Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3

Thread: Dm7020s

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Dm7020s

Buna,

cine se pricepe la DM7020S? I-am schimbat alimentatorul si cateva condesatoare electrolitice si nu mai misca deloc....e mort. Sunt elektronist deci nu e problema cu manopera. Multumesc pt ajutor.

Hex.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by hexmaster View Post
    Buna,

cine se pricepe la DM7020S? I-am schimbat alimentatorul si cateva condesatoare electrolitice si nu mai misca deloc....e mort. Sunt elektronist deci nu e problema cu manopera. Multumesc pt ajutor.

Hex.
    7020 Nu are alimentator! ce ai schimbat tu asta nu mai stiu
    are parte de alimentare eventual:P) si daca ai apucat de ai schimbat si ceva condensatori poti sa iti pupi scula , ca nu mai faci nika cu ea
    sculele astea is foarte sensibile , ce ai schimbat tu tre sa fie 1-1:P)
    plus de asta daca zici ca ai consensatori arsi , nu m-ar mira sa ai pe placa de baza cateva parti shuntate , de unde s-ar explika faptul ca
    Condoleante! tocmai ai devenit propietar de suport pentru mileuri)))

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Buna,

alimentator parte de alimentare...tot una e. Traiesc in Germania si nu le mai am asa de bine cu exprimarea. Condensatoarele nu erau arse, era doar electrolitul scurs afara. Am mai reparat aparate de acest gen si pana acuma nu am avut probleme. Ma gandesc sa nu fie defect careva integrat sau 4NFS30L deaceea intreb poate a mai avut cineva aceasi problema. Stiu ca nu merita osteneala dar e un exercitiu util dupa parerea mea. Normal ca toate piesele le-am schimbat 1 la 1. Stiu ca sunt sensibile sculele astea dar daca stii cum atunci nu se pune problema.

Hex

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)