Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 52
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Avem vreo alternativa acum in loc de FTA?

Daca cineva stie mai multe si are bunavointa sa ne invete cum am putea vedea canalele americane la TV fara a plati subscriptie sau sa platim cit mai putin posibil ,ii multumesc anticipat!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Wink

Quote Originally Posted by udarlag View Post
    Daca cineva stie mai multe si are bunavointa sa ne invete cum am putea vedea canalele americane la TV fara a plati subscriptie sau sa platim cit mai putin posibil ,ii multumesc anticipat!
    simplu,O cutie care suporta CS ceva contacte si cred ca se va reusi.Deocamdata e mort FTA.
    Unde esti tu TEPES doamne .....

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default Ota

Si mai simplu si mai ieftin e sa va instalati o antena OTA (Over The Air) cu ajutorul careia puteti prinde cam 20 canale digitale si/sau HTDV.
    Costul total se ridica la sub 100 CAD si e super legal.

Bătrn fără minte Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ardeleanul01 View Post
    Si mai simplu si mai ieftin e sa va instalati o antena OTA (Over The Air) cu ajutorul careia puteti prinde cam 20 canale digitale si/sau HTDV.
    sau iei un minimu abonament plus citeva receivere maximu sint posibile 5 cred ca pentru aditional receiver e eftin numai $5 sau cam asa ceva si cu cardurile alea activate le trimiti lui zuzel sa puna tiers pe ele si apoi un card il bagi in db si faci cs si faci multi prieteni happy
    am auzit si eu ca sint fta pe cs care vad si ppv
    mam hodorogit nu mai am contacte cu artisti de plastc de mult timp si nici nui caut ca ei ma cred pe mine ca sint destept dar eu am ajuns o gaina batrina fara minte am pierdut pasu cu plasticu

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ardeleanul01 View Post
    Te referi la asa ceva http://www.addison-electronique.com/...ba2e40701c978b
    Unde esti tu TEPES doamne .....

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nfusion and Sonicview cu Ihub inca merg cu IKS.Daca nu te deranjeaza,ia-ti asa ceva si esti up and running.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Internet prin cablu ,un splitter si ai extended basic (100 de canale) free.

Moderator Teacher
    Posts Thanks / Likes

Smile

Quote Originally Posted by cartof_prajit View Post
    sau iei un minimu abonament plus citeva receivere maximu sint posibile 5 cred ca pentru aditional receiver e eftin numai $5 sau cam asa ceva si cu cardurile alea activate le trimiti lui zuzel sa puna tiers pe ele si apoi un card il bagi in db si faci cs si faci multi prieteni happy
    am auzit si eu ca sint fta pe cs care vad si ppv
    mam hodorogit nu mai am contacte cu artisti de plastc de mult timp si nici nui caut ca ei ma cred pe mine ca sint destept dar eu am ajuns o gaina batrina fara minte am pierdut pasu cu plasticu
    Salut Ioane
    nu prea am inteles multe din mesajul tau
    daca trimit cardu lu zuzel sa imi faca update la tiers poate sa imi dea si info sa il marit cu un linux reciver?
    dupa cite stiu anumite recivere de DN poti sa faci Jtag sa iei info sa il mariti cardu cu un DB
    zuze dacva am abonament minim poate sa imi update pe card si canalele care nu le am pe card?
    sorry nu leam prea inteles poate existo o solutie care eu no o stiu

Bătrn fără minte Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by olteanu View Post
    Salut Ioane
    nu prea am inteles multe din mesajul tau
    daca trimit cardu lu zuzel sa imi faca update la tiers poate sa imi dea si info sa il marit cu un linux reciver?
    dupa cite stiu anumite recivere de DN poti sa faci Jtag sa iei info sa il mariti cardu cu un DB
    zuze dacva am abonament minim poate sa imi update pe card si canalele care nu le am pe card?
    sorry nu leam prea inteles poate existo o solutie care eu no o stiu
    stiu oltene scriu ca dracu nici eu nu inteleg ce scriu deaia iam zis lui Fanta sa faca o sectiune pentru mine si citiva ca mine care nu pot scrie ca lumea
    asa e cum zici tu minimu abonament si mai iei vreo 2 receivere ca sa ai card de rezerva le activezi le faci jtag trimiti cardu la cine poate pune tiere si il folosesti in linux
    Ps: trebuiesc receivere cu plastic

Moderator Teacher
    Posts Thanks / Likes

Smile

Quote Originally Posted by cartof_prajit View Post
    stiu oltene scriu ca dracu nici eu nu inteleg ce scriu deaia iam zis lui Fanta sa faca o sectiune pentru mine si citiva ca mine care nu pot scrie ca lumea
    asa e cum zici tu minimu abonament si mai iei vreo 2 receivere ca sa ai card de rezerva le activezi le faci jtag trimiti cardu la cine poate pune tiere si il folosesti in linux
    Ps: trebuiesc receivere cu plastic
    e am intele nu te baga singur in lumea necunoscutilor adica ma intelegi te vrem pe aici printre noi
    nu sti problema cu tiers stiu ceva dar pt mine nu prea bate cui pe cui adica o solutie sigura
    vad multi pe aici cu tot felul de ricivare ca merge pe nu stiu ce dar e o porcarie sa iti iei un recivar care merge prin asa ceva si sa le picea servaru
    multi nu inteleg la momentu de fata tot ce se vinde pe piata merge tot prin systemu de CS ca este DN ca este Bell sau GC , toti vror sa isi vinda recivarele
    cind or termina cu vinzarile de recivere vor mai tine si servaru UP?
    ma insel

parerea mea este
    faceti un abonament la DN sau bell cu un recivar cu care puteti sa faceti jtag sa cititi info pt inperechiat cu un linux recivar
    dupa ce rezolvati abonamentu se plateste intre prieteni nu intru in a da explicatii
    sper ca mati inteles
    uitati de recivarele care se vind cu totu open este o porcarie
    nu stiu nimic de ideia la zuze cu tiers si daca merge tot la subiectu de mai sus revenim

hai sa va spun eu am totu cu DB, TD, adica linux reciver tot ce plateste (abonament) servaru asta vad si eu adica DN,bell, GC

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by olteanu View Post
    e am intele nu te baga singur in lumea necunoscutilor adica ma intelegi te vrem pe aici printre noi
    nu sti problema cu tiers stiu ceva dar pt mine nu prea bate cui pe cui adica o solutie sigura
    vad multi pe aici cu tot felul de ricivare ca merge pe nu stiu ce dar e o porcarie sa iti iei un recivar care merge prin asa ceva si sa le picea servaru
    multi nu inteleg la momentu de fata tot ce se vinde pe piata merge tot prin systemu de CS ca este DN ca este Bell sau GC , toti vror sa isi vinda recivarele
    cind or termina cu vinzarile de recivere vor mai tine si servaru UP?
    ma insel

parerea mea este
    faceti un abonament la DN sau bell cu un recivar cu care puteti sa faceti jtag sa cititi info pt inperechiat cu un linux recivar
    dupa ce rezolvati abonamentu se plateste intre prieteni nu intru in a da explicatii
    sper ca mati inteles
    uitati de recivarele care se vind cu totu open este o porcarie
    nu stiu nimic de ideia la zuze cu tiers si daca merge tot la subiectu de mai sus revenim

hai sa va spun eu am totu cu DB, TD, adica linux reciver tot ce plateste (abonament) servaru asta vad si eu adica DN,bell, GC

in sfirsit un raspuns clar ....si simplu.....fa rost de un dreambox si restul ,e simplu..ce atitea idei complicate si cu banii in vint aruncati...pe tot felul de prostii...
    de ani de zile s-a tot vb aici ca viitorul sta in linux...cs...si dreambox...si totusi unii nu inteleg inca...curios..

Moderator Teacher
    Posts Thanks / Likes

Smile

Quote Originally Posted by onesti View Post
    in sfirsit un raspuns clar ....si simplu.....fa rost de un dreambox si restul ,e simplu..ce atitea idei complicate si cu banii in vint aruncati...pe tot felul de prostii...
    de ani de zile s-a tot vb aici ca viitorul sta in linux...cs...si dreambox...si totusi unii nu inteleg inca...curios..
    iti spun eu asa cum sintem de narozi asteptam sa bagam in priza si sa mearga
    aleo si sa nu mearga pe cine injuri
    asa sintem noi romanii tigani totu se asteapta mura in gura

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by vali61 View Post
    Internet prin cablu ,un splitter si ai extended basic (100 de canale) free.
    Am internet prin cablu [cox] si am 67 de canale pe care le platesc dar tot nu inteleg care sint cele 100 free

Bătrn fără minte Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by udarlag View Post
    Am internet prin cablu [cox] si am 67 de canale pe care le platesc dar tot nu inteleg care sint cele 100 free
    daca ai numai internet pe cablu fara sa platesti si pentru alceva pe banda de internet intra si citeva programe de tv la mine pe shaw am 11 canale inainte erau 19

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by kiwwi View Post

Nu .. eu am pus DB4 cumparata cu $25.
    http://www.partsforhdtv.com/uhf-hdtv...ae5ecad02f72f4

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)