Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Sateliti sau razboiul clonelor?

Vin si pun o intrebare, ca nu mi-e rusine sa recunosc cind nu stiu ceva si nu mi-e rusine sa intreb pe altii, "cum aflu cheile", postata mai jos, la care ma asteptam la:
    -raspunsul simplu: foloseste program.exe care-ti genereaza cheile, ca si la programele de la PC
    -raspunsul normal: uite omule linkul asta, ca noi nu stim si ne e cam rusine sa recunoastem asta, unde afli ce-ti trebuie tie
    -raspunsul complex: s eface un dump dintr-un receptor cu abonament si din locatii stiute se extrag aceste key/ coduri/ sau cum le mai spuneti voi aici, care ma linistea, pentru daca-si fi avut asta nu mi-ar mai fi trebuit cheile
    dar in loc mi se inchide topicul, pe motiv din razboiul stelelor, ca as fi o clona.
    SatWien, vina cu picioarele pe pamint, curiozitatea exista, nu e ceva extraterestru. Poti sa stergi postul si contul, asa cum l-ai blocat pe precedentul, dar nu a(t)i venit cu nimic concret la chestiune. Mai raspunde unul ca intrebarea cu keyle e nashpa. E nashpa atunci si sectiunea forumului dedicata postarii lor? Am sa ma intorc spre paginile spaniole si turcesti, de unde am ajuns aici, ca nu vroiam chiar sa le invat limba, ca vad ca in romana nu ma pot intelege cu cineva.

Spuneti in clar daca asta e un club restrins de prieteni si admiratori ca sa nu va mai deranjam, noi pamintenii cu intrebari nelegate de DreamBoxuri scumpe.

ˇsoy madridista! Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by maaq22 View Post
    Vin si pun o intrebare, ca nu mi-e rusine sa recunosc cind nu stiu ceva si nu mi-e rusine sa intreb pe altii, "cum aflu cheile", postata mai jos, la care ma asteptam la:
    -raspunsul simplu: foloseste program.exe care-ti genereaza cheile, ca si la programele de la PC
    -raspunsul normal: uite omule linkul asta, ca noi nu stim si ne e cam rusine sa recunoastem asta, unde afli ce-ti trebuie tie
    -raspunsul complex: s eface un dump dintr-un receptor cu abonament si din locatii stiute se extrag aceste key/ coduri/ sau cum le mai spuneti voi aici, care ma linistea, pentru daca-si fi avut asta nu mi-ar mai fi trebuit cheile
    dar in loc mi se inchide topicul, pe motiv din razboiul stelelor, ca as fi o clona.
    SatWien, vina cu picioarele pe pamint, curiozitatea exista, nu e ceva extraterestru. Poti sa stergi postul si contul, asa cum l-ai blocat pe precedentul, dar nu a(t)i venit cu nimic concret la chestiune. Mai raspunde unul ca intrebarea cu keyle e nashpa. E nashpa atunci si sectiunea forumului dedicata postarii lor? Am sa ma intorc spre paginile spaniole si turcesti, de unde am ajuns aici, ca nu vroiam chiar sa le invat limba, ca vad ca in romana nu ma pot intelege cu cineva.

Spuneti in clar daca asta e un club restrins de prieteni si admiratori ca sa nu va mai deranjam, noi pamintenii cu intrebari nelegate de DreamBoxuri scumpe.
    prietene..nimeni nu-ti va spune cum sa "faci" key si nici ce programe se folosesc.
    fara suparare dar asa cum am zis si in topicul celalalt....te depaseste problema pt ca nu esti in domeniu, nu sta nimeni sa te invete ce si cum.
    exista mai multe motive pt care nimeni nu iti va spune acest lucru...indiferent pe ce forum postezi.
    cand ai nevoie de key foloseste netul sau suna un prieten.
    toate bune.
    "Lumea este condusa de cu totul alte persoane decat cele pe care le vad neinitiatii" - Benjamin Disraeli

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by maaq21 View Post
    Aici sint numai imbecili?
    Costi fugi tu cu capra ma, ca erai obisnuit cu vaca...
    Pauleo serios ma? Unde e TV e si internet? Mai iesi din casa...
    Rock tacerea e de aur...
    Cris da-mi numarul tau. Iti dau bip, sa ma suni tu acolo, sa-mi dictezi "key"-le in hex.
    Postati de dragul de a va afla in treaba, ca buni romani? Gasiti ma niste funie, de sapun nu ati auzit, chinuiti-va...
    Pe scurt, vreunul din bagatorii in seama de mai sus, poate sa-si afle singur o singura cheie, fara telefon si fara internet?

@genu: cred ca key aici, in forumul asta, nu sint cuvinte necunoscute... daca unii le-au tradus coduri, e treaba lor, poate stiu mai multa italiana.
    Asta e mesajul din thread-ul inchis de mine. Daca nu ai simtul umorului, nu cred ca ai ce cauta aici.
    Pe de alta parte, asa cum am scris si in thread-ul inchis, ti-ai creat clone numai pentru a genera scandal. Potoleste-te, vorbeste frumos si nimeni nu va avea nimic cu tine.
    Pe de alta parte, daca ii faci idioti pe cei care au glumit cu tine, ce parere sa ne facem noi despre tine?

PS
    Discutiile despre piratarea DTH-urilor de la noi nu sunt admise pe acest forum! Dar asta stiai deja ...

Complicated & Antisocial Mentor
    Posts Thanks / Likes

Man, tu chiar stii in ce te bagi ?
    Iti pot da puncte de plecare, tu, trebuie sa cunosti electronica, programare, matematica(algoritmi de criptare rsa, 3des, ideea, etc).
    Sa detii aparatura de masura, control, testare, etc.
    Trebuie sa ai un computer, un sistem de receptie satelit, un abonament platit la zi, multa pofta de munca, si ffff timp liber.
    pentru a-ti face o idee, urmareste clip-ul urmator:
    http://www.youtube.com/watch?v=tnY7U...x=0&playnext=1

P.S
    Sant mai multe variante de a afla "numerele magice"
    varianta de sus e varianta full.

Daca esti destul de hotarat/ambitios, citeste site-ul, vei afla destule.
    Cumpar/colectez Caut TT-connect S2-3600/Pinnacle PCTV Pro 452e

Vand

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Vin si pun o intrebare, ca nu mi-e rusine sa

Salut,

Sunt si eu membru la acest forum, de aproape un an, desi la inceput n-am cunoscut pe nimeni din acest forum ...acum ma bucur sa ma numar printre membri acestei mici comunitati, mi-am facut aici numerosi prieteni ce imi impartasesc aceeasi pasiune: "receptia via satelit". Acum un an de zile nu stiam nici cum se regleaza o antena, habar n-aveam ce e acela un tp,... nici acum nu ma pot lauda ca stiu totul despre receptia via satelit, dar am citit din scoarta in scoarta acest forum,.. am incercat sa nu pun intrebari indiscrete, si sa nu repet intrebari la care s-a mai raspuns [imi cer scuze, pe aceasta cale, daca am plictisit pe cineva repetand subiecte deja discutate..]. daca vrei sa-mi vezi evolutia poti da search dupa pitiu_hh si ai sa constati aceste aspecte. Sunt totusi cateva reguli nescrise in ati face noi prieteni:
    1. sa respecti regurile jocului
    2. sa te straduiesti sa fi cat mai politicos
    3. sa acorzi ajutor de fiecare data cand acest lucru e posibil (sa raspunzi la Help... exact asa cum ai vrea si tu sa-ti raspunda cineva...)
    4. sa impartasesti aceeasi pasiune ca si cei cu care doresti sa te intovarasesti.
    Iti doresc tot ce e mai bun.....

PS: ce garantie avem noi ca nu esti un "copoi" sau un angajat al unei firme... gen DHL, ce testeaza respectarea "regulamentului"?
    Dbox2, Dbox1, Humax CI-8100PVR 80GB/HDD, DG 17500 CI, DigiTV, H-H Strong2100, 1,2m AL and more...

Junior Member Master
    Posts Thanks / Likes

maaq22 nu are rost sa te enervezi.Am citit si celalalt post si sincer iti dau dreptate ca ai luat foc dupa raspunsurile pe care le-ai primit.
    Personal sunt membru pe forumul asta de 6 ani si il urmaresc regulat.Crede-ma ca de multe ori ma crucesc cand vad ce se posteaza aici.Retine cum am scris "de multe ori".Sunt multe persoane aici cu capul pe umeri care posteaza doar de dragul de a strange cat mai multe posturi.Multi sunt experti in raspunsuri "la misto".Banuiesc ca asta tot ca sa faca posturi sau poate fac la fel cum fac altii in viata reala cu ei se razbuna si ei pe altii din spatele monitorului.
    Raspunsul simplu la intrebarea pe care ai pus-o in celalalt post este:
    NU AI CUM.Daca as fi fost primul care ti-as fi raspuns, iti explicam exact asa, ca daca esti in varful muntelui si nu ai internet si nici aparatura sofisticata de extragere a codurilor si nici o cartela platita la indemana de pe care sa le extragi,singura solutie este ca cineva sa te sune sau sa-ti trimita un SMS cu codurile care te intereseaza.Simplu.Si cu asta ar fi fost topic inchis ca banuiesc ca ai fi inteles.

Junior reMember Teacher

Posts Thanks / Likes

@maaq22
    cu o placa dvb se rezolva ceea ce doresti. dureaza 2-3 ore de la scurtcircuit dar de rezolva. arunca-ti ochii pe la sectiunea Placi DVB - Skynet

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Vin si pun o intrebare, ca nu mi-e rusine sa recunosc cind nu stiu ceva si nu mi-e rusine sa intreb pe altii, "cum aflu cheile", ma intorc spre paginile spaniole si turcesti, de unde am ajuns aici, ca nu vroiam chiar sa le invat limba, ca vad ca in romana nu ma pot intelege cu cineva.

1. Intrebarea ta NU este bine venita din motive de protejarea DTHuri RO.
    Daca cineva ti-ar posta aici, ce vrei tu, forumul poate fi inchis in sec 2. reclamatii de Kud*lsky
    Ma indoiesc ca la Ali sau spanioli ai sa dai de un expert care iti da lectii gratis in domeniul underground.
    ( h*cking )

2. Rdi este deschis pentru fiecare, si iti poate fi de folos, cu probleme si intrebari in multe domenii.

Pe viitor da un search la subiectul care te intereseaza, si citeste reguliile.
    Astfel ai sa te scutesti de nervi, si pe admin sa ia masuri...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Da, asa este. La revedere.
    SHALOM

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

ästa da meserias
    oare cat costä aparatura aia sau de cine este sponzorizat tipul ?
    adevärul este inventia unui mincinos

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by hidric View Post
    ästa da meserias
    oare cat costä aparatura aia sau de cine este sponzorizat tipul ?
    Din cate stiu eu s-a mai discutat acum 6-8 luni pe forum de acest "laborator" si de cine a fost sponsorizat
    Video: Vu+Uno (HDD 80Gb) /offset 1.2 H-H/42E<=>30W;
    Optibox Gekko Cable HD
    Audio: Harman Kardon HK680+Monitor Audio B2+WD Elements Play (2Tb)

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by chris-walter View Post
    1. Intrebarea ta NU este bine venita din motive de protejarea DTHuri RO.
    Si totusi care protejare a DTH-urilor RO ? ...crezi ca daca se afla metoda de extragere a keylor de la un provider vanzarile de abonamente la respectivul provider vor scadea ? sau va da acel provider faliment din cauza celui care a descoperit asa ceva , la cat de ieftine sant abonamentele ...te costa sculele mult mai scump decat sa-ti faci un abonament ...Asta e chestie de hobby da se pare ca asa zisi inteligenti nu agreaza asemenea intrebari probabil au uitat cum se face sau le e mai simplu sa-si schimbe hobby-ul ...respect pt cel ce a deschis topicul e printre putinii care mai are interes sa invete ceva din adevarata tehnica in acest domeniu ...nu ca ceilalti unde-i cheia nu e cheia unde-i dreamboxu nu e dreamboxu ...baga cardu varza-n share da sky-ul la shimb. Politica acestui forum e o abureala mare si grosolana ...decat sa se ramana deschis si sa nu ai voie nici macar sa pui o intrebare in domeniu mai de interes major mai bine sa-l inchida . Am vazut si alte forumuri care cica au avut probleme si binemersi isi continua activitatea in mod normal ca si pana acum ....inca n-au patit nimic ...pe aici care ar fi problema ? DC acest sait inca contiunua sa interzica dreptu la informatie . In schimb primesti dreptul de a te informa despre scule exagerat de scumpe si la fel de proaste ca alea clonate mult mai ieftine ...ce sa fac cu acest drept ma cac pe el scuzati expresia ...santem in anu 2009 nu pe vrema comunistilor ...lasati oamenii sa aleaga ce vor ei lasati oamenii sa se informeze despre ce vor ei ...
    Eu in minciunile astea nu cred ...si sa va zic de ce ? ...Daca @Fanta ar fi avut probleme din cauza saitului l-ar fi inchis de mult dar asa ...nu are probleme ...

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Din cauza acestor activitati care a devenit un sport pentru un numar exagerat de mare de pers. timp de 2 ani. Tot feluri de rec. cu patch ( opticum) din China care au invadat piata Eu au adus providerul brumarie in pragul falimentului. ( scadare dramatica a nr. abo)
    Alte situri cu asemenea probleme sau mutat de alt server in afara Eu.
    Ce este cu situl? http://dreambox.paytv.ro/
    Inainte ca sa apara aceste probleme era un site de nota 10...

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

O parere as avea...

Providerul x, care e in stare de faliment, a ajuns asa nu din cauza chinezariilor ci din cauza abonamentului mult prea mare, care a obligat pe unii oameni, nu multi, sa recurga la solutii ieftine.
    Nu cred ca majoritatea abonatilor stiu sa caute si sa cumpere chinezarii, taranul de pe cimp, merge direct la firma si cere abonament, cu totul.

Poate o schimbare la departamentul marketing ar fi nimerita.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by miloo View Post
    ...Asta e chestie de hobby da se pare ca asa zisi inteligenti nu agreaza asemenea intrebari probabil au uitat cum se face sau le e mai simplu sa-si schimbe hobby-ul ...respect pt cel ce a deschis topicul e printre putinii care mai are interes sa invete ceva din adevarata tehnica in acest domeniu ...nu ca ceilalti unde-i cheia nu e cheia ...
    cel putin unul dintre cei care stiu si pot a citit a citit cele 2 thread-uri dar ma indoiesc ca l-a contactat pe PM sa-i spuna ce si cum .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)