Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default nu mai merge RTL KLUB

acum dau pe RTL KLUB si imi apare NOTA 10. Celelalte canale unguresti merg OK. Sun la cumnata-mea, sa vad: si la el, la fel...nu merge. Stie cineva ce sa intampla?

LE. Nici COolTV, nici Film+ nu merg.
    Last edited by enoxcj; 2nd July 2009 at 00:49.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by enoxcj View Post
    acum dau pe RTL KLUB si imi apare NOTA 10. Celelalte canale unguresti merg OK. Sun la cumnata-mea, sa vad: si la el, la fel...nu merge. Stie cineva ce sa intampla?

LE. Nici COolTV, nici Film+ nu merg.
    Da ...asta sunt bombele cu surprize !
    Scandal intre Digi si IKO si noi suntem care ramanem cu moaca ...
    Merita piratata Digi ca numai prostii fac in ultimul timp...vezi si cazul Echo+TV6 ..
    Modul cum se fac aceste manevre...pai da nota de o firma balcanica decat una europeana. Tare curios sunt daca fac asemenea manevre si cu cei din Ungaria sau din alte tari ...cred ca raman fara abonati....dar la noi totul se poate.

Am si cablu unde mersi bine functioneaza in continuare atat RTLKlub cat si restul. Astia cred ca fura de undeva. Asa a fost si cand era oprit TV2 pe Digi.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

eu nu vreau sa fiu carcotas, dar nu ar fii fost normal ca daca se stia ca contractul intre IKO si Digi se termina pe 1 iulie, sa se negocieze noul contract in mai, si daca nu se reuseste sa se inteleaga, atunci sa baga pe parcursul lunii iunie niste informatii ca necerem scuze, insa din 1 iulie renuntam la RTL Klub & CO. Nu ma intelegeti gresit, nu ma uit la aceste canale niciodata, insa ca respect fata de clienti ar fii trebuit sa se rezolve altcumva. Mama mea si fratele meu acum sunt enervati ca ce prostie mare, si au asteptat nu stiu ce si acum nu e (nu ma intrebati ce ca nu ma interseaza, stiu ca erau suparati)

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by MrMxyzptlk View Post
    eu nu vreau sa fiu carcotas, dar nu ar fii fost normal ca daca se stia ca contractul intre IKO si Digi se termina pe 1 iulie, sa se negocieze noul contract in mai, si daca nu se reuseste sa se inteleaga, atunci sa baga pe parcursul lunii iunie niste informatii ca necerem scuze, insa din 1 iulie renuntam la RTL Klub & CO. Nu ma intelegeti gresit, nu ma uit la aceste canale niciodata, insa ca respect fata de clienti ar fii trebuit sa se rezolve altcumva. Mama mea si fratele meu acum sunt enervati ca ce prostie mare, si au asteptat nu stiu ce si acum nu e (nu ma intrebati ce ca nu ma interseaza, stiu ca erau suparati)
    Vezi ca totusi au ocazia sa urmareasca RTL Klub... te sun sa-ti explic cum Nu ma refer la solutii ilegale
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53E - -30W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Vezi ca totusi au ocazia sa urmareasca RTL Klub... te sun sa-ti explic cum Nu ma refer la solutii ilegale

m-ar interesa si pe mine RTL Klub.

ksznm !
    4w,1w,5e,13e - humax II (triax 1.1m)
    39e - dm7020, echo790 (0.85m) BV
    2 coship-uri dolce in dulap

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

ai dreptate Gyuri, e mai bine piratat decat sa am surprize de genu...daca pana la urmatorul GP Formula1 nu se rezolva, o sa iau in serios desfintarea celor 2 abonamente si astept surprizele bune de la UPC

[DIGI-S/C Extra Complet] [0.8m Fe, LNB 0.2dB 1W+19.2E, DM500S] [0.9m Al, LNB 0.2dB Quad 1W, HSS-1160NA] [1.5m Al Motorized (15W-53E), LNB 0.2dB, Sunray4 SR4 TripleTuner] [Humax DIGI+C][15W-68.5E]

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Am sunat azi la Serv. clienti si au zis ca momentan sunt oprite aceste canale si poate ca in viitor se vor relua transmiterea lor.
    M-au intrebat daca doresc sa se inregistreze o sesizare din partea mea ca as dori in continuoare aceste canale, binenteles ca am fost deacord.
    Sincer daca nu baga inapoi RTL-Klub in 2 saptamani imi pun Dolce ca si ei au in grila de programe acest canal.
    Toate cele bune.
    P.S. Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul.

Goin' Ape Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca ies si RTL Klub si Film+ si Cool din oferta Extra Maghiar de pe Digi.Cablu ... dupa ce au iesit EchoTv si TV6 ... atunci ce mai ramane in acest pachet ? Viasat3 si ... mai nimic

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Nexxus View Post
    Daca ies si RTL Klub si Film+ si Cool din oferta Extra Maghiar de pe Digi.Cablu ... dupa ce au iesit EchoTv si TV6 ... atunci ce mai ramane in acest pachet ? Viasat3 si ... mai nimic
    4Story pentru 5 RON/luna... mi-se pare o oferta totusi tentanta...
    Moteck DigiPower SG-2100

Goin' Ape Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    4Story pentru 5 RON/luna... mi-se pare o oferta totusi tentanta...
    Nu e vorba de bani ... ci ce faptul ca incet incet se goleste pachetul ...
    la mine 4Story nu exista in pachet.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Nexxus View Post
    Nu e vorba de bani ... ci ce faptul ca incet incet se goleste pachetul ...
    la mine 4Story nu exista in pachet.
    Scuze ala e pe satelit...
    Moteck DigiPower SG-2100

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Smile pacat de Digi ...

buna.sunt vorbitor de limba maghiara si am renuntat la digi in decembrie 2007 din cauza ca disparuse TV2...apoi am inteles ca a reaparut , mici neintelegeri...esenta problemei este ca desi am fost abonat de ceva timp, meritam zic eu macar o explicatie ca desi am optat ptr extra 2 ptr un pachet de programe de calitate.desi stau in Timisoara si pot receptiona si cu o antena terestra maghiarii am preferat Digi...apoi am trecut la dolce din decembrie 2007.momentan sunt multumit ca pachetele extra,care nu se micsoreaza...iar cind un canal nu functioneaza apar explicatii,uneori puerile dar macar apare ceva .... si nu nota 10 ... no comment...cu stima Karoly
    Last edited by karoly1975; 6th July 2009 at 22:33.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Se mai aude ceva de canalele respective? Se reintroduc sau nu?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Sincer ma doare undeva de ce transmite DigiSport. Asta sincer pt mine nu e bomba deloc. Adevarata BOOOOOMBA e ca s-a scos TV6, Echo, si mai nou RTL Klub, CoolTV si Film+, SportKlub.

Nu ma intelegeti gresit, ca eu chiar sunt fan Digi, dar daca stiu ca la 1 iulie expira contractul, iau legatura cu IKO si semnez noul contract din timp.......daca nu, incerc sa introduc alte canale. Macar nu stiu ce alte canale s-ar putea introduce, din moment ce RTL Klub e no.1 in Ungaria.

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Angry

E si asta o varianta de a-si alunga clientii. Nu stiu ce face RDS, dar nu face bine
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)