Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 2 of 2
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default m-am incurcat in vise

Buna
    Sunt un posesor de dreambox 500 de aproximativ 2 luni
    l-am cumparat de la elstar,am citit forumu asta destul de detaliat etc
    Eu am antena fixata de hellsat 2 (am si un dolce) si nu am acces usor la ea findca stau in kirie si tre sa vb cu propietaru.
    Cand am luat aparatu de la elstar baietii au zis ca mi-l seteaza ei cu trot ce trebuie.
    Am umblat prin el ,i-am sters configuratia satelitilor cand l-am setat pe un singur satelit(cred ca a fost o eroare)
    Intrebarea me este daca pot sa vad canalele din pachetul bullsat sau cum se mai keama de pe acelasi satelit
    si daca da , cum, pt ca deocamdata imi deskide doar FTA.
    Mi-am instalat hacksat si degeaba.
    Va rog sa fiti indulgenti cu mine si sa-mi explicati pe intelesu-l meu situatia .
    Am imagine gemini pe el cccam 2.0.11 (am incercat sami editez configu din cccam ca si cele postate pe forum ca sa vad dolcele in dream box dar nu mia reusit) si inca alte variante new cs etc despre care inca nu stiu prea multe.
    Va rog daca aveti timp sa imi dati si mie niste sfaturi.
    O zi buna
    PS : acu ma gandesc sai pun eu o imagine noua si sa instalez de la capat totu cu cccam 2.0.9 ca am inteles ca e mai bun.
    Daca pun o imagine noua ce altceva ar mai trebui instalat.
    Last edited by franta; 7th May 2009 at 16:12.

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Bullsat il poti vedea in share sau cu un card oficial la acest DHT. Key valide pt canalele codate sunt din ce in ce mai putine. Pt D()lce aceeasi chestie, ai card valid ? ii faci configurarile necesare (da un search ca vei gasi informatia necesara) si iti va merge perfect canalele la care esti abonat iar celelalte in share.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)