momentHORA TV emite prin operatorii de cablu in judeţele Sălaj, Alba, Sibiu, Satu-Mare, Mureş, Maramureş, Bistriţa-Năsăud, Bihor, Cluj si Hunedoara avnd n vedere preocuparea extinderii n zonele neacoperite din Transilvania şi Banat culminnd cu urcarea pe satelit.

Cand va emite pe satelit va fi preluat cu siguranta.

Quote Originally Posted by ionut2x View Post
    chiar nu se poate baga postu astala digi? l-am vazut in cateva orase in grila operatorilor de cablu ..ar fi un concurent serios pt etno sau is interesele prea mari sa nu i se duca cascavalu la prigoana?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)