Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8

Thread: In benzinarie.

Silver Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default In benzinarie.

Stiu ca pare stupida problema mea dar chiar nu am idee ce sa fac.
    De multe ori cand intru in benzinarii se intampla ca in timp ce alimentez sau sa nici nu apuc sa deschid busonul de la rezervor ca vine cate un angajat al benzinariei sa alimenteze el masina sau daca deja alimentez eu el se apuca sa-mi spele parbrizul, sa verifice presiunea rotilor.... .
    Ma gandesc ca acel om este angajat pentru a face asta dar totusi eu trebuie sa-i dau un ciubuc sau nu? Nu am idee ce sa fac.
    Intreb asta pentru ca vad ca si ei fac o "discriminare" sau mai bine zis o selectie. Uneori intru eu si inca o masina in benzinarie. El merge la cealalta masina, termina ce are de facut iar cand eu intru sa platesc el sta si nu se apuca de verificat si la masina mea.
    Recunosc ca pana acum nu le-am dat ciubuc. Daca dau 1-2 lei ma gandesc ca-i jignesc. Daca dau 5 lei eu zic ca e prea mult. De cele mai multe ori alimentez de 50 lei (90% din alimentari) si daca dau 3-4 lei ma gandesc ca puteam sa mai alimentez cu un litru de motorina. Ce scartar sunt .
    Deci? Trebuie sa dau sau nu ciubuc benzinarului?

FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Talking

Quote Originally Posted by Vasilis View Post
    Stiu ca pare stupida problema mea dar chiar nu am idee ce sa fac.
    De multe ori cand intru in benzinarii se intampla ca in timp ce alimentez sau sa nici nu apuc sa deschid busonul de la rezervor ca vine cate un angajat al benzinariei sa alimenteze el masina sau daca deja alimentez eu el se apuca sa-mi spele parbrizul, sa verifice presiunea rotilor.... .
    Ma gandesc ca acel om este angajat pentru a face asta dar totusi eu trebuie sa-i dau un ciubuc sau nu? Nu am idee ce sa fac.
    Intreb asta pentru ca vad ca si ei fac o "discriminare" sau mai bine zis o selectie. Uneori intru eu si inca o masina in benzinarie. El merge la cealalta masina, termina ce are de facut iar cand eu intru sa platesc el sta si nu se apuca de verificat si la masina mea.
    Recunosc ca pana acum nu le-am dat ciubuc. Daca dau 1-2 lei ma gandesc ca-i jignesc. Daca dau 5 lei eu zic ca e prea mult. De cele mai multe ori alimentez de 50 lei (90% din alimentari) si daca dau 3-4 lei ma gandesc ca puteam sa mai alimentez cu un litru de motorina. Ce scartar sunt .
    Deci? Trebuie sa dau sau nu ciubuc benzinarului?
    Nu, spune-i că a omis o pată pe parbriz. Sau spune-i că ţi-a dereglat presiunea la roţi.
    LABOR OMNIA VINCIT IMPROBUS (lat.) munca stăruitoare învinge totul – Vergiliu, „Georgica”
    NON OMNIA POSSUMUS OMNES (lat.) nu toți putem toate – Vergiliu, „Bucolica”, VIII, 63.

Pentru prost, umorul e o formă indivizibilă de insultă, e ceva care-l vizează personal. Umorul mușcă, înțeapă, provoacă, sfidează, și face toate astea involuntar, uitîndu-și mereu foloasele, așa cum procedează electricitatea. Bușcu dixit.

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Tine in buzunarul de la usa 100 gr.bomboane ambalate in poleala.Da-i o bomboana cand termina treaba
    P.S.
    Sau da-i un leu si zii sa-ti aduca restul cum fac eu cu cersetorii
    P.S.2
    Sau alimenteaza de la benzinarii d'alea cu autoservire cu plata cu card si scapi de dilema
    P.S.3
    Da,trebuie sa-i dai ciubuc,ca s-ar putea data viitoare cand tu iti speli geamul si verifici presiunea in roti el sa-ti alimenteze masina,cu apa.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

La Petrom, nu? Pentru ce sa ii dai ciubuc? Serviciul este inclus in combustibil...

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Da,da,in accize.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

..tine foarte mult de "politica" firmei respective...unii asa iti multumesc ca ai alimentat de la ei si nu de la concurenta...

..unde alimentez eu ..vine intotdeauna sa-mi puna benzina, unori imi spala si parbrizul...dar niciodata nu-l gasesc langa masina asteptand...
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Daca bagi benzina mai multa nu o sa ti se para asa mare ciubucul.
    Cred ca 1-2 lei sunt suficienti oricum.

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202°, Longitude: 27.322°, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

1 leu este suficient. Banii pe pachet si tigari ii scot din aceasta extraoptiune. Pana sa fie date statiile Petrom in locatie de gestiune angajatii din statii erau sanctionati daca nu erau la pompe cand aveau clienti.
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)