Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Talking animax Ro;SportKlub Hvratska 12.563 v

se pare ca digi a renutat la aceste programe...cine stie mai multe amanunte? SportKlub Hvratska 12.563 v este imaginea neagra mai de mult timp ...si mai nou animax ro de a disparut de vreo 3 zile
    Last edited by demon4uu; 26th July 2009 at 23:21.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

AkTa a renuntat de mult la Animax Ro..bine, nu m-am mai uitat sa vad daca intre timp a reaparut
    5W-4W-3,1E-5E-9E-10E-13E-16E-19.2E-39E-42E-45E-46E-52E

Digi Cablu/Digi Satelit Extra complet/Tivusat/UPC Optim HD
    ATX-91 + LNA177
    Yagi 3elemente vertical + dipol deschis orizontal @10m 87.5-108.0 FM
    My Youtube channel

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Thumbs down Kaos

Mi se pare mie ca saptamanal se renunta la cate un canal?Un lucru e sigur ca noi nu suntem anuntati ori noi nu mai contam in filosofia lor?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default SportKlub Hvratska

SportKlub Hvratska nu e pentru Romania, deci furi si tu pe DIGI...am de gand sa fur si eu, dupa cum foote digi pe noi clienti.

In fine voi nu ati pierdut mare lucru... noi ungurii n-avem de o luna 3 canale importante, este cum ai pierde pe ProTV (RTL Klub) Pro Cinema (Film+) si un canal pentru tineri... Cool TV.

[DIGI-S/C Extra Complet] [0.8m Fe, LNB 0.2dB 1W+19.2E, DM500S] [0.9m Al, LNB 0.2dB Quad 1W, HSS-1160NA] [1.5m Al Motorized (15W-53E), LNB 0.2dB, Sunray4 SR4 TripleTuner] [Humax DIGI+C][15W-68.5E]

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by szili_boy View Post
    SportKlub Hvratska nu e pentru Romania, deci furi si tu pe DIGI...am de gand sa fur si eu, dupa cum foote digi pe noi clienti.

In fine voi nu ati pierdut mare lucru... noi ungurii n-avem de o luna 3 canale importante, este cum ai pierde pe ProTV (RTL Klub) Pro Cinema (Film+) si un canal pentru tineri... Cool TV.
    Nu fur ...ci doar imprumut furt se poate spune ca ei m-au fuart timp de 2 ani (pe cand alti DTH oferau 1abonament la 2 telezioare)...am avut 2abonamente pe aceasi contract, da am renuntat la un abonament si am luat un dec..mai (E)smart care stie ceva si e mai ieftin ca abonamentul pe 1 an ...nu recomand nimanui ...tot ce face e pe raspunderea lui ...nu zic sa renunte la abonament, uneori am stat si 4-5 zile pana la aparitia Ke_lor ...eu am ramas la un abonament + smartul pe care il am si sunt multumit

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Cred ca esti tu neinformat, la Digi ai avut de mult 1 abonament la 2 televizoare , fara taxe suplimentare ca la altii .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

chestia cu furatu nu prea sunt de accord.eu,fara a ma bate cu pumni in piept,am abonament de cind a inceput sa emita digi tv(nu mai stiu anul dara in februarie aveam abonament)si de atunci fara intrerupere am abonament digi dara de uitat ,scuzata-fie-mi neobrazarea , la digi ma uit prin dream asa cum sunt convins ca multi dintre cei care au digi o fac.sanatate si voie buna si apoi ....fie popa cine stie carte ca tot digi e mai tare .doamne ajuta.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Sa lasam cu furatul, ca e o chestie complexa ... El nu fura, foloseste emularea sau sharingul in scopuri educationale numai ... Mna, cu asta rezolvat sa revenim la ale noastre: desenele anime dobandesc teren si au o cultura interesanta, si fani nenumarati chiar si aici in RO (si aici nu vorbesc depsre pustani ci despre oameni maturi). E, recunosc si eu ca erau unele desene sci-fi anime la care nu ajungea nici un serial gen Star Trek ca calitate, deci din cand in cand ma uitam si eu. Si este putin deranjat lipsa de interes de la Digi fata de acest canal. Da, este una foarte de nisa si cu audiente de 5% fata de Taraf TV, insa exista public, si nici nu cred ca e problema majora atat timp cat era transmis dupa Minimax, si acum e numai ecran negru ... Deci hai Digi, baga inapoi, ca vreau sa ma uit la Ghost in the Shell SAC

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Animax a revenit, cel puţin pe satelit.
    Edit: Corecţie, revenise pt. cteva zile. Azi văd ca iar e ecran negru.
    Last edited by Nick13ro; 3rd August 2009 at 21:22.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Credeti ca problema este de la DTH-uri S-ar putea sa fie de la IKO sau cine detine pe Minimax/Animax.

[DIGI-S/C Extra Complet] [0.8m Fe, LNB 0.2dB 1W+19.2E, DM500S] [0.9m Al, LNB 0.2dB Quad 1W, HSS-1160NA] [1.5m Al Motorized (15W-53E), LNB 0.2dB, Sunray4 SR4 TripleTuner] [Humax DIGI+C][15W-68.5E]

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)