Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default MR1170 un pic ciudat !

Am pus pe un Magic Module ( MM ) un MR1170 acum cca. doua luni in plina febra a descoperirii compatibilitatilor cu cardul MAXTV ... intre timp , dupa o lunga perioada de somnolenta, TPS-ul a inceput sa schimbe vioi ... uneori chiar saptaminal AES key-ul ... in mod surprinzator Multivision , si numai acest grup, functioneaza in continuare ... bine merci ! restul canalelor ... bezna ! daca aveti o explicatie valabila ... fie si numai o presupunere ... hai s-o vedem scrisa !

Remember Digitalus!! Expert

Posts Thanks / Likes

Ca si tine am incercat mai multe versiuni de MR pe MM care sa stie sa citeasca cardul de la MAX!
    Toate cele upload-ate de tine la secriunea Matrix (MR 1.70, 1.80 si 2.13) functiuneaza fara mari probleme pe reciverul meu (Emtech). Zic fara mari probleme fiindca cam la 15 min. am un blocaj de 1 sec. pe orice program din grila MAX.
    Eu (practic) n-am vazut diferente intre aceste versiuni!
    De cind TPS tot se joaca cu AES-ul ... intr-adevar nu se vede decit Multivision!
    Dar ... am incercat si cu ultimele versiuni de MR (croatsat, etc) si rezultatul a fost acelasi: se deschide numai Multivision

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default Blocaje ....

Freddy ! blocajele tale i-si au originea in compatibiliteatea nu prea grozava a MR cu receiverul folosit ! Eu folosesc acelasi CAM ( MM convertit in MM1170) pe un Humax CI5100 si merge struna ... totusi , independent de faptul ca citesc card , ca decriptez cu EMU , ca merge pe FTA ... din cand in cand CAM-ul se reinitializeaza ... dar nciodata blocat !

somnambul Mentor

Posts Thanks / Likes

Default Re: MR1170 un pic ciudat !

Quote Originally Posted by mihaip
    Am pus pe un Magic Module ( MM ) un MR1170 acum cca. doua luni in plina febra a descoperirii compatibilitatilor cu cardul MAXTV ... intre timp , dupa o lunga perioada de somnolenta, TPS-ul a inceput sa schimbe vioi ... uneori chiar saptaminal AES key-ul ... in mod surprinzator Multivision , si numai acest grup, functioneaza in continuare ... bine merci ! restul canalelor ... bezna ! daca aveti o explicatie valabila ... fie si numai o presupunere ... hai s-o vedem scrisa !
    Probabil desface multivision in via 2, nu in tpscrypt, si atunci nu este afectat de schimbarile aes key...
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

Posts Thanks / Likes

Default Re: Blocaje ....

Quote Originally Posted by mihaip
    Freddy ! blocajele tale i-si au originea in compatibiliteatea nu prea grozava a MR cu receiverul folosit ! Eu folosesc acelasi CAM ( MM convertit in MM1170) pe un Humax CI5100 si merge struna ... totusi , independent de faptul ca citesc card , ca decriptez cu EMU , ca merge pe FTA ... din cand in cand CAM-ul se reinitializeaza ... dar nciodata blocat !
    Am spus blocaje fiindca la momentul respectiv n-am gasit alt sinonim! Cred ca este vorba tot de reinitializare Orice ar fi ... pentru, poate mai putin de 1 sec. imaginea intepeneste!
    .... si asta numai pe MAX!

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

@dirtyfreddie13
    Nu dispera man mai au si altzii asa probleme.

Posts Thanks / Likes

Culmea e ca a inceput sa mearga din nou intreg pachetul TPS cu MR 1.180 din 20.09

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)