Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Silver Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Mytube, un nou super-plugin! Functioneaza fara VLC pe PC

Salut, se pare ca lumea se misca din ce in ce mai repede, si pentru cei cu dreamboxurile a aparut ceva foarte interesant si si bun pe deasupra! In enigma din 22.05.2009 s-au revizuit complet driverii h264 astfel ca portalul youtube poate fi accesat si vizionate clipurile direct, fara a mai fi nevoie sa ruleze VLC-ul pe pc si pot fi rulate fisierele mp4 perfect. De asemenea, orice clip poate fi downloadat in ce director vreti (standard e la movies), se pot downloada 10 clipuri deodata (atita am probat eu, or merge si mai multe) si te uiti la alt clip fara probleme. Si de buna seama mkv-urile vor rula mult mai bine decit inainte.

Cei ce vor sa testeze vor trebui sa aiba rabdare deoarece nu ruleaza decit pe imaginile bazate pe enigma dupa 22.05; deci nu Gemini, nu Newnigma, nu LT, nu Jade, nu orice altceva in afara de SCVS, OOZOON, EXPEIMENTAL IMAGE ORIGINAL sau NEWNIGMA EXPERIMENTAL (unstable). Fiind un pas important inainte sigur va atrage dupa ea aparitia de noi imagini.

Eu personal l-am testat pe Newnigma Experimental (unstable) si am fost foarte placut surprins, imaginea a cistigat in calitate (optic) si plugin-ul functioneaza perfect. Desi e experimentala functioneaza perfect, nici un crash sau altceva, asa ca o voi folosi in continuare asa "unstable"!

Cei ce vor sa testeze au mai jos tot ce trebuie Pyton-gdata trebuie instalat inaintea pluginului iar imaginea neaparat in flash sau pe stick doar daca in flash este oozoon actualizat la zi!

Newnigma Experimental (unstable)
    Pyton-gdata 1.3.1
    MyTube Plugin

Bafta
    19,2°E + 0,8°W => DM800 + DM520 + VuZero

Avantajul unui om inteligent este ca poate face usor pe prostul, invers e ceva mai dificil.....

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Multumim pentru informatie .

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

L`am instalat si eu din meniu pe newnigma 2.5.2 si intr`adevar merge ok cu 2 mici remarci....1. se misca destul de greoi interfata aia si 2. mi se pare ca nu se integreaza culoarea aia alabstru deschis. In rest, numai de bine
    buc. | parabola 1.5 | invacom 0.3 dB | dm500 | dm800 | 62E -> 30W

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Da... instalat si eu in imaginea Oozoon si merge f.f. fain... nu reusesc insa sa iau si eu imaginea aceea de la newnigma "unstable"... ruk22, daca poti sa-mi dai si mie un link OK... multumesc anticipat!

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by satdan View Post
    Da... instalat si eu in imaginea Oozoon si merge f.f. fain... nu reusesc insa sa iau si eu imaginea aceea de la newnigma "unstable"... ruk22, daca poti sa-mi dai si mie un link OK... multumesc anticipat!
    poftim

http://feed.newnigma2.to/unstable/im...0601030127.nfi

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Multumesc frumos!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)