Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Ecran verde sau gri

HSS-3169NA, de cateva ori pe zi, face urmatoarea problema: ecranul TV devine verde sau gri (verde mai des decat gri) si trebuie sa-l scot din priza ca apoi sa mearga din nou. Recieverul face asta de vreun an de zile, l-am primit la schimb cu al meu (5160) de la parinti ptr ca al meu nu merge bine pe antena mea. Ei spun ca s-au obisnuit deja cu problema asta, ca sunt zile cand face de 3-4 ori, apoi cate o saptamana nu face deloc..Nu mi se pare normal. Da semne de moarte? Ptr ca face deja de un an treaba asta.. Nu vreau sa ma apuc sa fac Software-Update inca, astept un raspuns aici, ptr ca nu stiu daca e bine sa-i fac SW-Update avand simptomele astea..

Care-i diferenta intre 3169 si 1160? La exterior sunt la fel...

Mersi de ajutor

(editare: am vazut ca recieverul are versiunea de soft 1.06, iar aici in forum scrie ca asta e cea actuala... are vreun rost sa mai fac odata update? Si din 10.2007 nu a mai aparut nici o versiune noua de soft?

iphone unlocker Expert
    Posts Thanks / Likes

Salut!Prima data verifica scartul ca s-ar putea sa fie de acolo,daca scartul este bun poti sa-i faci o actualizare de soft chiar daca ai ultima versiune 1.06.Actualizarea se face apasand in acelasai timp ch up ch dawn pe canalul axn crime(tp 11785).Succes!
    Last edited by harry75; 2nd May 2009 at 14:20.
    If you want unlock your iPhone contact me.

Nobody is Perfect
    I am Nobody

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Scartul e ok. Tin sa precizez ca face asta pe 2 televizoare diferite, doua scarturi diferite. Am verificat cablul, e bine bagat, oricum cu celalalt aparat nu aveam problema asta. Deci dupa cum se pare e din Reciever. Iar cand se face ecranul verde apare pe afisaj ori un zero ori doar patru liniute. Mai inainte a facut ceva "nou" .. Ecranul TV s-a facut negru (pana acum aveam verde sau gri) iar pe afisaj a aparut un zero, cred ca la pozitia a trei-a pe afisaj..

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

E aparatul , incearca sa faci update de soft , daca tot asa face mergi la schimbat cu el .

iphone unlocker Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by buburuza View Post
    Scartul e ok. Tin sa precizez ca face asta pe 2 televizoare diferite, doua scarturi diferite. Am verificat cablul, e bine bagat, oricum cu celalalt aparat nu aveam problema asta. Deci dupa cum se pare e din Reciever. Iar cand se face ecranul verde apare pe afisaj ori un zero ori doar patru liniute. Mai inainte a facut ceva "nou" .. Ecranul TV s-a facut negru (pana acum aveam verde sau gri) iar pe afisaj a aparut un zero, cred ca la pozitia a trei-a pe afisaj..
    Daca ti-a aparut un zero pe afisajul rec-ului zilele-i sunt numarate, aceiasi problema am avut-o si eu acum vreo 2 ani (ecran negru,zero in afisaj dar nu am avut ecran verde sau gri)l-am trimis la ei si mi-au dat altul nou desi nu era in custodie si avea mai mult de 2 ani de cand l-am cumparat.Deci poti sa-l duci la schimbat.
    If you want unlock your iPhone contact me.

Nobody is Perfect
    I am Nobody

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Care-i diferenta intre 3169 si 1160? La exterior sunt la fel...
    1160 dintre Hyundai-uri sunt cele mai stabile dupa cum stiu eu.
    3169 are un bug care a fost fixat in 1160 si au uitat sa faca in 3169, si anume, cand schimbi posturile sau iesi din lista de programe din cand in cand salveaza configuratia.

[DIGI-S/C Extra Complet] [0.8m Fe, LNB 0.2dB 1W+19.2E, DM500S] [0.9m Al, LNB 0.2dB Quad 1W, HSS-1160NA] [1.5m Al Motorized (15W-53E), LNB 0.2dB, Sunray4 SR4 TripleTuner] [Humax DIGI+C][15W-68.5E]

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Noutate: azi s-a facut ecranul mov, si in afisaj la pozitia a patra a aparut cifra 7.. Are de gand sa treaca prin toate culorile?

timplar Expert
    Posts Thanks / Likes

Noutate: azi s-a facut ecranul mov, si in afisaj la pozitia a patra a aparut cifra 7.. Are de gand sa treaca prin toate culorile?
    poti sa te pregatesti sa faci o vizita la cea mai apropiata caserie sau sa ai in memoria telefonului , digi service ......
    dm500s Vu+Zero hss1170...şî maxim şasă cai frumoşi

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)