Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Toronto ON

Extraterestru Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Toronto ON

Vreau sa visitez Toronto weekendul viitor si vreau sa va intreb daca sunt ceva restaurante sau locale romanesti .(Stiu despre Moldova deja) Multumesc anticipat.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Niste restaurante romanesti parca sunt prin Toronto insa iti recomand cu caldura un restaurant sarbesc unde se mananca excelent.
    http://www.mcadamplace.com/english.htm

De fiecare data cand am fost acolo am mancat mancare cu gust lucru rar prin locurile astea, in plus clatitele sunt inegalabile...

Quote Originally Posted by djnrg View Post
    Vreau sa visitez Toronto weekendul viitor si vreau sa va intreb daca sunt ceva restaurante sau locale romanesti .(Stiu despre Moldova deja) Multumesc anticipat.
    FORUM RULES
    Nomad Iresponsabil

__/\__/\__/\_____________ Expert
    Posts Thanks / Likes

apai restaurantu asta e la captu lumii pina ajungi la el mori de foame. pina ajungi acasa dupa ce pleci din el iar ti se face foame

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by yo3gjc View Post
    Niste restaurante romanesti parca sunt prin Toronto insa iti recomand cu caldura un restaurant sarbesc unde se mananca excelent.
    http://www.mcadamplace.com/english.htm

De fiecare data cand am fost acolo am mancat mancare cu gust lucru rar prin locurile astea, in plus clatitele sunt inegalabile...
    Un restaurant unguresc unde se maninca excelent, au sarmale, snitel vienez cat farfuria, carnaciori crestati, ca la noi...si e intr-o zona destul de marfa in toronto. Preturi rezonabile pt zona. Mesele au fete de masa, nu hirtie, sau mai stiu eu ce...Trebuie rezervare daca te duci seara (vineri,simbata).

http://www.yellow-net.com/courtyard-restaurant-yorkville/index.htm

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

A intrebat omul de restaurante romanesti si i-ati dat fiecare de pe unde sunteti,ba unul e juma sarb ba unul e bozgor.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Angry

Quote Originally Posted by Terente1 View Post
    A intrebat omul de restaurante romanesti si i-ati dat fiecare de pe unde sunteti,ba unul e juma sarb ba unul e bozgor.
    iar tu esti ca morcovul in ciorba. nici nu drege nici nu strica. sa iti dai si tu cu parerea..sa nu zic altfel

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by pop_eye View Post
    iar tu esti ca morcovul in ciorba. nici nu drege nici nu strica. sa iti dai si tu cu parerea..sa nu zic altfel

Mai bine ziceam un restaurant polonez si eram mai de ajutor.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Salut,

iti recomand cu placere noul restaurant romanesc:

www.napoca.ca

66 Lakeshore Rd E
    West of H 10 (Hurontario) - la Port Credit

Numai bine,

coco

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

haha..sint roman 100% ..nicidecum maghiar...era doar o sugestie pt ca au mai fost niste bombe ordinare de asa zise restaurante romanesti...si vroiam ca omu' sa manince bine si sa-si amintesca de toronto cu placere, si asta pt ca e roman de-al nostru...si apropos bozgor e cam jignitor nu crezi? Nu simpatizez deloc cu natia lor...dar ce legatura are "sula cu prefectura?"

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Eu i-am zis unde mancare are gust de mancare romaneasca, aici mancam de vreo 4 ani si gustul e ala de acasa si culmea nu am nici o legatura in familie cu sarbii insa aici mancarea chiar are gust! destul de greu de gasit manare cu gust prin partile astea

FORUM RULES
    Nomad Iresponsabil

Extraterestru Friend

Posts Thanks / Likes

Default Mersi

Va multumesc tuturor pentru sugestii si cred ca o sa incerc vreo 2 sau trei. Si aici la noi in ohio erau ceva restaurante romanesti dar adevaru este ca este un restaurant sarbesc ce le-a bagat pe toate in buzunar. Si nu, eu nu sunt sarb.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Si nu, eu nu sunt sarb.
    Si daca ai fi ce ti-ar fi rusine ? Multi uita de unde se trag. Mancarea e buna acolo unde iti place sa o mananci.

__/\__/\__/\_____________ Expert
    Posts Thanks / Likes

pin la urma fusasi? La ce restaurant te-ai dus? Cum a fost?

Extraterestru Friend

Posts Thanks / Likes

Default am fost

da intradevar, am fost la Napoca si este excelent dar trebuie sa spun ca mancarea e excelenta, staffu e minunat, localul e fain, totul sclipeste, dar parca lipseste ceva: parca nu e autentic romanesc, e prea dichisit, (fancy). Dar cred ca este un local ideal pentru a presenta poporului canadian bunatatile bucatariei romanesti. Icre, sarmale, mamaliguta.

Extraterestru Friend

Posts Thanks / Likes

Default taste of romania chicago

trebuie sa va spun sambata am fost in Chicago la Taste of Romania si dupa aceea am fost la Little Bucharest. Am fost cu toata familia si citeva grupuri de Romani din area mea . Desi am fost la 500km de aici si nu am cunoscut pe nimeni acolo ne-am simtit ca acasa. Branko Podrunic este cel mai tare . Stiu ca are si o motivatie financiara dar se lupta foarte mult pentru promovarea culturii romanesti: nu numai ptru Timoceni(valea TimoculuiP), el promoveaza toata cultura natiunii noastre: ardeleni, aromani, banateni, bucovineni, dobrogeni, olteni, moldoveni si din tara si de peste Prut.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread