Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Squirrell de 2 ori,in locul A1,A3 si RealitateaTV

De ieri am observat lipsa canalellor Antena1,Antena3 si Realitatea Tv din canalul 59 dvb-t Bucuresti(semnalul e maxim).Dupa o scanare ,in locul lor a aparut de 2 ori Squirrell care transmite citeva secunde cu un peste si ceva corali.Iata situatia de acum:
    1.Protvhd
    2.tvr1
    3.tvr2
    4.tvr hd
    5.tvr cultural
    6.tvr3
    7.national tv
    8.squirrel
    9.squirell

Si cam atit,din 10 cite au fost
    DM 500S,Hyundai Digicablu,Humax DIGI C HD,Diablo CAM,VU+ UNO,HH DM3800s,Triax TDA110,Inverto single black

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes
    SS2 rev. 2.3; AltDvb 2.2 & DvbWiewer Pro; Gibertini Al 85 cm; H-H Strong; Digibox Strong; 2 X IPTV iDolceTv;1X IPTV Digiplay
    AverTv Hybrid Super 007 - DVB-T

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Radioamatorii stiu cine este Rohde & Schwarz .

Daca vreti sa va documentati cine este Dr. Ulrich L. Rohde click aici:

http://www.marcoisland.org/ka2weu.htm

Prezentarea companiei:

"ROHDE & SCHWARZ este o companie germana cu prezenta internationala, avand ca obiect de activitate producerea de echipamente pentru radiocomunicatii, sisteme de interceptare si localizare radio, precum si sisteme de testare si masurari electronice. ROHDE & SCHWARZ este unul din liderii mondiali in dezvoltarea si productia de sisteme radio militare si civile in gamele HF, VHF si UHF, pentru aplicatii mobile si stationare, atat terestre cat si instalate pe platforme navale si aeropurtate. Compania noastra este un recunoscut producator de echipamente si sisteme de detectie, locatie si analiza a semnalelor radio cu aplicatii in urmatoarele domenii: securitate interna si externa, monitorizare radio civila si militara, precum si sisteme de razboi electronic. Subsidiara BICK a ROHDE & SCHWARZ produce echipamente si sisteme de trunking digital profesional pentru comunicatii mobile moderne (TETRA), livrate in toata lumea. Subsidiara SIT a ROHDE & SCHWARZ dezvolta produse si sisteme criptografice necesare protectiei informatiilor in cadrul sistemelor de comunicatii si de prelucrare a datelor si asigura consultanta si analiza IT pentru autoritatile guvernamentale."

In principiu produsele lor sunt: scumpe, fiabile si perfecte. Exista o reprezentanta si la Bucuresti.
    Nu refuza sa gandesti ... macar din cand in cand .

Netcity

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by yo3fuu3 View Post
    De ieri am observat lipsa canalellor Antena1,Antena3 si Realitatea Tv din canalul 59 dvb-t Bucuresti(semnalul e maxim).Dupa o scanare ,in locul lor a aparut de 2 ori Squirrell care transmite citeva secunde cu un peste si ceva corali.Iata situatia de acum:
    1.Protvhd
    2.tvr1
    3.tvr2
    4.tvr hd
    5.tvr cultural
    6.tvr3
    7.national tv
    8.squirrel
    9.squirell

Si cam atit,din 10 cite au fost
    Anten1, 3, si Realitatea, nu au platit, si DVB-T nu mai este experimental, deci.. in consecinta s a taiat macaroana..
    VU+Solo2, Samsung ue40D7000,ue37D5700,Diablo Wifi, Offset 0,9m - 9E-13E-19E-23E, Offset 1.2m -28 E , 1.2m - 36 E, Offset 0.9m - 1w

JE SUIS GRAS Expert
    Posts Thanks / Likes

E simpatic pestele ala, l-am urmarit si eu cateva minute
    Nu-mi plac oamenii, sunt fiinte rele si fara caracter.

cu state vechi in meserie Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mark21 View Post
    Anten1, 3, si Realitatea, nu au platit, si DVB-T nu mai este experimental, deci.. in consecinta s a taiat macaroana..

Culmea e ca la Sibiu merg. E adevarat este antena 1 sibiu si realitatea sibiu. Nu stiu daca posturile locale se finanteaza singure, cert este ca merg.Antena 3 aseara nu mai era.
    2XRCS DigiTV (2xrec+2xsmasrtcard(extra1)+antena+LNB), DK-1102 Offset 1,2 DM800

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mark21 View Post
    DVB-T nu mai e experimental?!?
    Ciudat, ca nici "oficial" sau profesional nu e.

1. pentru platitorii de abonament radio/tv s-a spus ca este un experiment pe Bucuresti si Sibiu, pana la acordarea licentelor nationale si distribuirea DVB-T pe toata România.
    2. nu exista un site/comunicat oficial cu descrierea DVB-T in România. De exemplu sa poata citi tot omu cum poate receptiona, care sunt parametrii de transmisie pentru serviciile oferite, cat costa si de unde vin banii.
    [btw: am vazut http://www.radiocom.ro/business/serv...roadcasting-TV, http://www.dvb.org/about_dvb/dvb_wor...ania/index.xml]
    3. inconsistentele & calitatea transmisiei spun "experimental" din orice unghi privesti

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by stailus View Post
    Culmea e ca la Sibiu merg. E adevarat este antena 1 sibiu si realitatea sibiu. Nu stiu daca posturile locale se finanteaza singure, cert este ca merg.Antena 3 aseara nu mai era.
    Da, merg cum merg, Realitatea Tv cu pureci (!) si barait, halal DVB-T

cu state vechi in meserie Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rpintea View Post
    Da, merg cum merg, Realitatea Tv cu pureci (!) si barait, halal DVB-T

Realitatea e preluat din eter adica din ce emite de la sibiu de pe canalul 22. Nu stiu A1SB cum e preluat, dar cred ca se putea face un altfel de uplink genul ProTV de pe 55 care transmite si stirile locale din Sibiu, dar asta e ....
    2XRCS DigiTV (2xrec+2xsmasrtcard(extra1)+antena+LNB), DK-1102 Offset 1,2 DM800

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by stailus View Post
    Realitatea e preluat din eter adica din ce emite de la sibiu de pe canalul 22. Nu stiu A1SB cum e preluat, dar cred ca se putea face un altfel de uplink genul ProTV de pe 55 care transmite si stirile locale din Sibiu, dar asta e ....
    Gata, s-a terminat si la Sibiu, am ramas doar cu TVR-urile+National TV

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Pacat,ca aveam si eu antena1,unul din programele cu cea mai mare audienta.Acum nu mai receptionez acest canal pentru ca nu e transmis de digicablu,iar in analogic la RDS sint numai purici.
    DM 500S,Hyundai Digicablu,Humax DIGI C HD,Diablo CAM,VU+ UNO,HH DM3800s,Triax TDA110,Inverto single black

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)