Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Citire serie cartela Focussat

Am primit o cartela de Focuss dar cel ce mi-a dat-o a sters seria cartelei crezind ca cine stie ce se intimpla ... Ma rog!
    Problema e ca vreau sa incarc cardul pe o luna si am nevoie de seria din 12 cifre. Am reusit, introducind cardul intr-un Yumatu CR, sa aflu primele 11 caractere dar nu am cea de-a 12 cifra; se poate incarca cardul folosind cele 11 cifre si ultima sa o trec aleator ? La cardurile via si conax de akta stiu ca ultima cifra nu are nicio importanta dar la Focuss nu stiu daca e la fel.
    Va rog sa ma ajutati cu aceasta problema!

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by barghy View Post
    Am primit o cartela de Focuss dar cel ce mi-a dat-o a sters seria cartelei crezind ca cine stie ce se intimpla ... Ma rog!
    Problema e ca vreau sa incarc cardul pe o luna si am nevoie de seria din 12 cifre. Am reusit, introducind cardul intr-un Yumatu CR, sa aflu primele 11 caractere dar nu am cea de-a 12 cifra; se poate incarca cardul folosind cele 11 cifre si ultima sa o trec aleator ? La cardurile via si conax de akta stiu ca ultima cifra nu are nicio importanta dar la Focuss nu stiu daca e la fel.
    Va rog sa ma ajutati cu aceasta problema!
    Nu merge ceea ce vrei sa faci,trebuie aflat numele fostului utilizator cel ce a avut incheiat contractul cu focussat si suni la focuss spui numele utilizatorului si iti incarca cardul totodata iti va da si seria complecta!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default OK

Suni la focus,comunici serie smart (11cifre),explici problema... Iti va da numele utilizatorului si seria completa a cardului.
    Per aspera ad astra !

Vu+ solose v2, Emme esse 115cm, Technisat 33cm, Triax td-78, Sky Zone 2 Triax Dish, Digipower HH SG2100

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

daca il bagi intr-un receptor de focus iti citeste seria cartelei.poti sa incarci telefonic unde iti trebuie doar seria cartelei fara ultima cifra
    boy2good

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Multumesc tuturor de raspunsuri.
    Am sa incerc sa incarc azi si va spun rezultatul!

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Incarca prin SMS, nu suna la ei daca nu sti cine-i titularul contractului.

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Daca suni la focus te intreba seria cartelei. Daca nu o ai te intreaba datele persoanei a cui este contractul. Daca nu il ai nici pe asta nu faci nimic. Pune cartela intr-un receptor focuss si ai toata seria. Daca trimiti sms fara ultimul numar iti da eroare de cod. Daca pui un nr aleatoriu...cine stie poate il faci norocos pe careva

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)