Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 87
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Digi Sport Balcani

Dupa un inceput promitator cu Steaua-Ujpest,Digi Sport a dat cu oistea in gard/a revenit la obiceiurile balcanice(meci transmis din minutul 15,lipsa graficii cu minut/scor/echipe,repetare obsedanta a meciului amical de maine(mai mult decat repriza a-ll-a nu stiu cine se va uita,pentru ca joaca Steaua).
    Daca asa spera managerii sa-l faca pay per view ca pe Digi Film nu vad decat succesul pe care-l repurteaza Digi Film!?!

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

De ce aberezi , cine a zis ca e pay per meci ? E doar un simplu canal gratuit in pachetul po....r ...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

n-am zis ca este,ci va fi...(una din viitoarele bombe)!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default aberezi

Quote Originally Posted by abraxas View Post
    n-am zis ca este,ci va fi...(una din viitoarele bombe)!
    Ai uitat de Protv din meciurile Champions League cand era publicitate si meciul era inceput, oamenii sunt la inceput si trebuie sa le dam crezare, mai gresesc si ei. Stai sa vezi ce o sa fie maine si in retur cu Poli Timisoara...atunci nu mai comentati... Hai .
    "Success is not finale, failure is not fatale, is the courage to continue that counts."

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Chestia asta sa nu afiseze tot timpul minutul si scorul are si un alt substrat.

Ganditiva ca sunt mai multe meciuri in paralele si nu vrei decat sa vezi minutul si scorul la meciul respectiv si sa schimbi inapoi pe ce te uitai. Cum nu se afiseaza minutul si scorul tot timpul trebuie sa zabovesti putin mai mult pe canalul lor pana zic comentatorii scorul sau pana se afiseaza. Si uite asa le mai creste putin audienta.....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default plangere

Quote Originally Posted by ripper View Post
    Chestia asta sa nu afiseze tot timpul minutul si scorul are si un alt substrat.

Ganditi-va ca sunt mai multe meciuri in paralele si nu vrei decat sa vezi minutul si scorul la meciul respectiv si sa schimbi inapoi pe ce te uitai. Cum nu se afiseaza minutul si scorul tot timpul trebuie sa zabovesti putin mai mult pe canalul lor pana zic comentatorii scorul sau pana se afiseaza. Si uite asa le mai creste putin audienta.....
    Eu am facut o plangere la CNA si au spus ca nu e de competenta lor ci a televiziunilor sau/si a F.R.F sau/si LPF.Bun ma apuc sa le scriu pe mail si le trimit atasat si raspunsul celor de la CNA. Ce credeti? de 3 luni nu am primit nici un raspuns si nici nu mai sper sa primesc.
    "Success is not finale, failure is not fatale, is the courage to continue that counts."

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Eu as interzice sa afiseze minutul si scorul . Daca iti place meciul acela te uiti , daca nu te intereseaza te uiti la altceva .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default !

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Eu as interzice sa afiseze minutul si scorul . Daca iti place meciul acela te uiti , daca nu te intereseaza te uiti la altceva .
    Parearea ta, daca ma uit la UEFA Champions League transmise de Sky nici nu se compara cu celelalte televiziuni.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by miniatus View Post
    Ai uitat de Protv din meciurile Champions League cand era publicitate si meciul era inceput, oamenii sunt la inceput si trebuie sa le dam crezare, mai gresesc si ei. Stai sa vezi ce o sa fie maine si in retur cu Poli Timisoara...atunci nu mai comentati... Hai .
    returul cu poli va fi pe protv

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default publicitate

Quote Originally Posted by micu_vali View Post
    returul cu poli va fi pe protv
    Deci sa ne asteptam la multa publicitate...

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by miniatus View Post
    Deci sa ne asteptam la multa publicitate...
    si poate hd

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Si la balbaieli, exagerari din partea lui mironica si mokanu .
    Esti om cu mine ......cu tine ! . E bine sa faci ce stii si sa stii bine ceea ce faci. h-h strong,kaoneros,yumatu.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Poate asa a fost transmisia internationala primita de la ucraineni. Stati sa transmita Liga I,cele trei meciuri pe care ei le produc, dupa care putem sa comentam.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

legat de meciul de ieri :

1.Transmisia a fost asigurata de catre ucrainieni , iar de pachetul grafic sunt raspunzatori cei ce produc acest eveniment.

2.RCS/Digi TV n-au nici cea mai mica vina ca cei ce erau responsabili de uplinkul feed-ului (ucrainienii) au incurcat frecventele pe satelit.

3.Afisarea scorului pe ecran este o chestie depasita , este o regula primara a strategiei de obtinere a audientei lipsa acestei informatii pe ecran.Urmaresti doua-trei minute iar apoi daca ai idee despre cea ce insemana fotbal intuiesti rezultatul.
    Daca vrei rezultatul live al orcarui meci ai acest link :
    http://www.liga1.ro/livescore.php

Va intreb si eu ceva , fara sa va supar , cand comutati pe un canal tv , unde avem inceput un film va ofera cineva un rezumat text al partii pe care nu ati vizionat-o ?

Televiziunea este un bussines , nimeni din aceasta bransa nu va lua in seama aberatiile unora ca voi.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Dar cum se face ca nemtii nu stiu asta? Si mai sunt destule televiziuni care afiseaza scorul. Doar in Romania e valabila aceasta strategie?

Si bineinteles ca aruncam pisica la ucrainieni. Intotdeauna sunt altii de vina. HAI POLI.
    Max TV, Strong 4401, 0,9 si 3 LNB-uri.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)