Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 9 of 9
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Mobilizare generala pentru Domnul Mircea Lucescu

Am auzit acum ce au facut nesimtzitzi ashtia de mancatori de paste care daca nu era Napoleon erau shi acum un stat papal......... sa tratezi de Tzigan un om ca Lucescu trebuie sa fi nebun shi compatimesc cu totzi Romanii care traiesc in aceasta tzara shi sufera probabil de rasism in fiecare zi, ash vrea ca sa ne mobilizam daca se poate impotriva acestui ziar de doi lei Il Giornale, mersi pentru orice idee legala de a manifesta protestul!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

I-am scris la Michel Platini acum daca vretzi sa datzi shi voi un mail de protest o putetzi face aici: [email protected]

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by francezul View Post
    Am auzit acum ce au facut nesimtzitzi ashtia de mancatori de paste care daca nu era Napoleon erau shi acum un stat papal......... sa tratezi de Tzigan un om ca Lucescu trebuie sa fi nebun shi compatimesc cu totzi Romanii care traiesc in aceasta tzara shi sufera probabil de rasism in fiecare zi, ash vrea ca sa ne mobilizam daca se poate impotriva acestui ziar de doi lei Il Giornale, mersi pentru orice idee legala de a manifesta protestul!
    Usurel nu va aprindeti asa de tare......

"zingaro de la panca"=un antrenor care schimba mai multe echipe ( a lamurit chestia chiar Mircea Lucescu)
    vezi alte articole:
    http://www.assoallenatori.it/aiacweb...2573760043482e
    "Di questi a vincere sono stati in tre: i gi ricordati svedesi, Eriksson e Liedholm e quello straordinario zingaro della panchina che stato Vujadin Boskov"
    Dubito ergo cogito...
    Cogito ergo sum :>

Dreambox7000s/STAB HH120

Mgar de marc Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ALBA2 View Post
    )) ce chiestie si ai pus botu ?de cite ori ai vazut tu sa ii spuna zingaro la unul deal lor sa fim seriosi .

EU UNUL ZIC DACA NE PUNEM TOTI SA SCRIE PE IL GIORNALE IN FIECARE ZI MACAR 1000 DE COMENTARI O SA II FACEM SA MOARA INTRO LUNA .
    .
    si in ce limb zici s scriem ?
    adevrul este inventia unui mincinos

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Pentru cei care nu stiu, Lucescu Mircea s-a nascut in Berceni - Aparatorii Patriei, intr-o familie de tigani.

Asa ca, nu cred ca s-a exagerat.

Desigur, meritele de mare antrenor ii ramin.
    S-au mai vazut tigani care fac si lucruri bune...

badass Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default !!

eu nu inteleg problema chiar daca il numesc tigan poate Lucescu nu are nici o problema cu asta(eu unul nu as avea stiind ca sunt castigatorul cupei uefa) deci de ce nu il lasam pe el sa raspunda acuzatiilor"presei" de kkt italiene care doar (ca si ori ce presa) exista doar din reportaje cat mai extreme ptr. a atrage cumparatorul nationalist italian ,sau prostul influentat de mass media
    Last edited by abciuga; 25th May 2009 at 23:18. Reason: no

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Man nu shtiu ce sa zic sint total dezamagit oamenii sint de doi lei e un lucru grav intr-o tzara sa vezi ca nu se unesc deloc cind se leaga cineva de unul deal lor la noi vreau sa-tzi spun ca numai eu mi-am spart abonamentul la mobil cind a fost treaba cu Zidan a postat unul pe un forum numarul lui Materatzii shi daca nu il sunam shi ai bagam pe toate limbile toate injuraturile pe care le shtiam la licheaua masi! in RO e de groaza solidaritatea este inexistenta fiecare pentru el asta nu e bine deloc va deveni un popor slab shi ushor de intaritat intre ei daca nu sint unitzi!

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Lasa ca si romanii sint solidari, ai uitat ce i-au facut lui Urs Mayer cind ne-a furat ?

Si mai sint exemple, insa romanii au nevoie genetica de un conducator.

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

In primul rind, a primit atit de multe enmail-uri incit a fost obligat sa il desfiinteze.

Continutul e usor de intuit, dar ai aici mai pe larg :

http://www.fanclub.ro/showthread.php?t=8790

iar versiunea oficiala aici :

...
    As a result, the Romanian press and fans complained: 14,000 angry e-mails were sent to him, as several Romanian newspapers had published his email address. Also, several petitions, signed by thousands of people were sent to UEFA, but they were disregarded. It should be noted, however, that the amount of time shown by the fourth official is only intended to serve as an indication of the amount of time added on at that particular stage of the match; further time may be added on during the time indicated (eg due to timewasting, substitutions or other delays).

http://en.wikipedia.org/wiki/Urs_Meier

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)