Nu stiu din ce nu imi arata receptorul semnal la acest Tp 11954, zdf , kika etc , numai dupa ce ii dau un factory set sau butonez la lnb frequency dar fara sa schimb frecventa doar pur si simplu dau inainte si inapoi cu o optiune . Sistemul ii compus din antena 1 m , actuator , pozitioner motek V box 2 , receptor yumatu ,de ex am miscat antena din pozitioner l am pus pe astra toate canalele mergeau in afara de tp ul zdf (pe receptorul meu strong 6130 mergea cu semnal foarte bun ), am hotarat sa i dau un factory reset dupa asta a inceput sa mearga si zdf , dar in momentul in care l am pus din pozitioner pe alt satelit , in momentul in care revenam la astra pe yumatu semnal 0....(cand schimbam pe Strong ul meu mergea bine ) .
factory set nu am mai vrut sa i dau sa ca am inceput sa butonez la frecv lnb si in momentul in care faceam o schimbare aparea si imaginea desi in momentul in care salvam optiunea o salvam pe ceea existenta anterior .... Eu cu actuatoare si pozitionere n am prea avut de a face asa ca nu stiu ce sa ii mai fac ....