Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: digi sport=vax

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Exclamation digi sport=vax

azi 1 iulie 2009...bombele nu au facut nici macar artz...partz...unde e tp 13?unde e pachetul cinestar?unde edigi sport 1,2,3,4?...TRAIM IN RO SI ASTA CHIAR CA NE OCURA MUUUUULT TIMP...indemnul meu:PARASITI CAT MAI REPEDE RO CA SE VA SCUFUNDA DE ATATA MINCIUNA....

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by yrys99 View Post
    azi 1 iulie 2009...bombele nu au facut nici macar artz...partz...unde e tp 13?unde e pachetul cinestar?unde edigi sport 1,2,3,4?...TRAIM IN RO SI ASTA CHIAR CA NE OCURA MUUUUULT TIMP...indemnul meu:PARASITI CAT MAI REPEDE RO CA SE VA SCUFUNDA DE ATATA MINCIUNA....
    Eu cel putin am auzit de aceste noutati de pe acest forum, si nicidecum nu a fost o promisiune facuta de Digi. A fost doar la nivel de informatie. Si oricum eu zic ca aceste posturi se vor introduce in luna asta.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

De la a dori pana a realiza e o cale destul de lunga....De aceea probabil pe situl Digi nu apare inca nimica.Daca ar fi introdus de astazi si bagau doua, trei, clipuri publicitare sigur se gaseau uni sa comenteze. Totusi ziua nu s-a terminat.....

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Ba.... Voi inca nu stiti Suntem in Romania....

[DIGI-S/C Extra Complet] [0.8m Fe, LNB 0.2dB 1W+19.2E, DM500S] [0.9m Al, LNB 0.2dB Quad 1W, HSS-1160NA] [1.5m Al Motorized (15W-53E), LNB 0.2dB, Sunray4 SR4 TripleTuner] [Humax DIGI+C][15W-68.5E]

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu va mai agitati, Digisport va fi lansat cand va fi gata, nu cand ne dorim noi. Oricum nu vad ce ar transmite pe perioada de pauza competitionala.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Azi va intra.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

repet: inca nu va-ti saturat de "aburelile" tip FANTA?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by micu_vali View Post
    NU,am sa ma explic:
    *ca nu toate informatiile postate de Fanta s-au adeverit poti cataloga abureli?
    *ca are acces la nivel "inalt" si posteaza noutati,care dintr-o cauza tehnica,independent de vointa lui,sunt abureli?

Chiar nu vreau sa polemizez si nici nu-l ador,mai ales ca e "cioban" (a se vedea afinitatea lui pt o echipa de fotbal) dar pe teme privind DTH-urile din RO chiar e de invidiat

PS e vara,se simte lipsa de info

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by csachiri View Post
    NU,am sa ma explic:
    *ca nu toate informatiile postate de Fanta s-au adeverit poti cataloga abureli?
    *ca are acces la nivel "inalt" si posteaza noutati,care dintr-o cauza tehnica,independent de vointa lui,sunt abureli?

Chiar nu vreau sa polemizez si nici nu-l ador,mai ales ca e "cioban" (a se vedea afinitatea lui pt o echipa de fotbal) dar pe teme privind DTH-urile din RO chiar e de invidiat

PS e vara,se simte lipsa de info
    Ai dreptate, persoana nu merita sa polemizam. fiecare crede ce vrea

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Pana la urma a aparut si Digi Sport.

http://forum.paytv.ro/showpost.php?p=703149&postcount=1

In alt post din acelasi topic pe 25.03 am spus :

Eu atat va spun : urmeaza cutremure pe piata canelelor de sport , vor dispare branduri , vor apare aliante ce acum sunt de domeniul SF-ului , se vor schimba propietarii drepturilor de televizare , vor apare canale noi comune in mai multe platforme DTH.
    De atunci stiam de proiectul Digi Sport Ro & Hu si de posibilitatea ca abonatii Dolce sa receptioneze Boom Sport.
    Va asigur ca la aceea data Tolontan sau alti bloggeri habar n-aveau de ceea ce urma sa sa intample in aceste zile.

Bineinteles ca nu se poate face totul batand din palme...ce bine ar fi.
    Ganditi-va la doua lucruri inainte de a injura : Digi TV se dezvolta , investeste sute de milioane de euro in platforma iar pretul abonamentului ramane acelasi desi toate platile le face in dolari , iar abonamentul platit de voi este calculat la 2.23 RON !

In al doilea rand , accesul pe acest board e free , nu platiti nimic pentru a intra pe acest board (ca de exemplu pentru Info Satelit) , nu va pun conditii la inscriere , regulamentul este doar bunul simt asa ca nu vad de ce trebuie sa ma trageti pe mine la raspundere in conditiile in care vina mea este doar sa va informez pe voi .N-am niciun bussines in acest domeniu , nu vand pentru nimeni in concluzie nu doresc decat sa fi-ti informati cu mult timp inainte de a gasi aceste informatii de forumuri de montatori sau de mocangii ce au ca unic subiect de discutii linii de cccam.

Astept doar ca adminul sa faca odata acea sectiune privata si useri ca yrys99 sa nu mai aiba motive sa se exprime in acest mod.

Fanta

Sunt putin surprins de nesimtirea unora , eu spre deosebire de alti webmasteri nu am stat ascuns ca o cartita , am sharuit (tot e la moda) cu voi tot ce tine de persoana mea (inclusiv de real life) , n-am jignit aiurea niciodata si ma pomenesc criticat de niste noname , ce cu siguranta n-au niciodata acces la sursele mele de informatii iar in viata lor poate ca n-au realizat din 1% din cea ce a facut subsemnatul.
    Eu cand intru pe un alt board (sa zicem mercedes club) il respect de admin si moderatori , zic multumesc de 100 de ori si nu-mi permit nici sa postez o virgula daca stiu ca aceasta ar deranja pe cineva.
    Am dat-o in offtopic...scuze
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default noi sa fim sanatosi

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Pana la urma a aparut si Digi Sport.

http://forum.paytv.ro/showpost.php?p=703149&postcount=1

In alt post din acelasi topic pe 25.03 am spus :

De atunci stiam de proiectul Digi Sport Ro & Hu si de posibilitatea ca abonatii Dolce sa receptioneze Boom Sport.
    Va asigur ca la aceea data Tolontan sau alti bloggeri habar n-aveau de ceea ce urma sa sa intample in aceste zile.

Bineinteles ca nu se poate face totul batand din palme...ce bine ar fi.
    Ganditi-va la doua lucruri inainte de a injura : Digi TV se dezvolta , investeste sute de milioane de euro in platforma iar pretul abonamentului ramane acelasi desi toate platile le face in dolari , iar abonamentul platit de voi este calculat la 2.23 RON !

In al doilea rand , accesul pe acest board e free , nu platiti nimic pentru a intra pe acest board (ca de exemplu pentru Info Satelit) , nu va pun conditii la inscriere , regulamentul este doar bunul simt asa ca nu vad de ce trebuie sa ma trageti pe mine la raspundere in conditiile in care vina mea este doar sa va informez pe voi .N-am niciun bussines in acest domeniu , nu vand pentru nimeni in concluzie nu doresc decat sa fi-ti informati cu mult timp inainte de a gasi aceste informatii de forumuri de montatori sau de mocangii ce au ca unic subiect de discutii linii de cccam.

Astept doar ca adminul sa faca odata acea sectiune privata si useri ca yrys99 sa nu mai aiba motive sa se exprime in acest mod.

Fanta

Sunt putin surprins de nesimtirea unora , eu spre deosebire de alti webmasteri nu am stat ascuns ca o cartita , am sharuit (tot e la moda) cu voi tot ce tine de persoana mea (inclusiv de real life) , n-am jignit aiurea niciodata si ma pomenesc criticat de niste noname , ce cu siguranta n-au niciodata acces la sursele mele de informatii iar in viata lor poate ca n-au realizat din 1% din cea ce a facut subsemnatul.
    Eu cand intru pe un alt board (sa zicem mercedes club) il respect de admin si moderatori , zic multumesc de 100 de ori si nu-mi permit nici sa postez o virgula daca stiu ca aceasta ar deranja pe cineva.
    Am dat-o in offtopic...scuze
    Fanta, nu da curs unor useri care vor sa se simta bagati in seama. Eu iti multumesc pentru informatiile date, ca unele se adeveresc ca altele nu.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Exclamation scuze..

da..recunosc..am gresit...imi cer scz si va rog sa mi le acceptati...promit ca NU se mai intampal asa cva...poate ca m-am grabit cu aceste afirmatii..inca odata:SCUZE...daca am deranjat...MULTUMESC..

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by micu_vali View Post
    Mai ai ceva de adaugat?
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

@Fanta

Kaiser und Konig al Austro-Ungariei de pe vremuri a fost cautat de seful politiei secrete de atunci care l-a informat ca niste tineri din Viena raspandesc niste pamflete care il tintesc pe Imparatia Sa... stii ce a RASPUNS IMPARATUL Aquila non capit muscas(Vulturul nu prinde muşte) Sa nu pui totul la inima...
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

micul_vali ar merita asa macar 7 zile de ban . Si dupa aia inca 77 .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)