Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Bătrn fără minte Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Căminu cultural de peste baltă

lam facut voi l umpleţi
    căci cu cs vad ca se merge pe burtă si merge bine chiar cu vod deschis

Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cartof_prajit View Post
    lam facut voi l umpleţi
    căci cu cs vad ca se merge pe burtă si merge bine chiar cu vod deschis
    Si ce imi trebe pt asta?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Tudor Gheorghe in Toronto

Pentru caminul cultural

Torontezii au avut bucuria de a-l avea pe Tudor Gheroghe in Mai anul asta in vizita, am gasit pe youtube ceva din recitalul maestrului:
    http://www.youtube.com/watch?v=Byz8ZeP5sx0
    http://www.youtube.com/watch?v=29XUATWth5A
    FORUM RULES
    Nomad Iresponsabil

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by yo3gjc View Post
    Pentru caminul cultural

Torontezii au avut bucuria de a-l avea pe Tudor Gheroghe in Mai anul asta in vizita, am gasit pe youtube ceva din recitalul maestrului:
    http://www.youtube.com/watch?v=Byz8ZeP5sx0
    http://www.youtube.com/watch?v=29XUATWth5A
    Asta dupa ce a tras teapa in prima faza.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Am fost si eu la concert in Montreal; dar cred ca artistul merita mai mult din partea publicului; sa zicem ca o parte, poate, nu stiau prea multe despre Tudor Gheorghe; oricum f. constipatzi, ca-n totdeauna, marea majoritate. Cred ca se asteptau sa-i bata pe umar si sa le spuna ce buna alegere au facut ca au venit in Canada; pai daca nici Tudor Gheorghe nu are dreptul sa transmita mesaje patriotice, atunci mai bine sa nu mai vina, poate e mai bine-ntzeles in tzara. De sapte ani, de cand ma duc in tzara, anual am fost la cate un concert de-al lui in Romania si vreau sa spun ca e o diferentza enorma( ca si distantza care ne separa ).
    Sper sa-l revad cat mai curand si intotdeuna o sa fie cu o mare placere !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Wink Cu tot respectul

Quote Originally Posted by becrola View Post
    Am fost si eu la concert in Montreal; dar cred ca artistul merita mai mult din partea publicului; sa zicem ca o parte, poate, nu stiau prea multe despre Tudor Gheorghe; oricum f. constipatzi, ca-n totdeauna, marea majoritate. Cred ca se asteptau sa-i bata pe umar si sa le spuna ce buna alegere au facut ca au venit in Canada; pai daca nici Tudor Gheorghe nu are dreptul sa transmita mesaje patriotice, atunci mai bine sa nu mai vina, poate e mai bine-ntzeles in tzara. De sapte ani, de cand ma duc in tzara, anual am fost la cate un concert de-al lui in Romania si vreau sa spun ca e o diferentza enorma( ca si distantza care ne separa ).
    Sper sa-l revad cat mai curand si intotdeuna o sa fie cu o mare placere !
    Cu tot respectul dar hai sa o lasam balta cu patriotismul.Mesajele astea din pacate nu mai sint de actualitate si la urma urmei ce e patriotismul..........sa fim seriosi.
    Lumea aici asa cum spui tu toti sintem SICTIRITI de vorbe,basme si alte feluri de texte de patriotism.

Iti respect punctul de vedere dar nu mai jigni indirect cind spui ca QUOTE=becrola;constipatzi, ca-n totdeauna ,fiecare are dreptul la opinia lui

sa auzim de bine
    Unde esti tu TEPES doamne .....

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Nu vreu sa intru prea mult in polemica; cred ca ai dreptate la modul general, dar in cazul lui Tudor Ghorghe e diferit pt. ca daca nu-tzi place nu te duci la un concert de-al lui; asta a fost si va ramane intotdeauna Tudor Gheorghe ( un mare artist natzionalist ); mesajele lui, de actualitate sau nu, au fost intotdeuna aceleasi-cine le-a intzeles si le-a apreciat, bine, cine, nu, la fel. Nu cred ca trebuie sa-i dam noi lectzii lui Tudor Gheorghe despre cum sa-si trimita mesajele sau sa-si schimbe mesajele; pt. ca o face destul de bine, prin muzica, si este si va ramane un f. mare artist, chiar daca ne place sau nu sa recunoastem.
    Este putzin ca si cum ar trebui sa-i cerem lui Pheonix sa se apuce de manele ca ne-am cam "saturat" de rock-ul lor. Let's tack seriously !
    Inca o data , nu-mi plac "dezbaterile" astea pt. ca de obicei lumea interpreteaza gresit mesajele, si de obicei nu se ajunge la nici un rezultat, din contra. Apropo, ai fost la concert ? stiu ca esti din Montreal .

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Wink

Sincer nici nu stiam ca va veni sau a fost ,Nu am fost la concertul lui....
    Unde esti tu TEPES doamne .....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)