Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Reality TV&RTL Klub...victimele acestui weekend la Digi

Asa cum ne-au obisnuit cei de la Digi si in acest weekend sint programe cu probleme...daca pina acum erau probleme cu lipsa sunetului pe Atomic tv si pe Film+ sau chiar lipsa EPG-ului actualizat pe perioada sfirsitului de saptamina acum a venit rindul din nou la Reality TV unde lipseste subtitrarea, si la RTL Klub unde datorita repetatelor sesizari cum ca sunetul ar distorsiona cei de la Digi s-au gindit sa scoata sunetul de tot ca sa nu ne mai plingem atita...
    Si acum vine intrebarea: -oare chiar NIMENI nu lucreaza in weekend la depertamentul tehnic la Digi pentru a remedia eventualele probleme care apar in aceasta perioada? Chiar trebuie sa asteptam de fiecare data ziua de luni ca sa revina din nou totul la normal? Chiar nu intelege nimeni ca ca si la cinematografe weekendul este perioada in care oameni stau si mai mult in fata tv-ului(in special daca vremea de afara este naspa ca si acum) pt. ca in timpul saptamini unii mai trebuie sa si lucreze si nu au prea mult timp sa stea in fata tv-ului?

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Acum pe Reality a revenit subtitrarea...
    Se pare ca totusi este cineva de serviciu la Digi in acest weekend...pacat ca a observat asa de tirziu problemele aparute...

P.S. Si ca sa am dreptate acum a disparut si de pe Film+ sonorul...
    Asteptam sa dispara si de pe Atomic ca sa fie tacimul complet

Sa fie oare adevarat zvonul ca cei de la Digi au in dotare echipament second-hand? Sau tehnicieni de acolo nu-si fac treaba?
    Am observat ca programul Film+ este preluat de pe satelitul Amos cu un receptor Echostar care ramine fara sunet destul de des...si asta de luni intregi...ofer pe aceasta cale gratis celor de la Digi un receptor FTA patchuit cu care merge Film+ fara probleme daca nu au cu ce sa-l inlocuieasca pe receptorul Echostar cu probleme...

Burtos Expert
    Posts Thanks / Likes

Cred ca cei de la gigi care citesc din acest forum aceste nereguli cauzate din retransmisia lor ar trebui sa ne furnizeze cate o bere la fiecare interventie de a noastra si atunci nu cred ca ar mai trebui sa ma duc sa-mi aprovizionez frigiderul cu bere
    Modified Original Smart Cards N3!Pentru clone,pentru piraterie,orice fara bani

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)