Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default telefonie usa-romania

Am o rugaminte catre cei ce locuiesc in USA.Care este solutia ,relativ ieftina, de a comunica telefonic cu Romania.In special pe mobil ma interteseaza.In USA e vorba de Florida.(exista o cartela ..ceva de genul asta cu tarife bune).Daca subiectul a fost dezbatut imi cer scuze.Astept orice fel de informatie pe aceasta tema.

Multumesc
    ....

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Default ...

Eu folosesc serviciul de la Yahoo!. E destul de ieftin pe mobil($0.270 centi pe minut).

http://voice.yahoo.jajah.com/home/rates.castle

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

http://www.nonoh.net/en/calling-rates.html

Pe tel fix din rom e gratis si pe mobil 5 eurocenti.Mai ieftin nu exista.Daca te intereseaza iti trimit detalii.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Eu folosesc cartele Zloto de doi dolari ,pe orange vorbesc 28 de minute si pe vodafone 10 minute,merg la chioscurile indopakistane si-mi da 12 cartele de 20$ ,iar pe fix in ro imi da 140 min.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by csabi77777 View Post
    http://www.nonoh.net/en/calling-rates.html

Pe tel fix din rom e gratis si pe mobil 5 eurocenti.Mai ieftin nu exista.Daca te intereseaza iti trimit detalii.

Trebuie precizat ca ai "gratis" 200 de minute, calculate in intervalul ultimelor 7 zile (daca sari calu', platesti si pt. apelurile pe fix - nu mult, e-adevarat - iar apelurile pe mobil nu mai sunt 5˘, ci mai mult - imi pare rau ca sunt pe fuga si nu stiu cu cat te incarca in conditiile astea.). In plus, trebuie sa incarci 10 Euro la fiecare 180 zile.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default multumesc

va multumesc pentru informatii!
    ....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default ...

Quote Originally Posted by aeroplan View Post
    Trebuie precizat ca ai "gratis" 200 de minute, calculate in intervalul ultimelor 7 zile (daca sari calu', platesti si pt. apelurile pe fix - nu mult, e-adevarat - iar apelurile pe mobil nu mai sunt 5˘, ci mai mult - imi pare rau ca sunt pe fuga si nu stiu cu cat te incarca in conditiile astea.). In plus, trebuie sa incarci 10 Euro la fiecare 180 zile.
    Ideea e ca nu vreau sa folosesc pc_ul pentru asta . Vreau pe telefonul mobil
    ....

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default DialNow

Eu folosesc dialnow si nu numai..mai am un adaptor setat ptr smartcall.ro si tot asa..vezi ptr dialnow ai nr de acces si e destul de ieftin..insa caliate am la smartcall
    Daca vrei mai multe info..da un pm..mai am ceva variante..

Noroace!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Eu am pus doua Linksys PAP2 adaptors, unul aici si unul in Rom, pe fiecare am doua linii, pe o linia am Smartcall cu nr de Rom care e gratuita daca sun de la smartcall la smartcall (vezi pe www.netmaster.ro), pe cealata line am doua acanacuri (www.acanac.com) cu numar de Canada, ai mei pot sa sune oricand pe mobil in NA gratis. In plus mai am niste conturi de SIP care le redirectez cu Voxalot pe mobilele mele si alor mei (conturi de VoIP din Rom, UK si Germania, in plus am follow-up de pe acanac pe mobil).

Quote Originally Posted by druids View Post
    Eu folosesc dialnow si nu numai..mai am un adaptor setat ptr smartcall.ro si tot asa..vezi ptr dialnow ai nr de acces si e destul de ieftin..insa caliate am la smartcall
    Daca vrei mai multe info..da un pm..mai am ceva variante..

Noroace!
    FORUM RULES
    Nomad Iresponsabil

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default ..

Din pacate persoana din sua (fiind vb de sora mea) nu se pricepe.Eu pot sa-i trimit un gate mediasat sau orice altceva..dar pana ajunge...
    ....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by aeroplan View Post
    Eu stiu de 300 min in 7 zile.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default 12voip mai bun decat nonoh pt landiline phones

Nonoh ofera:Registered users get max 200 minutes per week of free calls, measured over the last 7 days and per unique IP address. http://www.nonoh.net/en/free.html

12voip.com, acelasi provider in spate iti da 300 minute pe saptamana. Desigur, asta e valabil pe fix. Pt mobil au 8 eurocents si 3.9c connection fee. Nonoh se pare ca nu are connection fee.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by flo_74 View Post
    Ideea e ca nu vreau sa folosesc pc_ul pentru asta . Vreau pe telefonul mobil
    Se poate. Ai un numar de acces local la care poti suna (daca ai noroc sa fie in orasul tau). Vezi aici:
    http://www.nonoh.net/en/geo.html

(Edit: Se pare ca Florida nu are numar local...).
    O alta companie ar fi Startec, o gasesti aici:
    http://www.startec.com

Quote Originally Posted by csabi77777
    Vezi aici:
    http://www.nonoh.net/en/free.html

Sau aici:

(Edit: Scuze, callatis, tocmai postam si eu! ... )
    Last edited by aeroplan; 20th July 2009 at 18:12.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default nonoh

Quote Originally Posted by csabi77777 View Post
    eu sunt in spania si am nonoh il folosesc de peste 2 ani la consumarea celor 200 min te taxeaza cu 0,025 eurocenti pe min pe fix si 0,05 pe mobil. tarif 24/24h. odata incarcat ai free 120zile, la fiecare incarcare iti creste numarul de free cu 120. stiu ca daca sunt in USA e gratis si pe fix si pe mobil.
    am dat la cineva sa-si faca cont in tara si ia aparut alt tarif (asa mi-a zis) plus ca nu putea incarca din romanica.
    asa ca a trebuit sa-i fac eu din spania si sa-l incarc apoi i-am dat datele si il foloseste fara probleme. daca vrea cineva de peste ocean sa-i fac con cu mare placere, astept PM

Romania (Landline) SuperDeal!**FREE* FREE* Romania (Mobile) SuperDeal!**0.050 0.054United States (Landline & Mobile) SuperDeal!**FREE* FREE*

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Question voip Linksys

Poate stii cum merge setat pe un voip .Am bagat totul corect am ton dar nu am ledul verde aprins la voip .Oare trebuie sa incarc cu 10 coco ca sa ma conectez .Si nu stiu ce numar am .Am reusit sa trimit un SMS de pe contul de nonoh si mi-a dat un nr de telefon dar nu cred ca acesta imi este alocat.As fi curios sa stiu daca am facut corect setarile in voip si cum pot verifica fara sa pun 10$

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)