Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Ce mai faceti ?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Ce mai faceti ?

Ce naiba sa mai facem cu satelitii astia ?

Daca ai o linie sau cont bun de cs vezi tot....de la est la vest.

HD-ul e doar un moft de moment (ca 16/9 acum cinci ani) , vad un meci sau doua in HD , un documentar pe History si gata...

Key de Digi sunt peste tot....si daca vezi Digi Tv vezi tot ce inseamna programe romanesti.

In plus pretul la abo oficiale pentru platformele digitale romanesti sunt extrem de mici.

Ce sa mai cautam ? receivere noi ? la dreambox s-a cam terminat smekeria ...chiar daca e un receiver cu multe probleme este cel ce se bucura de cel mai puternic suport si implicit se plieaza perfect pe cerintele noastre.

Banda C ? DX ? In afara de rz+ si Scorpio nu vad pe nimeni interesat...sincer mi-ar place....dar sunt comod....adica putoare...si n-am chef sa mai stric gazonul din curte si sa mai pun un alt pilon si o alta parabola...asa ca ma uit la rezultatele lor...

Batalia pe piata DTH s-a terminat...avem Digi (number one) avem un Dolce super Ok...restul intra la categoria no name....

Ziceti-mi voi....ce naiba sa mai fac ? ce receivere sa-mi mai cumpar ? e liniste fratilor....nimic nou...nimic spectaculos....d'aia se scrie la greu pe offtopic.

Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Ghost Man Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post

Ziceti-mi voi....ce naiba sa mai fac ? ce receivere sa-mi mai cumpar ? e liniste fratilor....nimic nou...nimic spectaculos....d'aia se scrie la greu pe offtopic.

De ce iar te dau banii afar din casa ? Ia plasama aia de 2-3 metri.
    Stiu ca nu stiu nimic..!
    The Show Must Go On

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by abadon View Post
    De ce iar te dau banii afar din casa ? Ia plasama aia de 2-3 metri.

De unde atatia banii ? E criza si la mine...salariul de viceprimar e mic , piata imobiliara e down....noroc cu cu rezervele...ca altfel...
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Fanta, eu vreau un CAM in care sa imi pun cartela de DIGI.

Toate cele bune !

P.S.: Haideti sa ne apucam de streming, cu dreambox merge perfect, nu ai vevoie de nici un PC sau altceva, direct de pe dreambox, ii bagi mufa de net in cur si direct pe net in unicast se duce canalul, ar fi marfa sa deschid o pagina gen cool-tv.net sa am Canal+ Deporte sau Sky Sport 1 sau Nova Sport 3 sa mearga perfect, mai ales ca la noi in Romania e tara metropolitanului si e banda de nu ai ce face cu ea...
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Ghost Man Expert
    Posts Thanks / Likes

Si eu vreau cam de Digi..sau vreau cartela de Nagra3 pe DM...aberatii
    Stiu ca nu stiu nimic..!
    The Show Must Go On

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

pai sa cam terminat cu noutatile asta e... cand era la inceput cu analogicul era altceva ... ce sa mai zic de primul receptor digital cumparat si de vizionarea primelor canale tv piratate ; acuma cand ai totul parca nimic nu mai este asa interesant ca odinioara .
    http://uploadimage.ro/images/04034302560823760342.jpg

Cumpara de la PcGarage folosind acest voucher : VPT7KWLZ si beneficiezi de 1% reducere !

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default apropoo de cs

Apropoo....uite iti dau o idee sa faci o statistica pe satelit referitor la echipamentele vandute:
    - cate receptoare care merg cu emu sunt in RO
    - cate dreamuri 500, 600 800 etc sunt in RO
    - cata lume se uita la cs?
    - cati pirateaza gigi zaharosul si kakta?

- la ce se uita romanii mai mult in cs - la ce operator?
    - cati useri care sunt pasionati de sat, dx, cs etc sunt in RO?

Ce zici? Asta de moment pana mai trece caldura.
    Apoi mai bei o bere un mic si trece timpul.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Dupa 17 ani de job intr-un domeniu 100% nou Romaniei, m-am retras.
    Azi, ca de altfel si atunci, m-am/ incerc sa ma adatptez "vremurilor".

Legat de ultimele luni pe forum: recunosc, ca desi am avut mult mai mult timp disponibil destinat activitatilor "RDI-board", situatia spam-ului din iarna ma "terminat" la propriu.

Sper ca noua formula de "board" sa se apropie de ceea ce isi doresc incepatorii si avansatii in ale "lumii satelitilor".

Membrana Expert
    Posts Thanks / Likes

Da de internetul prin satelit ati uitat? Era pe aici un topic in care niste baieti buni ridicau pe satelit un film sau mai stiu eu ce si la ora x toti erau cu antenele si calculatoarele pregatite.
    Sunt multi cu net de toata jena si stai ore sa dai un film HD jos.
    spersanutiiamulttimpsacitesticanuamsemnatura

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

.................................................. ...............................................
    Banda C ? DX ? In afara de rz+ si Scorpio nu vad pe nimeni interesat...sincer mi-ar place....dar sunt comod....adica putoare...si n-am chef sa mai stric gazonul din curte si sa mai pun un alt pilon si o alta parabola...asa ca ma uit la rezultatele lor...
    Din ce in ce mai putin timp, parca nu mai ai chef sa te apuci de altceva, parca nu mai ai timp sa mai cercetezi , plus ca vi de la munca mort de obosela , ce sa faci mai intai ..........

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

eu am inceput scanari in terestru pentru a vedea daca exista semnal DVBT in zona mea

Astept dvbt de la Ungaria, Slovacia, Ukraina (in zona SatuMare)
    Cel putin de la maghiari trebuie sa intre in septembrie, cred, Mindig tv
    macar de-ar fi ceva HD in zona de la vecinii din Vest.

Daca exista in Timis sau Arad cineva care receptioneaza DVBT

pentru mine e ceva altfel decat DVB-s
    Antena TRIAX TDS88,SKyStar2 2.6D,Optibox,Strong Zapbox,Antena PrimeFocus 1.5AL de dat ...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Haideti cu ideile de afaceri sa pot si eu cumva sa dau ratele la banci. Lipsa asta de locuri de munca ma omoara. Si sunt tanar taica.

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

Ne apucam de facut clone DM8000 Domnu' Necusan?
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default key

HD-ul e doar un moft de moment (ca 16/9 acum cinci ani) , vad un meci sau doua in HD , un documentar pe History si gata...

Key de Digi sunt peste tot....si daca vezi Digi Tv vezi tot ce inseamna programe romanesti.

In plus pretul la abo oficiale pentru platformele digitale romanesti sunt extrem de mici.

Ce sa mai cautam ? receivere noi ? la dreambox s-a cam terminat smekeria ...chiar daca e un receiver cu multe probleme este cel ce se bucura de cel mai puternic suport si implicit se plieaza perfect pe cerintele noastre.

Batalia pe piata DTH s-a terminat...avem Digi (number one) avem un Dolce super Ok...restul intra la categoria no name....

mii de scuze.. ultimile key, sunt cele din 13 ?

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

ai ramas blocat pe 13 ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)