foarte, foarte ridicat gradul de culturä al celor doi banditi

Mă face cioban europarlamentar, dar uită că el nu are niciun prieten, când a fost în puşscărie, a făcut c... pe el, eu am fost demn când am fost arestat", a explicat Becali

Sechelariu a dezvăluit şi faptul că fără semnătura oficialilor băcăuani, Steaua nu-l va putea vinde pe Lovin la echipa de liga a 2-a germană. Becali a ţinut să contrazică această afiemaţie: "Sechelariu nu poate să blocheze transferul lui Lovin, dacă vă spun ce a declarat el la DNA, nu vă vine să credeţi, să vedeţi ce bărbat e el". Răspunsul lui Sechelariu nu a întârziat prea mult: "Becali şi-a semnat sentinţa acum, nu-l mai lăsaţi pe nesimţitul ăsta să vorbească. Nu îl jignesc, îi spun că e cioban, dar nu l-am făcut eu aşa".

Sechelariu:
Tu eşti cel mai mare sifonar care apare la televizor. Tu nu ai prieteni, bă, eu am prieteni devotaţi, nu ca tine. M-am purtat în arest cu mare demnitate, tu cu Hrebenciuc m-aţi lucrat şi m-aţi băgat la închisoare.

Becali: Bă, tu plângeai în fiecare zi, erai domnişoară acolo, aşa am auzit. Eşti bolnav psihic, bă băiatule!

Sechelariu: Eşti cel mai mare nesimţit pe care l-am văzut vreodată!

Becali: Eşti cel mai josnic om pe care l-am întâlnit!

Sechelariu: Sunt singurul om care ţi-a tras-o mereu. Ţi-am tras-o şi la propriu şi la figurat!