Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14

Thread: Bad news !

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Bad news !

Azi am avut o intalnire cu patronul postului IF TV si m-a anuntat ca are platit uplink pe satelit doar pana la sfarsitul lunii mai , iar pe viitor intentioneaza sa faca distributia doar prin reteaua proprie de cablu.
    Asa ca este posibil sa ajungem la emisiunea cu numarul 20 , iar paoi sa fim nevoiti sa ne cautam un alt "cuib".

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Mi-ar parea rau sa se intrerupa .
    SHALOM

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Azi am avut o intalnire cu patronul postului IF TV si m-a anuntat ca are platit uplink pe satelit doar pana la sfarsitul lunii mai , iar pe viitor intentioneaza sa faca distributia doar prin reteaua proprie de cablu.
    Asa ca este posibil sa ajungem la emisiunea cu numarul 20 , iar paoi sa fim nevoiti sa ne cautam un alt "cuib".

Fanta
    RDI Team

Desi nu-l am la suflet pe Dan Senzationescu in Direct , poate reusiti sa ajungeti la o intelegere pentru DDTV ! Si asa are mai mult reluari de pe OTV , insa sta bine la acoperire ... DIGI TV si Cablu RCS-RDS !
    Ar fi o varianta ... !
    Poate sunt si alte variante mai acceptabile ...
    Pentru 2 ore saptamanal , pe un post oarecare , nu cred ca ar fi vreo problema ...
    19E+16E+13E+7E+5E+1V+4V+5V+7V-disecq+AMIKO alien+ DREAMBOX 500+ HH 2800 ( 45E -- 30W).

Nepriceput in multe Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by SVision View Post
    Desi nu-l am la suflet pe Dan Senzationescu in Direct , poate reusiti sa ajungeti la o intelegere pentru DDTV ! Si asa are mai mult reluari de pe OTV , insa sta bine la acoperire ... DIGI TV si Cablu RCS-RDS !
    Ar fi o varianta ... !
    Pentru 2 ore saptamanal , pe un post oarecare , nu cred ca ar fi vreo problema ...
    la otv nu ai loc in orarul 19-3 dimineata

poate ar merge pe DDTV sau pe cosmos tv ca doar sunt bune si alea

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by SVision View Post
    Ar fi o varianta ... !
    Quote Originally Posted by horatyu View Post
    la otv nu ai loc in orarul 19-3 dimineata

poate ar merge pe DDTV sau pe cosmos tv ca doar sunt bune si alea
    ....................

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Cosmos tv este de muzici, de ce nu la TVR? S au la B1 s au Prima tv?

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Sunt multe variante, dar din pacate toate sunt pe bani:
    Alpha TV, Flux TV, Dambovita TV, U TV etc, etc.

Ideea e cum sa fie acoperite macar partial costurile. Prin promo-uri pentru diverse firme din domeniul satelitilor?

One Man Army Expert
    Posts Thanks / Likes

In cel mai rau caz se improvizeaza un studiou si cu o camera relativ buna (poate chiar hd) s-ar putea face un live stream. Si asa multa lume apuca doar inregistrarea.

Un "uplink"/stream marca RDI nu ar avea nevoie de publicitate, nici de un program strict.
    Asta pana se gaseste alt canal...

Si visand putin... de ce nu un stream permanent? RDI NetTV
    Asta putin la negru, ca sa fie mai interesant ... cu program de genul: de la ora x la y -> live zapping, difuzand niste canale mai exotice, apoi emisiunea, etc.

Da, ar fii nevoie de un server si o banda buna, dar dupa cum ziceam... "visand"

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Pt. @SatWien: Dambovita TV si Flux TV nu mai sunt pe satelit.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Facem antene terestre, gasim o varianta de transmisie on-line, se gasesc variante pana una-alta.
    RDI TV must go on, parafrazand o melodie de-a lui Frederică Mercur şi a formaţiei "Regină".
    Multumesc,
    Scorpio

VU+ Solo 2/ parabola 1,8m / offset 1.85m / Bucuresti

FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Chiar, mai baieti, de ce nu o punem de o emisie DVB-T?

Am sparge "peaţa"

LABOR OMNIA VINCIT IMPROBUS (lat.) munca stăruitoare învinge totul – Vergiliu, „Georgica”
    NON OMNIA POSSUMUS OMNES (lat.) nu toți putem toate – Vergiliu, „Bucolica”, VIII, 63.

Pentru prost, umorul e o formă indivizibilă de insultă, e ceva care-l vizează personal. Umorul mușcă, înțeapă, provoacă, sfidează, și face toate astea involuntar, uitîndu-și mereu foloasele, așa cum procedează electricitatea. Bușcu dixit.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post

Fanta
    RDI Team
    Te sun maine dimineata, AM CEL PUTIN TEORETIC O SOLUTIE, DAR TREBUIE SA APELEZI SI LA AJUTORUL UNUI SFETNIC DE TAINA .

PS.: Mi-am adus aminte acum si de o solutie de back-up vorbim maine
    Last edited by [email protected]; 4th May 2009 at 20:47. Reason: PS
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

O emisie pirat pe Digi cu pid-uri ascunse ca si ITV HD ?

ID : Service 13 , piduri ascunse si neautomate , clientii obisnuiti vad : Nu aveti acces sa vizionati acest canal

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by SatWien View Post
    Sunt multe variante, dar din pacate toate sunt pe bani:
    Alpha TV, Flux TV, Dambovita TV, U TV etc, etc.

Ideea e cum sa fie acoperite macar partial costurile. Prin promo-uri pentru diverse firme din domeniul satelitilor?
    Flux Tv,nu mai exista..de anul trecut a sucombat..iar Dambovita Tv din cate stiu nu mai emite prin satelit..In ce priveste Alpha Tv, care dintre ele cea din Bucuresti sau din Ploiesti? Nu de alta dar a doua nu mai emite prin satelit..
    http://www.youtube.com/watch?v=92QzUojy0bM / Richard Marx - Right Here Waiting. / ,,Cel care nu a escaladat un munte, nu cunoaste inaltimea..cerului !'' / Radio Jemne Melodie, Radio Country, Radio Istok Bor, Vlajna Radio, Radio Valea Moravei, Kiss Plus Radio, Radio Energy, Magic FM, Star FM. / ,,Iubirea este unicul sport care nu moare cand se stinge lumina, dimpotriva ...se intensifica!'' / ,,Daca ai sufletul mare, multi..ti-l calca in picioare... ! ''/ http://www.youtube.com/watch?v=LIgrLTZwjos / ENDLESS LOVE .. Mariah Carey & Luther Vandros / ,,Frumusetea sufletului se masoara-n calitatea faptelor nu in cantitatea ...vorbelor !'' / ,,Romania, nu e
    doar pamantul pe care pasim ci si cerul de deasupra noastra.'' / ,,Bunul Dumnezeu nu ne cere sa reusim ci vrea doar sa incercam din tot sufletul.'' Maica Tereza de Calcutta. / ,,Cand viata e blanda cu noi, nu trebuie sa ne intrebam...de ce...'' / http://www.jemnemelodie.sk/ / ,,Mergi inainte iar daca acel ceva sau cineva pe care-l cauti, nu exista inca fii convins(a) ca Bunul Dumnezeu il va crea intradins pentru a-ti rasplati indrazneala !'' / http://www.shoutcast.com/radio/Vlaska.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)