Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Patratzele patratzele.....

De ceva timp pe antena 1 si alte cateva posturi imaginea este oribila si as vrea sa stiu daca are LNB-ul meu ceva sau lucra Digi prea intens . Nu ca m-ar deranja (mai ales daca lucra in binele nostru) dar am vazut ca nu s-a mai sesizat nimeni pe aici si ma gandesc ca poate face numai la mine . Sper sa fie de la ei si "miscarile" astea sa aduca noua frecventa si posturi noi (nu din cele de criza - Zapping , Topshop etc.) . La urma urmei omul chiar si pe criza nu renunta la ultima placere - televizorul , asa ca in domeniu n-ar trebui sa se vada criza (poate doar din cauza creditelor). Asteptam.....

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

La mine antena1 e OK in acest moment. A mai fost problema cu antena1 pe timpul meciului Steaua-Ujpest, se zicea ca problema de la antena1, dar cineva avand upc digital a zis ca merge perfect. deci problema dit punctul meu de vedere era de la digi.

[DIGI-S/C Extra Complet] [0.8m Fe, LNB 0.2dB 1W+19.2E, DM500S] [0.9m Al, LNB 0.2dB Quad 1W, HSS-1160NA] [1.5m Al Motorized (15W-53E), LNB 0.2dB, Sunray4 SR4 TripleTuner] [Humax DIGI+C][15W-68.5E]

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by johnny-m View Post
    De ceva timp pe antena 1 si alte cateva posturi imaginea este oribila si as vrea sa stiu daca are LNB-ul meu ceva sau lucra Digi prea intens . Nu ca m-ar deranja (mai ales daca lucra in binele nostru) dar am vazut ca nu s-a mai sesizat nimeni pe aici si ma gandesc ca poate face numai la mine . Sper sa fie de la ei si "miscarile" astea sa aduca noua frecventa si posturi noi (nu din cele de criza - Zapping , Topshop etc.) . La urma urmei omul chiar si pe criza nu renunta la ultima placere - televizorul , asa ca in domeniu n-ar trebui sa se vada criza (poate doar din cauza creditelor). Asteptam.....
    problema e din transmisie nu de la LNB-ul tau
    Dubito ergo cogito...
    Cogito ergo sum :>

Dreambox7000s/STAB HH120

Nepriceput in multe Expert
    Posts Thanks / Likes

am constatat si eu acum cateva zile , parca sambata dimineata ..."fenomenul"

pe focus era ok imaginea
    la fel si pe cablu de la RDS
    dar la digi apareau in partea de jos patratele
    am sters canalul si am mai scanat inca odata frecventa...dar a persistat inca un timp ...dar apoi si-a revenit
    deci nu cred ca si LNB-ul meu sa aiba ceva

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Am observat si eu luni dimineata pe la 8.15 pe transponderul 12723 H 27500 3/4 semnalul era la limita, imagine cu macroblocuri,dupa cateva minute semnalul si-a revennit,pe bara de semnal se vedea cum semnalul creste. Pe celelalte transpondere semnalul era normal.Prima data am crezut ca este de la lnb dar am verificat pe alti sateliti pe polaritatea orizontala si frecventa peste 12700 si semnalul era in regula.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)