Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7

Thread: Sugestie

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Sugestie

Un prieten care sta la casa ar vrea sa se aboneze la Digi sau Dolce dar doreste sa aiba semnal diferit pe 4 televizoare si sa aiba firele pe afara si sa intre cu cablul direct in camerele respective.Va rog daca ma puteti ajuta cu sugestii.In primul rand ar dori variante pentru Digi dar daca chiar nu se poate una convenabila prefera si Dolce cum am mai spus.
    Multumesc.

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by strong2006 View Post
    Un prieten care sta la casa ar vrea sa se aboneze la Digi sau Dolce dar doreste sa aiba semnal diferit pe 4 televizoare si sa aiba firele pe afara si sa intre cu cablul direct in camerele respective.Va rog daca ma puteti ajuta cu sugestii.In primul rand ar dori variante pentru Digi dar daca chiar nu se poate una convenabila prefera si Dolce cum am mai spus.
    Multumesc.
    ideal ar fi patru receptoare independente la digi ,dar cred ca merg si cele twin.(daca mai au )si 2 abonamente.13 lei po....rul.la dolce ar fi mai scump.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Arrow

Quote Originally Posted by strong2006 View Post
    Multumesc.
    Sfatul meu: cel mai ieftin e sa iti faci 2 abonamente Digi Tv pe Receptor dublu HSS-7160 NA. Fiecare Tv merge independet, la abonament de 23 lei/abonament + 600 lei cele 2 receptoare duble cu tot cu taxa de activare. Momentan nu stiu daca este oferta in custodie pentru receptoare duble.
    Last edited by miniatus; 11th June 2009 at 14:44.

timplar Expert
    Posts Thanks / Likes

nu exista oferta in custodie la duble,problema va fi cu kablaraile,is multe....
    dm500s Vu+Zero hss1170...şî maxim şasă cai frumoşi

superstar Expert
    Posts Thanks / Likes

Default atunci ...

...boom.lnb quad 4 cabluri si gata.
    18euro fara tva

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bebelsat View Post
    ...boom.lnb quad 4 cabluri si gata.
    18euro fara tva
    scump nene scump 21,42e/luna cu banii ce platesti abonamentul + chirie...platesti aparatele/pe luna la Digi si raman ale tale.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Multumesc pentru sugestii.E clar ca prietenul meu nu doreste sa aiba fire prin casa deloc iar de boom nici nu se pune problema la ce preturi practica si ce grila are.O sa-l rog sa mearga la caserii si sa puna pe hartie oferta digi si dolce si sa aleaga care o doreste mai convenabila.Eu l-am sfatuit spre digi fiindca am si digi si dolce dar parca imaginea pe un lcd de 94 cm la digi este mai clara, plus ca din punct de vedere a competitiilor sportive si a documentarelor sta mult mai bine.
    Merci inca odata de sugestii si mai astept pareri.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)