Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default BOMBE la DigiSport ! Exclusiv !

In premiera si exclusiv pentru acest site !

DigiSport Ro & Hu va fi lansat cu ocazia meciului Újpest FC-Steaua , meci ce va fi transmis live si in exclusivitate in ambele tari.

Meciurile de joi si duminica din NBA vor fi transmise live de Digi Sport Hu & Ro !

A doua bomba a zilei : DigiSport Ro & Hu a cumparat optiunile 2 si 4 ale celui mai tare campionat de fotbal din lume Nu va spun care este acesta , intuiti voi mai bine.

Recapitulam pe scurt drepturile pe care le detin cele doua canale :

DigiSport Romania (probabil vor fi doua canale tv) :

Liga 1 Romania (optiunile 3,4,6 si posibil 8 si 9)
    Bundesliga
    Primera Division
    Optiunile 2 si 4 ale celei mai tare campionat din lume
    Campionatul mondial al cluburilor
    Moto GP
    10 turnee de tenis importante
    NBA

DigiSport Hungary :

Prima liga de fotbal din Ungaria (posibil , zilele acestea se decide)
    Bundesliga
    Champions League (optiunea 2)
    Europa League
    Optiunile 2 si 4 ale celei mai tare campionat din lume
    Campionatul mondial al cluburilor
    10 turnee de tenis importante
    NBA

DigiSport spre deosebire de GSP TV va pune accent pe content si mai putin pe productia proprie de talk-show , emisiuni ce costa destul de mult datorita productiei de studio propriu-zisa si a salariilor mari a "vedetelor" din studio.
    DigiSport va avea in grila o emisiune in care va fi invitat permanent cel mai tare jurnalist sportiv din Romania.

DigiSport Ro si Hu va putea fi receptionat de catre abonatii pachetului baza a platformei Digi Tv.Bineinteles Digi Sport Romania va fi disponibil doar abonatilor din Romania , valabil si in cazul canalului magiar si abonatilor din Ungaria.

Deocamdata mai multe nu pot spune , chiar daca mai am cateva bombe ce vor produce cutremure pe piata media cand vor exploda.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

[quote=Fanta;751549]In premiera si exclusiv pentru acest site !

A doua bomba a zilei : DigiSport Ro & Hu a cumparat optiunile 2 si 4 ale celui mai tare campionat de fotbal din lume Nu va spun care este acesta , intuiti voi mai bine.
    quote]

Sigur este vorba de Italia!
    Resita,DM500s + HH Strong 2100 + offset 0.9 m

Goin' Ape Expert
    Posts Thanks / Likes

Prima liga maghiara nu este la DigiSport, ramane la Sport TV (adica la UPC)...

Din cate stiu eu cel mai tare campionat din lume in acest moment este Premier League care este la Eurosport2... Daca au cumparat dela Europsort Bundesliga este posibil sa fi cumparat si optiuni din PL

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Premier League...de la Eurosport2

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Si eu zic ca e Anglia

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default media

@Fanta
    Avand in vedere ca aceasta informatie are drepturi de copyright, sunt foarte curios ce site sau blog se vor risca sa o afiseze...

Kosmap
    Last edited by kosmap; 8th July 2009 at 22:24. Reason: .

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by kosmap View Post
    @Fanta
    Avand in vedere ca aceasta informatie are drepturi de copyright, sunt foarte curios ce site sau blog se vor risca sa o afiseze...

Kosmap
    Fii sigur ca se vor gasi cativa jurnalisti de mare clasa care vor publica aceste informatii si nu vor specifica sursa.Despre etica si deontologia profesionala a acestor jurnalisti nu vreau sa mai discut.

tuborgx2 si d3sc3nt
    Unul dintre voi a nimerit Dar la rugamintea celui care mi-a dat aceasta informatie voi mai pastra putin suspansul.

Daca luati in considerare ca drepturile sunt pentru ro si hu e destul de simplu de intuit despre ce campionat este vorba.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

sa explodeze odata. sa faceti ceva contract si cu IKO odata, ca pierd rabdarea, in weekend e Formula1, unde m-a uit acumape TVR cu Dan Alexandrescu care habar n-are de F1 macar am RTL DE unde sunt comentatori seriosi.

[DIGI-S/C Extra Complet] [0.8m Fe, LNB 0.2dB 1W+19.2E, DM500S] [0.9m Al, LNB 0.2dB Quad 1W, HSS-1160NA] [1.5m Al Motorized (15W-53E), LNB 0.2dB, Sunray4 SR4 TripleTuner] [Humax DIGI+C][15W-68.5E]

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Fii sigur ca se vor gasi cativa jurnalisti de mare clasa care vor publica aceste informatii si nu vor specifica sursa.Despre etica si deontologia profesionala a acestor jurnalisti nu vreau sa mai discut.

tuborgx2 si d3sc3nt
    Unul dintre voi a nimerit Dar la rugamintea celui care mi-a dat aceasta informatie voi mai pastra putin suspansul.

Daca luati in considerare ca drepturile sunt pentru ro si hu e destul de simplu de intuit despre ce campionat este vorba.

Fanta
    RDI Team
    Şi în plus se ştie opinia ta despre campionatul Italiei, cel plin de blaturi.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Pai, avand in vedere ca e pentru Ro & HU, si cineva avea drepturi de televizare exclusive pt aceste 2 tari, e clar ca e vorba de Premier League

Moderator Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by database View Post
    pai, avand in vedere ca e pentru ro & hu, si cineva avea drepturi de televizare exclusive pt aceste 2 tari, e clar ca e vorba de premier league
    de acord cu tine!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Exclamation PL

Si eu zic ca este vorba despre Anglia!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

tuborgx2 si d3sc3nt

Fanta
    RDI Team
    E adevarat ca vor transmite si handbal? E vorba de Liga Nationala feminin si masculin si meciurile echipelor nationale de pe teren propriu. Asa se vehicula prin presa.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

tuborgx2 si d3sc3nt

Fanta
    RDI Team
    E unul dintre:
    -Anglia
    -Italia

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Bombe peste bombe...si ar mai fi o bomba..sa fie in abonamentul baza..cu atatea drepturi chiar ar fi o treaba buna! Din cate stiu eu in Anglia, Italia, Germannia campionatele nu au optiuni(cum sunt la noi stabilite) ci se refera la meciurile anumotor echipe...

Dar si HD a fost anuntat trambite si trompete..dar nimic...oricum vor avea o mare problema cu N2...Cam toata lumea nu prea mai vrea ca transmisiunile lor sa fie la liber..Cam de asta nu are Digi nici HD...

Ma puteti contrazice...dar cu argumente!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)