Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12

Thread: IPtv

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default IPtv

salut baieti sunt nou pe aici si am cateva intrebari
    am o retea de calc nu e mare de 8 clienti si as vrea sa dau prin retea formata din fire ftp- utp si suiciuri si cablu tv deci e noua revolutie a tv`ului iptv , eu mi`am luat o antena tv cu receiver digital , e eu vreau sa bag programele tv de pe receiver digital in retea sa vizioneze oamenii din aceasta retea , m`am documentat cat de cat si am inteles ca imi trebuie un slingbox un calculator asrock ...cu un intel core2 duo extrem ... si vreo 4 gb de ram si pe el cu n tunere tv pus pe linux .... n = numarul de canale.
    O intrebare am tinand cont ca eu selectez posturile de pe receiver si nu din televizor oamenii nu pot viziona mai multe posturi ci doar postul tv care e selectat ....m`am gandit de exemplu sa imi mai iau si prin cablu tv dar pot sa bag ambele fire intr`un singur slingbox si sa selectez pe receiver digital un singur post tv si celelalte potru tv sa le iau de la alt operator de cablu tv.
    Deci eu in momentul de fata ma gandesc la o schema de atac pentru a baga programe tv in retea prin iptv , credeti ca puteti sa imi dai niste solutii pentru a nu mai folosi si un alt operator de cablu tv sau un echipament pentru a pacali receiver digital sa imi permita sa bag mai multe posturi
    Multumesc anticipat si astept raspunsurile dumneavoastra

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Am o retea de calculatoare, un abonament tv prin satelit si vreau sa`l distribui in toata reteaua, iar fiecare calculator sa poata schimba independent postul. Ce mai imi trebuie sau ce trebuie sa fac. Ce pot folosi pentru asta? slingbox dreambox ?

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

eu zic ca te legi la cap daca nu te doare.sfatul meu este un abonament oficial ori la furnizorul de cablu ori la cei de dth
    boy2good

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

nu mai inteles deci eu iau programele tv de la un operator de cablu din romania cu aproape 24 de posturi tv prin care si 3 posturi de sport , eu vreau sa stiu cum sau mai bine zis daca pot sa fac sa selectez sa imi mearga in acelasi timp mai multe programe , sa imi mearga simultan pe un singur receiver digital

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

am inteles ca a mai fost deschis inca un post despre asa ceva am inteles ca a vrut sa faca cineva care are un hotel si a vrut sa dee prin receiver digital la mai multe televizoare din acel hotel sau daca puteti sa ma indrumati la acel post mersi anticipat si astept raspunsul domneavoastra

Member Mentor

Mi-s prin Zona......doar ca uneori nici eu nu mai stiu unde sunt
    Posts Thanks / Likes

Mai razvanis,indiferent ca ai reusi sau nu sa faci ce vrei,doar faptul ca avand un abonament (cablu/dth) si impartindul cu vecinul ESTE ILEGAL.
    Nu mai are rost sa-ti spun ca ce vrei tu sa faci e in faza de proiect ptr mari companii,poate tu ai surse dar e o intreaga infrastructura IT de ce ai tu nevoie.Chiar sa reusesti,daca iei programele de la jiji,dulce,pocus,etcetc si le dai mai departe ti-ai dat foc la valiza,da rau de tot!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by razvanis View Post
    am inteles ca a mai fost deschis inca un post despre asa ceva am inteles ca a vrut sa faca cineva care are un hotel si a vrut sa dee prin receiver digital la mai multe televizoare din acel hotel sau daca puteti sa ma indrumati la acel post mersi anticipat si astept raspunsul domneavoastra

Salut. Vezi la http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=95282 .

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Am o intrebare un receiver cu antena de la Digi TV se poate face sharing si daca da ce echipamente mi`am trebui sa imi spuneti si mie pls asta o fac la mine acasa pentru cateva televizoare
    Mersi frumos si astept raspunsul domneavoastra
    Last edited by razvanis; 2nd August 2009 at 03:31.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by DINUS View Post
    Mai razvanis,indiferent ca ai reusi sau nu sa faci ce vrei,doar faptul ca avand un abonament (cablu/dth) si impartindul cu vecinul ESTE ILEGAL.
    Nu mai are rost sa-ti spun ca ce vrei tu sa faci e in faza de proiect ptr mari companii,poate tu ai surse dar e o intreaga infrastructura IT de ce ai tu nevoie.Chiar sa reusesti,daca iei programele de la jiji,dulce,pocus,etcetc si le dai mai departe ti-ai dat foc la valiza,da rau de tot!
    se pare ca nu a citit mes. tau. pacat, pt. el

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by razvanis View Post
    Am o intrebare un receiver cu antena de la Digi TV se poate face sharing si daca da ce echipamente mi`am trebui sa imi spuneti si mie pls asta o fac la mine acasa pentru cateva televizoare
    Mersi frumos si astept raspunsul domneavoastra
    Mai razvanis d c nu ai cautat tu cu searci aci pe forum pencă sînt jmii de pagini cu aşa cieva vrei sa ne iei de papagali sau cum hai pa mai vorbim măi.
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Nu vreau sa va iau de papagal sau tot felul de interpretari de genul asta plus de asta m`am inregistrat pe acest forum pentru a ma documenta si a invata lucruri noi cum se spune omul se naste cat traieste invata si moare .
    Eu am facut acest post pentru ca nu am gasit ceea ce vreau eu sa fac , si de aia tot ma documentez si am ridicat acest post pentru a ma lamuri si sa vad solutia ce`a mai buna in problema mea , legat de ilegalitate asta e problema mea nu leaga pe nici unul din voi ci pe mine si cum se zice intr`o afacere daca nu risti nu castigi si tot timp`ul o sa fac asa finca sunt altii mai hoti si mai bandici ca noi in aceasta tara eu va rog frumos daca vreti sa ma ajutati in problema mea va sunt recunoscator ... Va multumesc oricum si chiar daca nu ma veti ajuta .... dar consider ca aceste forumuri au fost create pentru a invata unele probleme sau sa facem schimb de experienta .... bibbicu daca tu spui ca sunt o gramada de pagini pe acest forum te rog frumos sa mi le afisezi si mie pls ori daca nu inseamana ca nu stiu sa folosesc un internet aaa si eu ma refer la iptv si schema unui asemenea proiect . La revedere o seara placuta

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

caut om care a lucrat sau a configurat asa ceva iptv , bine inteles nu free ci cu bani inainte sa se apute de acest sistem de tv vreau sa stabilesc pretul cu el cat ma costa platesc astept mai multe relatii la adresa de mess cortez_cortez23 sau la email [email protected] multumesc anticipat bafta

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)