Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default card local din RO

Mi-am luat si eu un Dreambox recent si nu stiu ce card local RO ar fi mai ok sa-mi iau. Poate-mi da cineva un sfat (din cei care au deja).

Am si un DiGi dar nu am gasit nici un tutorial cum sa scot BK si RSA de pe Hyundai HSS-5160NA cu STi5107 in capsula PBGA.

As prefera un FocusSat ca e tot pe 1W dar nu am certitudinea ca merge ok si face AU cu cccam.

Cu Dolce, Boom, AKTA, TVR cum sta treaba ? Functioneaza ok pe Dream ?
    Sunt imperechiate cu receptoarele lor sau se poate cumpara doar cartela ?

TNX

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Thumbs up

Quote Originally Posted by WinRxp1024 View Post
    Mi-am luat si eu un Dreambox recent si nu stiu ce card local RO ar fi mai ok sa-mi iau. Poate-mi da cineva un sfat (din cei care au deja).

Am si un DiGi dar nu am gasit nici un tutorial cum sa scot BK si RSA de pe Hyundai HSS-5160NA cu STi5107 in capsula PBGA.

As prefera un FocusSat ca e tot pe 1W dar nu am certitudinea ca merge ok si face AU cu cccam.

TNX
    TVR nu merge in CCcam si Boom nu merge deloc in sharing.
    Focus Sat am eu ca local : e foarte simplu de pus si face AU 100 % (asta pe CCcam 2.1.1)
    Cat despre celelalte respectiv Digi Tv , Akta si Dolce nu pot spune nimik ca am avut asa ceva.

Last edited by cocean; 19th July 2009 at 22:49.

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Card local

Code:

Am si un DiGi dar nu am gasit nici un tutorial cum sa scot BK si RSA 
    de pe Hyundai HSS-5160NA cu STi5107 in capsula PBGA.
    Chiar si in cazul in care vei gasi un tutorial extragerea BK si RSA nu este asa de usor precum pare sau ai auzit deoarece cea mai mica greseala te lasa fara receptor, iar in cazul receptorului tau lucrurile se complica.
    Code:
    As prefera un FocusSat ca e tot pe 1W dar nu am certitudinea ca 
    merge ok si face AU cu cccam
    Merge perfect si iti face Au fara probleme, dar esti obligat sa iei si receptorul lor in custodie sau sa-l cumperi.
    Code:
    D0lce --> receptor custodie, cartela imperecheata cu receptorul insa merge si in Dream, face AU pe CCcam ... imagine buna, pret cam mare anul 2 de abonament insa acest DHT vad ca se afla pe locul 2 la nr de abonati momentan.
    AKTA are la vanzare doar cartela si nu te conditioneaza sa iei si receptorul de la ei, merge perfect in Dream, face AU ..programele din grila undeva intre Digi si D0lce.
    B00m merge numai cu receptorul propriu, cartela este legata de acesta si nu poate fi pusa in alt receptor, decat in cel care a fost activata. Grila buna, calitatea imaginii la fel, preturi pe masura.
    TVR ...? merge in orice receptor cu Viaacces dar asta este asa mai mult un moft si oricum se afla in grala tuturor.
    In rest pentru mai multe detalii intra pe pagina fiecarui DHT si vei gasi totul despre ofertele acestora.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread