Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: sky sports

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default sky sports

Cu dreambox pot prinde aceste canale? sau macar o parte din ele?

SS1 - Sky Sports 1
    SS2 - Sky Sports 2
    SS3 - Sky Sports 3
    SSX - Sky Sports Extra
    SBO - Sky Box Office
    (sky sports
    sky sports hd
    sky sports extra)

eurosport
    eurosport 2
    channel 4
    racing uk
    atr

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by crossing View Post
    Cu dreambox pot prinde aceste canale? sau macar o parte din ele?

SS1 - Sky Sports 1
    SS2 - Sky Sports 2
    SS3 - Sky Sports 3
    SSX - Sky Sports Extra
    SBO - Sky Box Office
    (sky sports
    sky sports hd
    sky sports extra)

eurosport
    eurosport 2
    channel 4
    racing uk
    atr
    daca in zona ta ai senal util pe satelitii respectiv, le vezi in share.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Cu ce ,dream box? eu am tv de la un provider local,ce costuri ar presupune achizitia tuturor echipamentelor necesare,eventual abonament?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Talking

cumperi un dreambox , faci abo la sky uk (bskyb) si o sa le vezi local.
    vrei varianta eftina , ia un dm 500 share cccam
    vrei HD cumperi dm800 , vezi lumea in high definition:P)

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default dm500

Sincer nu ma intereseaza HD ,eu vreau sa vizionez live meciurile de tenis ,dar primordial este sa nu am delay mai mare decat unul care se uita tot live in UK de exemplu,sau maxim 1 secunda ! (ma intereseaza delay zero sau 1secunda fata de un alt tv care e in Uk,nu ma intereseaza delay-ul fata de evenimentul propriuzis )

Am luat legatura cu cei de la skysports.com si nu fac abonamente decat pt rezidentii din UK si Irlanda. mai au si niste recivere ale lor la 15euro ,respecitv 30 de euro.

Deci care ar fi solutiile in cazul asta:

1. Sa am pe cineva acolo care sa se aboneze pt mine...?
    2. Sa fac share cu dreambox si sa am delay.........?

(

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

varianta 2 nu ai nici un delay , exista si aici in romanica care au sky uk la share, si de la care avem ping de 18 ms. deci chiar nu conteaza:P)
    ce conteaza e sa ai un dm si sa coti peeri buni

Banned Master
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Sincer nu ma intereseaza HD ,eu vreau sa vizionez live meciurile de tenis ,dar primordial este sa nu am delay mai mare decat unul care se uita tot live in UK de exemplu,sau maxim 1 secunda ! (ma intereseaza delay zero sau 1secunda fata de un alt tv care e in Uk,nu ma intereseaza delay-ul fata de evenimentul propriuzis )
    wow, ce de pretentii ... dar sa stii ca nu stai prea bine cu gandirea logica ... delay-ul la imaginea pe care o vezi tu la tv vine de la semnalul de pe satelit, nu are nimic de-a face cu decodarea.

p.s. da' 1.0001 secunde delay ti-ar satisface cerintele, sau musai sa fie max. 1 secunda (apropo, explica-mi si mie te rog cu ce metoda vei masura delay-ul) ? eu zic sa iei legatura direct cu murdoch, sa-ti traga un cablu din anglia pana la tine in sufragerie

Unemployed Expert

Posts Thanks / Likes

@Dinule nu fi rautacios!
    @crossing: in primul rand trebuie sa rezolvi problema semnalului (in romania iti trebuie antena maricica in functie de zona in care locuiesti)
    in alta ordine de idei: daca nu ai un peer bun o sa ai "freeze"-uri nicidecum delay ( delay-ul intervine in cazul in care semnalul de pe satelit este preluat de un alt provider si retrimis inapoi intr-un alt paket, exemplu fiind dth-urile de pe la noi care pun toate programele la pachet)
    baFTA)
    un server câteva receivere si ceva pasiune...

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default info

-Referitor la semnal ,sunt din Piatra Neamt si am inteles ca mi-ar trebui o antena de 3.4m cu petale

-Nu am stiut ca delay -ul este acelasi fie ca am sky sports cu share fie ca am direct contract cu sky-ul. Spunea cineva ca apare delay daca cineva inchide conexiunea share si timpul pana ar trece pe altul creaza delay.

-Deci de preferat ar fi sa iau un DREAMBOX D500 ,conexiune share mi-a propus cineva din Craiova la 275euro/an (programele uzuale +sky sports ),este rentabil? Am un prieten in Anglia ,ar putea sa faca el un contract acolo si-i ofera si un receiver la 15euro,abonamentul fiind de 348euro/an, Acum ce-mi recomandati voi

-As dori sa-mi confirme cineva ca in Piatra Neamt voi avea un peer bun pentru ca daca bag banii si ma trezesc ca am freeze-uri nu am facut nimic..

Banned Master
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

sky uk in share este practic imposibil sa reusesti sa vezi fara nici un freeze. cu cat sunt mai putini clienti la care este impartit card-ul original, cu atat este mai bine.
    decat sa dai 275 euro la tipul din craiova, fara sa ai nici o posibilitate sa verifici la cati altii mai da el cardul de sky uk (asta in varianta ca el are intr-adevar acel card la el in server, si nu il primeste si el de la altul), este bineinteles mult mai bine sa-ti cumperi cardul tau, si sa nu depinzi de nimeni.

p.s. vezi ca sky box office este pay per view, trebuie platit extra.

p.p.s. mai sunt destule alte programe care transmit tenis, ce te face sa crezi ca sky uk transmit asa de mult tenis ?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default info

nu am nevoier de sky box office,doar de sky sports.

Am nevoie de aceste canale pentru vizionat meciuri de tenis la care pariez live, se pare ca eurosport uk si skysports 1,2 sunt canalele pe care 90% sunt meciurile pe care se pariaza. As mai avea nevoie de canalele ATR si RACING UK.

Deci achizitionand direct din UK reciverul si abonament direct la ei, practic m-ar ajunge 15euro reciverul + 29euro/luna abonamentul .Asta e recomandarea cea mai buna. Nici streaming live pe net nu vand decat in UK si IRLANDA,asta chiar nu inteleg de ce.....

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Nici streaming live pe net nu vand decat in UK si IRLANDA,asta chiar nu inteleg de ce.....
    Poate ca nu au drepturi de difuzare in afara UK/irlandei?

Oricum, la streaming-ul pe net e o sansa mai mare sa fie delay. Cel putin daca compari la posturile de radio, delay-ul la streaming fata de transmisia radio e semnificativ (chiar si jumatate de minut sau mai mult)

Iar referitor la delay, e posibil ca transmisia via satelit sa induca delay fata de acelasi canal transmis terestrial (intr-adevar acest delay nu are nimic de-a face cu codarea, chiar si daca ar fi FTA delay-ul ar fi acelasi).

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default $$$

nu am nevoier de sky box office,doar de sky sports.

Am nevoie de aceste canale pentru vizionat meciuri de tenis la care pariez live, se pare ca eurosport uk si skysports 1,2 sunt canalele pe care 90% sunt meciurile pe care se pariaza. As mai avea nevoie de canalele ATR si RACING UK.

Deci achizitionand direct din UK reciverul si abonament direct la ei, practic m-ar ajunge 15euro reciverul + 29euro/luna abonamentul .Asta e recomandarea cea mai buna. Nici streaming live pe net nu vand decat in UK si IRLANDA,asta chiar nu inteleg de ce.....
    Am si eu o intrebare legata de faptul ca vrei aceste canale pentru ca pariezi:

Iti mai pui problema banilor?

Eu zic ca nu ar trebui din moment ce vrei sa faci o afacere sau ma rog
    sa-mi incerci norocul la pariuri. Din moment ce vrei sa achizitionezi o instalatie de satelit special inseamna ca dispui de niste bani si nu pariezi sporadic. Sau vrei sa-ti deschizi agentie de pariuri atunci i-ati un abo oficial si antena de 3m si gata.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default info

Am renuntat la skysports ,costurile sunt prea ridicare si nu am certitudinea ca voi avea delayul dorit.

Ma intereseaza macar eurosport british, deja il am prin cablu in in romana, dar delay-ul nu este convenabil ,mi-ar mai trebui vreo 1-3 secunda in fata . Credeti ca da daca as lua dolce sau digi as castiga aceste secunde ,urmarind direct eurosport british ? sau nici nu este eurosport englezesc la dolce/digi?

Practic eu urmaresc variatia unor cote de pariere cu un delay de 500milisecunde ,cotele se misca inainte de a avea loc evenimentul (ex. tennis-castigarea unui punct ) ,pentru ca alta persoana din alta parte cu un delay live mai bun comanda miscarea acestora in directia favorabila . Deci e clar ca exista solutia tehnica.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Si la dolce/digi sau orice alt dth vei avea intarziere. Cel mai bine ar fi sa receptionezi direct eurosporturile de pe hotbird (11240 V) si cred ca vei reduce delay-ul cam cu 1-2 sec fata de ceea ce ai tu acum.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)