Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4
    sunt varza Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Smartcard sid assign

Nu stiu daca mai este un thread legat de aceasta problema.Am incercat la cardul
    meu via si merge(numai cu cccam 2.1.2).Eu n-am probleme ca am 99% ecm OK la card dar am observat ca la conax si ...... este varza.Cei cu aceste carduri au nok in prostie.Daca cineva cu card conax a incercat asa ceva poate aflam mai multe.Spre exemplu daca ai doar pachet basic nu-ti mai cer peersi ecm-uri de full card sau de alte pachete gen TVN sau DIGIALB , vorbesc de 1W.
    Astept pareri !
    dreambox 800HD
    dreambox 500
    sunray SR4 X2
    offset 1.8m 6XLNB

sunt varza Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by marmex View Post
    Nu stiu daca mai este un thread legat de aceasta problema.Am incercat la cardul
    meu via si merge(numai cu cccam 2.1.2).Eu n-am probleme ca am 99% ecm OK la card dar am observat ca la conax si ...... este varza.Cei cu aceste carduri au nok in prostie.Daca cineva cu card conax a incercat asa ceva poate aflam mai multe.Spre exemplu daca ai doar pachet basic nu-ti mai cer peersi ecm-uri de full card sau de alte pachete gen TVN sau DIGIALB , vorbesc de 1W.
    Astept pareri !
    Chiar nimeni n-a incercat aceasta facilitate la noul Cccam 2.1.2.Eu zic ca este foarte util pentru conax.Poate terbuie pus un sticky pentru a explica mai bine la ce foloseste.
    Inca estept pareri avizate.
    dreambox 800HD
    dreambox 500
    sunray SR4 X2
    offset 1.8m 6XLNB

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

am introdus eu aceasta optiune suplimentare, dar pentru un VIA
    orice ajuta la degrevarea cardului este binevenit
    este similar unui S: line folosit cu ceva vreme in urma (sau W: line in cazul pid-urilor)

am setat numarul maxim de sid-uri la +1 in cazul in care exista vreun alt sid care se poate deschide si eu nu stiu (am abo full)

sunt varza Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Sid

Tot la cardul asta am pus si eu (pids 70) , dar este interesant la cardul conax .acolo este buba nu la via.Toate incep cu b00 si acolo este confuzia la cccam.
    dreambox 800HD
    dreambox 500
    sunray SR4 X2
    offset 1.8m 6XLNB

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)