Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Amintiri de odinioara

Deschid acest topic pentru a mai imbunatati amintirile cu receptia de pe vremuri . Ma refer ca pe vremuri se faceau ampl cu bfy90 pentru ch32/ rusia 1 si ch27 bulgaria 2, lumea era inabunita dupa bulgaria 2 pentru filmele de acctiune din 2001-2003 ce erau difuzate dupa 10 jumatate seara , receptia show tv din delta sau din zona buzaului , ma refer la directivele de 17 elementi si cu 4 bfr91 , si nu mai zic de vremea anului 2000 ca multa lume mi-a spus ca a fost o activitate excelenta deoparece propagarea era extrema .
    Nu am sa uit alta povestire de la tara ca noaptea aparea sub tele7 o semiluna cu un cap de om pe dreapta si cand era dimineata flutura un steag , multa lume zicea ca vara se mai prinde din periferie dupa ploile masive de vara la distanta de maxim 3 ore dupa.

Ce alte amintiri mai aveti scrieti .
    Vreau sa stiu ce receptii din alte locati mai intrau pe teritoriul romaniei , sa ne reamintim de anul cu ciclu solar ca acolo doresc sa ascult multe din amintirile placute ale whf3 si uif
    meci

FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by zvartoshu View Post
    Deschid acest topic pentru a mai imbunatati amintirile cu receptia de pe vremuri . Ma refer ca pe vremuri se faceau ampl cu bfy90 pentru ch32/ rusia 1 si ch27 bulgaria 2, lumea era inabunita dupa bulgaria 2 pentru filmele de acctiune din 2001-2003 ce erau difuzate dupa 10 jumatate seara , receptia show tv din delta sau din zona buzaului , ma refer la directivele de 17 elementi si cu 4 bfr91 , si nu mai zic de vremea anului 2000 ca multa lume mi-a spus ca a fost o activitate excelenta deoparece propagarea era extrema .
    Nu am sa uit alta povestire de la tara ca noaptea aparea sub tele7 o semiluna cu un cap de om pe dreapta si cand era dimineata flutura un steag , multa lume zicea ca vara se mai prinde din periferie dupa ploile masive de vara la distanta de maxim 3 ore dupa.

Ce alte amintiri mai aveti scrieti .
    Vreau sa stiu ce receptii din alte locati mai intrau pe teritoriul romaniei , sa ne reamintim de anul cu ciclu solar ca acolo doresc sa ascult multe din amintirile placute ale whf3 si uif
    meci
    Da si eu eram pasionat de constructia antenelor Yagi si Parabeam in UIF. Plus amplificatoare cu BF, BFY sau chiar BFT. Dar un amarat de BC pe vremea lui Ceasca era 63 de lei. Deci va dati seama ca preferam sa cumpar montaje la plic de IPRS, pentru piese si fludor, sau achizitionam tot ce insemna placi de radiouri, tv, etc.
    LABOR OMNIA VINCIT IMPROBUS (lat.) munca stăruitoare învinge totul – Vergiliu, „Georgica”
    NON OMNIA POSSUMUS OMNES (lat.) nu toți putem toate – Vergiliu, „Bucolica”, VIII, 63.

Pentru prost, umorul e o formă indivizibilă de insultă, e ceva care-l vizează personal. Umorul mușcă, înțeapă, provoacă, sfidează, și face toate astea involuntar, uitîndu-și mereu foloasele, așa cum procedează electricitatea. Bușcu dixit.

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

mai tineti minte pe omul din aparatorii patriei ce baga invidia in majoriatea radioamatorilor sau cetatenilor ce construiau antene pentru faptul ca ala lua intruna canal 25 de la sarbi ?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)