Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Magazine de profil in Bucuresti, adrese....

Adrese magazine de profil, in special din Bucuresti, fara reclama..... vede omul la fata locului... (sunt primul interesat)
    DM800, DM7020, DM500S, KSC-570, SRT4355EVO, Conserve diverse, SkyStar 2 Rev 2.6, Offset 1.2, H-H Strong, Twin Inverto 0.3, 53E - 30W, etc....

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Peruvision, Intrarea Blejoi nr.7, linga Metro Militeri, tel3113948
    Satelit 2000 srl,Bdul Ferdinand nr.46, tel 2527851
    Alfastar, magazinul OBOR la parter,aripa cu linia de tramvai,tel2525535
    ultima solutie Diadi, Bdul Decebal nr.14,tel3266565

si nu uita ..cel mai bun magazin de profil este aici la sectiunea SHOP.
    DIGI TV(3kituri cu HSS 1160,DIGI+,DIGI II+), FOCUS SAT, DM 500, Echostar 3600 IP, Echosmart 770 cu cardreader,3XEchosmart 790,Echosmart 791 2XKAON KSF100, Optibox CXPVR, 1x offset 1,20, 4 LNB INVERTO 0.2 dB, 5xoffset 0.90x6lnb inverto 0.2 db, 1X offset 0.80X1 lnb Smart Titanium 0.2 db

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

la peruvision scrie pe site ca in bucuresti au magazin pe strada tunari? e magazin nou sau e numai ala din militari?
    Opentel 4000V, 2*0.3dB LNBs, offset 0.8m

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Magazinul de pe Tunari se inchide si se deschide in Militari.

1.4 Al, Invacom 0.3, DM500, SS2, 42E - 30W

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default nu chiar

@liviusky
    ultima solutie e alfastar ,magazinul din bucur obor.Au cele mai mari preturi,chiar nesimtite.
    Restul magazinelor au cam aceleasi preturi la aceeasi marfa. Ca nu-ti place tie de diadi e alta treaba,si aici imi amintesc ce ai scris apropo de camuri intr-un post ,cu ceva timp in urma, dar eu nu am avut probleme cu ei, m-am dus cu receptoare defecte mi le-au schimbat pe loc fara sa comenteze sau sa ma puna sa astept pina le repara - cam cum se intimpla pe la alte magazine ,intimplari despre care au scris mai multi aici pe forum.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: nu chiar

Quote Originally Posted by claudiu
    @liviusky
    ultima solutie e alfastar ,magazinul din bucur obor.Au cele mai mari preturi,chiar nesimtite.
    Restul magazinelor au cam aceleasi preturi la aceeasi marfa. Ca nu-ti place tie de diadi e alta treaba,si aici imi amintesc ce ai scris apropo de camuri intr-un post ,cu ceva timp in urma, dar eu nu am avut probleme cu ei, m-am dus cu receptoare defecte mi le-au schimbat pe loc fara sa comenteze sau sa ma puna sa astept pina le repara - cam cum se intimpla pe la alte magazine ,intimplari despre care au scris mai multi aici pe forum.
    Baietii de la Diadi sunt exceptionali, nu am nimic de zis, dar in legatura cu preturile de acolo, vorbind de acelasi tip de produs.............de curiozitate intreaba de preturile la offseturi, disequri..produsele de baza.
    DIGI TV(3kituri cu HSS 1160,DIGI+,DIGI II+), FOCUS SAT, DM 500, Echostar 3600 IP, Echosmart 770 cu cardreader,3XEchosmart 790,Echosmart 791 2XKAON KSF100, Optibox CXPVR, 1x offset 1,20, 4 LNB INVERTO 0.2 dB, 5xoffset 0.90x6lnb inverto 0.2 db, 1X offset 0.80X1 lnb Smart Titanium 0.2 db

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default CAND SE DESCHIDE MAGAZINUL DIN MILITARI?

DACA STIE CINEVA CAND SE MUTA/DESCHIDE MAGAZINUL IN MILITARI (SI DACA IN ZONA MILITARI MAI SUNT CEVA MAGAZINE)
    DM800, DM7020, DM500S, KSC-570, SRT4355EVO, Conserve diverse, SkyStar 2 Rev 2.6, Offset 1.2, H-H Strong, Twin Inverto 0.3, 53E - 30W, etc....

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

@gelvis
    Io stau langa fostul sediu Peruvision si pe usa magazinului scrie ca "ne-am mutat, din 1 octombrie ne gasiti la ..."(adresa din Militari de mai sus).
    In practica, banuiesc ca ii gasesti acolo de incepand de luni.

Cat despre magazine:
    Diadi mi s-a parut ok (preturi mai marisoare, dar gasesti cam tot ce vrei si baietii sunt absolut ok), preturile cele mai mari sunt categoric la Alfastar (minus cazul ca vrei ceva minimal, din cate stiu au promo la instalatiile fta), cel mai nasol aspect la Peruvision e ca iti trebuie rabdare daca s-a stricat ceva (piesele merg la Timisoara la service).Tehnic b nu mi s-a parut rau deloc, dar am fost acolo de putine ori.
    Numai bine!
    Multumesc,
    Scorpio

VU+ Solo 2/ parabola 1,8m / offset 1.85m / Bucuresti

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)