Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 15 of 15
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Smile Renuntare contract Digi

Saltare

Cum pot sa fac ,deoarece am trimis in tara Reciverul din custodie ,Contractul ,si Cartela + Cartonul original de Hyundai cu chitanta platita la zi si nu vor sa rezilieze contractul (cica doar posesorul )
    Ce solutii imi dati?
    Multumesc.

Haiduc Expert
    Latitude: 44.202, Longitude: 27.322, Bărăgan City
    Posts Thanks / Likes

Daca tu esti titularul de contract, viteza in RO, altfel ramai abonat.
    Kworld DVB-S 100 PCI, Golden Media Wizard HD Vote, offset 0.8Fe + 1.15Fe

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Sau poti sa delegi pe cineva. Trimite un prieten la Digi sa se intereseze intai. Vazi ca trebuie sa vina in primele 5 zile ale lunii!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default oare

Eu nu am altceva de facut decat sa ma duc in Romania pentru o reziliere de contract ,de astea numai la Digi gasesti,au o tehnica buna de a mai lungii contractele celor ce vor sa-l rezilieze,cu anumite modalitati,asta e (CA LA NOI LA NIMENI)

Banned Junior
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default oare

Quote Originally Posted by medias71 View Post
    Eu nu am altceva de facut decat sa ma duc in Romania pentru o reziliere de contract ,de astea numai la Digi gasesti,au o tehnica buna de a mai lungii contractele celor ce vor sa-l rezilieze,cu anumite modalitati,asta e (CA LA NOI LA NIMENI)
    pai mi se pare corect ca numai titularul poate sa rezilieze contractul,pentru ca daca n-ar fi asa ai idee ce catastrofa ar fi oricine poate ssa rezilieze contractul la oricine(asa in ciuda)

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by laurbalaur View Post
    pai mi se pare corect ca numai titularul poate sa rezilieze contractul,pentru ca daca n-ar fi asa ai idee ce catastrofa ar fi oricine poate ssa rezilieze contractul la oricine(asa in ciuda)
    Ei ce catastrofa ? Asta ar insemna sa ai si cardul , titularului pentru rezilere . si asa ceva e mai greu ....

LED 3D,VU+ uno,PS3 slim 320GB,offset 1.10,hh,4xdolceHD,rcs-rds

Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

Si eu ma aflu in aceeasi situatie x2. Am doua abonamente foarte vechi pe care vreau sa reziliez pentru ca mi-am facut altele 2 cu tunner dublu si upgrade nu au vrut sa imi faca .
    Eu nu stau sa imi iau bilet pentru zilele de 1-5 ale lunii cand au chef jmecherii de la contracte.
    Drept urmare nu o sa le mai platesc si ii astept sa ma caute
    Au fost si altii care s-au crezut mai destepti la capitolul contracte si au renuntat usor usor. Am facut deja reclamatie la ANPC.
    In Spania toate companiile faceau pe interesantii cu contractele in trecut, acum e suficient sa te inregistreze la telefon ca vrei reziliere si asta e.
    Traim in Romania, si ne place sa fim ... pe banii nostrii :P
    Bafta

PS: Si inca ceva, chiar daca suntem ilegalisti pentru receptia in afara tarii, Digi trebuia sa se gandeasca la asta cand le-au crescut vanzarile si stiau ca au "distribuitori" in toata Europa. Daca vor sa fie corecti, sa foloseasca un satelit cu spot pe Romania
    Last edited by dannyb; 10th June 2009 at 13:30. Reason: ps

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Saltare

Cum pot sa fac ,deoarece am trimis in tara Reciverul din custodie ,Contractul ,si Cartela + Cartonul original de Hyundai cu chitanta platita la zi si nu vor sa rezilieze contractul (cica doar posesorul )
    Ce solutii imi dati?
    Multumesc.
    Din pacate absolut orice contract se incheie personal, se modifica si se rezilieaza personal... incearca la Vodafone sa reziliezi contractul la matusa sa vezi ce ti-se va raspunde.
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53E - -30W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Gresit, astea-s termenii de reziliere a contractului, in perioada 1-5 a fiecarei luni, trebuie sa ai achitat numai luna antecedenta, deci daca reziliezi intre 1-5 iulie, trebuie sa ai achitat numai luna iunie 2009... unde-i faza cu tehnica de lungire a perioadei de contract? Ideea era ca inainte reziliai dar trebuia sa platesti luna in curs, asa vezi toata luna programele si p-orma reziliezi.
    Moteck DigiPower SG-2100

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Din pacate absolut orice contract se incheie personal, se modifica si se rezilieaza personal... incearca la Vodafone sa reziliezi contractul la matusa sa vezi ce ti-se va raspunde.
    Eu as spune "din fericire" nu "din pacate". Daca sar putea rezilia contracte de oricine, sau la telefon, imagineaza-ti urmatoarea situatie: Iti vine factura de la electrica in posta, iar cineva care vrea sa iti faca rau, ti-o fura. Datorita faptului ca pe aceasta factura sunt multe date personale, "dusmanul" poate sa iti rezilieze contractele la utilitati si sa te trezesti fara gaz, curent, telefon, cablu... Asa ca eu cred ca e cea mai buna varianta rezilierea unui contract doar in prezenta titularului acestuia.
    Fratilor...cand va urcati in tren, interesati-va unde opreste si la ce ora, altfel ajunge-ti ca fraierii in alta gara.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mariusvlad2 View Post
    Eu as spune "din fericire" nu "din pacate". Daca sar putea rezilia contracte de oricine, sau la telefon, imagineaza-ti urmatoarea situatie: Iti vine factura de la electrica in posta, iar cineva care vrea sa iti faca rau, ti-o fura. Datorita faptului ca pe aceasta factura sunt multe date personale, "dusmanul" poate sa iti rezilieze contractele la utilitati si sa te trezesti fara gaz, curent, telefon, cablu... Asa ca eu cred ca e cea mai buna varianta rezilierea unui contract doar in prezenta titularului acestuia.
    Fratilor...cand va urcati in tren, interesati-va unde opreste si la ce ora, altfel ajunge-ti ca fraierii in alta gara.
    N-am vrut sa scriu Slava Domnului...
    Moteck DigiPower SG-2100

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Daca ar fi ala scopul conditiilor nu cred ca s-ar supara nimeni.Nu cred ca te poate obliga cineva sa vii din 1 pina 5 sa reziliezi pentru ca :NU EXISTA CLAUZA RESPECTIVA IN CONTRACT.Te duci si le pui receptorul si cartela in brate si pleci.Sa vedem ce fac ei cu el.O sa aiba curajul sa nu-l rezilieze?Nu cred.Daca nu se rezolva atunci apeleaza cu incredere la OPC
    P.S. respectivii de la digi cred ca unul pe care l-au plimbat cu receptorul in brate se mai aboneaza la ei vreodata?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gymi View Post
    Daca ar fi ala scopul conditiilor nu cred ca s-ar supara nimeni.Nu cred ca te poate obliga cineva sa vii din 1 pina 5 sa reziliezi pentru ca :NU EXISTA CLAUZA RESPECTIVA IN CONTRACT.Te duci si le pui receptorul si cartela in brate si pleci.Sa vedem ce fac ei cu el.O sa aiba curajul sa nu-l rezilieze?Nu cred.Daca nu se rezolva atunci apeleaza cu incredere la OPC
    P.S. respectivii de la digi cred ca unul pe care l-au plimbat cu receptorul in brate se mai aboneaza la ei vreodata?
    Dar scrie clar ca se pot modifica aceste clauze, s-au modificat, deci... crede-ma chiar daca ii pui in brate la angajat echipamentul nu-ti va imprima si nu va semna actul de reziliere sub nicio forma.
    Moteck DigiPower SG-2100

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Dar scrie clar ca se pot modifica aceste clauze, s-au modificat, deci... crede-ma chiar daca ii pui in brate la angajat echipamentul nu-ti va imprima si nu va semna actul de reziliere sub nicio forma.
    Asta e din ciclul "Clientul, sclavul nostru !".
    Adica RDS poate modifica orice clauza vrea si toata lumea trebuie sa respecte ? O absurditate, indiferent daca scrie asa ceva sau nu in contract.

Poate maine se modifica iar modificarea si zice ca se poate rezilia contractul doar o data pe luna, miercurea de la 11:00 la 11:30, ce facem ? Nimic, ca doar am semnat contractul si trebuie sa-l respectam.

Asta e un abuz. Asa cum la inceputul unui contract se poate plati proportional pt cate zile mai sunt ramase pana la finele unei luni calendaristice, asa trebuie sa fie si la reziliere. Platesti ce e de platit pana exact in ziua rezilierii, si gata.

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

In cazul asta singura solutie ramine cardul akta fara abonament si focusul cu cartele lui reincarcabile.Macar acolo nu te mai f u t e nimeni cu conditii aberante.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)