Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10

Thread: Buffalo -NY

__/\__/\__/\_____________ Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Buffalo -NY

Locuieste cineva de pe RDI in Buffalo ?
    am nevoie de niste informatii daca se poate
    Merci

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Nu locuiesc in Buffalo dar merg in Buffalo destul de des.Daca spui despre ce e voirba poate te pot ajuta.

Posts Thanks / Likes

ma intereseaza :
    un loc de parcare pentr o perioada de 7-12 zile altul decit aeroportul la preturi rezonabile si safe
    am inteles ca sunt ceva malluri sau outlet-uri( adidas, rebook, nike ) cu preturi super bune . poti sa imi zici cum se cheama si o adresa?
    si daca e ceva de vazut intr-o zi

merci

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Raducosmin, daca te gandesti la un zbor mai ieftin din Buffalo, ia in considerare si drumul pana acolo, adica timp, benzina si in cele din urma parcarea. Mmmm?

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by callatis View Post
    Raducosmin, daca te gandesti la un zbor mai ieftin din Buffalo, ia in considerare si drumul pana acolo, adica timp, benzina si in cele din urma parcarea. Mmmm?
    Da n`am fost acolo nici odata si daca e ceva interesant de ce nu. Si ma gindesc sa merg cind dau o fuga pina in Florida ca nevasta-mea nu vrea in cuba/dominicana etc din cauza lu a mica....
    Ce vreau eu e sa imi las masina acolo, vizitat o zi buffalo daca e vreme , zburat cu avionu si acolo inchiriat masina.

distanta e de doar 175 Km. 2 ore cu tot cu vama. cazare n`as avea nevoie, mincare asta e , tre sa tin burta up.

In plus de asta tot am auzit ca in zona respectiva preturile sunt incredibil de mici la cele 3 marci ( adidas, nike si rk)

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

cele mai bune deal-uri la haine le gasesti la Errie, Pennsylvania. ~350Km din Toronto. Daca stai o noapte ai voie sa aduci de 100$ de persoana. Gasesti marfa super ieftina, tricouri ce 3$ si nu e marfa din Spadina, chinezisme. Sunt acolo 2 magazine pt lichiditati si vine lumea cu autocarele, ca la Meca.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Pe mine ma intereseaza.
    Poti te rog sa dai ceva detalii.
    a) adrese de mall-uri sau magazine
    b) hotel ieftin
    c) Si cum fac sa trec de custom la vama, are rost sa declar toate toalele
    d) Ce zici Lewiston Bridge custom e mai rapid sa treci decat prin celelalte parti

Mersi
    Last edited by Red Pearl; 28th June 2009 at 21:04.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Eu folosesc frecvent parcarea "long term" din aeroport: 8USD/zi sau 40USD/saptamana (ce-i drept plateste firma pentru care lucrez).

http://www.buffaloairport.com/Parkin...sec=0#Realtime

Au shuttle din 2 in 2 minute. Nici nu apuci sa iti scoti bine bagajele din masina ca si apare unul sa te duca la terminal.

Iarna trecuta am stat 3 saptamani plecat si mi-a murit bateria si am fost placut surprins ca in 5 minute de cand am ajuns la masina sa apara "maintenace"-ul parcarii si sa imi dea un "burst" fara sa ceara nimic in schimb.
    Ce vreau sa spun e ca e ieftin, safe si toate serviciile incluse in costul parcarii.
    Last edited by haipa; 29th June 2009 at 00:58.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Cu parcarea de masini nu te pot ajuta pt ca nu stiu sa fie safe nicaieri in Buffalo,poate doar la aeroport sau in parcarile din downtown insa pot sati spun ca Buffalo este un oras urit si nu ai ce sa vezi in el.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Red Pearl View Post
    Pe mine ma intereseaza.
    Poti te rog sa dai ceva detalii.
    a) adrese de mall-uri sau magazine
    b) hotel ieftin
    c) Si cum fac sa trec de custom la vama, are rost sa declar toate toalele
    d) Ce zici Lewiston Bridge custom e mai rapid sa treci decat prin celelalte parti

Mersi
    Sunt doua magazine ieftine in Errie, Gabriel si TJ Max. Probabil un search si le afli adresa. Am stat la un motel ft aproape de lac, downtown, cred ca pe 8th street W. Sincer, conducand pe acolo iti alegi ce doresti, nu vad de ce Errie ar fi asa de busy cu turisti incat sa nu gasesti motel ieftin.
    Toalele sunt asa de ieftine, magazinele fiind un gen de Winners. Grija mare ca iti trebuie rabdare sa alegi prin tonele de haine care nu sunt in ordinea numerelor.
    Cateva din haine erau pe noi, de alea am scapat. Restul, le-am lasat cu etichete si intr-adevar daca adunai 2.99$ cu 3.99$, etc, ajungeai la 100$ permisa de vama. Am trecut podul prin Buffalo.
    Am mai auzit ca nu iti controleaza in masina, ci doar in trunk. Pe noi ne-au crezut pe cuvant de fiecare data cand ne-am intors din state.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)