Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default BOOM renunta la 7 licente audiovizuale ...!

Ordinea de zi a şedinţei de marţi, 16 iunie 2009, ora 10.00

15.06.2009

1. Rapoarte de monitorizare :
    • Acasă TV – emisiunea « Poveştiri adevărate », difuzată pe 21 şi 23.04.2009 – reclamaţia nr.8034/21.05.2009.

• Posturi TVemisiuni de ştiri şi dezbatere difuzate pe 10 şi 11.06.2009.

• Realitatea TV - difuzarea textului sancţiunii din 12.06.2009.
    2. Informări ale Serviciului Inspecţie cu privire la:
    • Societăţi CATV care retransmit programe fără acord – 7 reclamaţii de la PRO TV
    3. Solicitări prelungire termene intrare în funcţiune:
    • S.C. Iko Balkan SRL pentru The Wellness Channel ;

• S.C Confort Media SRL pentru Ring TV.
    4. Solicitare schimbare denumire:
    • S.C. Tematic Cable SRL din Musicmax în Musicmix.
    5. Adresa nr.6913/05.05.2009 de la S.C. Mims Press SRL reprezentată prin lichidator Anghelahar Ipurl – solicită anularea deciziei C.N.A. de cedare a licenţei audiovizuale aparţinând S.C. Radio Galaţi SRL către S.C. Radio Galaţi Media SRL.
    6. Discutare adrese :
    • nr.8755/04.06.2009 de la S.C. Intermedia SRL Suceava – Memoriu referitor la sancţionarea societăţii cu amendă în cuantum de 5.000 lei – solicită reanalizarea sancţiunii.

• nr.9156/12.06.2009 de la S.C. DTH Television Grup SA – Notificare cu privire la renunţarea la 7 licenţe audiovizuale prin satelit.

• nr.8969/10.06.2009 de la Rotary Club Cetate Timişoara – solicită difuzarea pe posturile de radio şi de televiziune din Timişoara, în regim de campanie noncomercială, a spoturilor de promovare a campaniei „O şansă pentru viaţă”.

• nr.9085/11.06.2009 de la Fundaţia Dinu Patriciu – solicită difuzarea în regim de campanie noncomercială a spotului TV „Domnul profesor”, parte a proiectului „Gala premiilor în educaţie”, ce va demara pe data de 15 iunie 2009.

• nr.9117/12.06.2009 de la Focus – Centrul Român pentru Copii Dispăruţi şi Exploataţi Sexual – solicită difuzarea în regim de campanie noncomercială a spoturilor de informare pivind prevenirea dispariţiei minorilor.

• nr.9116/12.06.2009 de la TVR – referitoare la Festivalul Naţional de Creaţie şi Interpretare „Mamaia Copiilor” – solicită promovarea festivalului pe postul public de televiziune şi de asemenea solicită acordul C.N.A. de difuzare şi după ora 22.00 avînd în vedere că în festival sunt prezenţi copii de toate vârstele.
    7. Diverse.

sursa :
    www.cna.ro
    19E+16E+13E+7E+5E+1V+4V+5V+7V-disecq+AMIKO alien+ DREAMBOX 500+ HH 2800 ( 45E -- 30W).

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

pai care ar fi ? Boom Karaoke , Cinema 1, Cinema 2,Romance....si nu mai stiu...stiu ca din lipsa de spatiu pe transponderele super aglomerate cand introduceau in canal de succes (gen Etno) mai renuntau la camalele lor proprii "premium".
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Eu cred ca se pregatesc de preluare de catre RTC.

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gigi19lic View Post
    Eu cred ca se pregatesc de preluare de catre RTC.

Mai e un pic pana in August....

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Default Boom ramane Boom

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    pai care ar fi ? Boom Karaoke , Cinema 1, Cinema 2,Romance....si nu mai stiu...stiu ca din lipsa de spatiu pe transponderele super aglomerate cand introduceau in canal de succes (gen Etno) mai renuntau la camalele lor proprii "premium".

Eu din cate am inteles Boom renunta la niste canale pe care nu le mai folosesc gen Boom Classic, Boom Cinema si altele care nu au fost nici macar lansate.

Boom Sport One si celalalt de sport ramn tot acolo fara schimbari.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)