Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
    MuSic & So mucH MoRe! Expert
    Posts Thanks / Likes

Smile Cumpar receiver satelit cu CI (common interface)

Salutare,
    Dupa cum spune si titlul - vreau sa cumpar un receptor satelit cu CI adica cu common interface in stare perfecta de functionare.
    ma intereseaza strict pentru Diablo Cam - adica sa merga cu camul in el in rest poate sa fie chior fara pach...dar sa aiba RF.
    Desigur de preferat marci precum Humax, Strong, etc...
    Accept si schimburi - de ex. am Strong cu cam viacces incorporat, mai am Hyundai de la Digi, etc, etc...

multumesc frumos.
    DVB-S:
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
    Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
    Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
    Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
    DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
    Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
    DVB-T:
    TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Are un amic un Echostar 2200 2CI si cu un CAM matrix parca... daca esti interesat...
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Posts Thanks / Likes

Wink ok

Sunt fan Echostar - e super ok dar fara matrix..ca am la camuri...

multumesc mult.
    DVB-S:
    Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
    DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
    DVB-T:

Posts Thanks / Likes

Da-mi un pm cu nr. de telefon si un pret aproximativ si vedem cum facem. Adevarul ca nici eu nu stiu cam cat ar face. Prietenul meu nici atat... Receiverul nu prea a fost folosit pentru ca proprietarul era afon in astea.
    Later: Asta e...
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default vintage

am si eu unul..2 CI si cititor de Viacces...1 mil e bine?
    ... si platesc eu transportul.
    DIGI TV(3kituri cu HSS 1160,DIGI+,DIGI II+), FOCUS SAT, DM 500, Echostar 3600 IP, Echosmart 770 cu cardreader,3XEchosmart 790,Echosmart 791 2XKAON KSF100, Optibox CXPVR, 1x offset 1,20, 4 LNB INVERTO 0.2 dB, 5xoffset 0.90x6lnb inverto 0.2 db, 1X offset 0.80X1 lnb Smart Titanium 0.2 db

Posts Thanks / Likes

Wink Va multumesc frumos de oferte :)

Liviule iti multumesc mult pentru extra oferta - este un pret excelent.
    Daca si amicul de mai sus skycleaner se invarte in jurul acestui pret, este super ok il cumpar si pe al lui.
    DVB-S:
    DVB-T:

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

@the the: faci depozit?
    SHALOM

Posts Thanks / Likes

Wink more vintage...

Hehehe - gata m-am hotărât - o să fac colecție de Echostaruri...ăsta este și trendul...vintage, vintage...
    DVB-S:
    DVB-T:

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by realsat View Post
    Vrajeala si caterinca...baga soft si le vinde la un pret mai mare
    gresesti ! crede-ma ...
    omul e ok ! are scule , superscule ...
    e fan inrait ECO ! si pe bloc daca te urci ... ai sa ramii surprins sa vezi ce padure ( de antene )are !
    nu se ocupa cu mizilicuri , ca nu ii sta in caracter ...
    Cindva sheruiam cu un humax 5400 z , ... el la facut sa mearga ..
    De la el am luat microbul DTH
    pentru cccam caut "peeri adevarti nu cabanieri cu carduri in distanta 69"

Posts Thanks / Likes

@realsat de ce esti de la un timp asa acid? @the the sper ca totul e ok cu receiverul, in afara de mirosul sau ca fuma fostul lui proprietar de s-a impregnat si in scula.

Posts Thanks / Likes

Wink Take it easy guys!

@ skycleaner - totul este ok si iti multumesc frumos cu acesta ocazie - merge excelent l-am curatat oricum

@ giolgau - multumesc mult de aprecieri dar nu este cazul - imi plac glumiteze astora...)

@ realsat - apreciez faptul ca vrei sa ma ajuti - dar la ce am in semnatura nu cred ca este cazul...multumesc mult.

Cat despre batranul meu Echostar 3000 IP - l-am vandut acum 3 ani chiar aici pe forum si era de culoare gri.
    Dar faptul ca mai am inca acasa un Echostar DSB-2200 2CI Viaccess mi-a pastrat permanent respectul fata de tunerul acestui receptor - si de ce nu chiar de soft...ca sa nu-ti mai zic cate acoperisuri a vazut si cate ploi sau soare a indurat carcasa lui.
    Deci Echo - rules!
    DVB-S:
    DVB-T:

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Salut, Lazer 2005 Ci

Salut. Am si eu un receptor satelit Lazer 2005 Ci cu doua common interface. L-am luat in ideea sa prind si eu canalele FTA. Am o antena orientata pe satelitul Hellas- este abonament Dolce. Satelitul Hellas nu este in lista. Am optiune sa caut numai canalele FTA, dar nu imi gaseste nimic. Am multi sateliti acolo in lista, cand dau pe unul dintre ei, imi zice semnalul care il are. Stiu ca nu are cum sa imi gaseasca nimic deoarece nu este orientat decat pe Hellas, dar cum fac sa bag Hellas in lista? Am avut o placa skystar 2 pe hellas si erau canale FTA. Multumesc anticipat.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default turksat

ai satelitul turksat in el?editezi ceva transpondere pe el cu frecventele cu sr de dolce 30000 care sint free etc si dai scanare !dute pe www.lyngsat.com
    la satelitul de 39 est si ia frecventele free!succes,eventual modifici niste transpondere ale lui turksat cu noile date!

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default Editare turksat

Quote Originally Posted by johnsaxon View Post
    ai satelitul turksat in el?editezi ceva transpondere pe el cu frecventele cu sr de dolce 30000 care sint free etc si dai scanare !dute pe www.lyngsat.com
    la satelitul de 39 est si ia frecventele free!succes,eventual modifici niste transpondere ale lui turksat cu noile date!
    Ai putea fi mai explicit, cum editez transponderele? Nu ma pricep deloc. Nu am nici telecomanda. Poti da ceva detalii? Te rog mult, te cinstesc.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default Ajutor Lazer Ci2005

Salut oameni buni. Am si eu o rugaminte la voi, niste sfaturi, mai exact.
    -am receiverul satelit digital marca LAZER 2005 CI.
    - am abonament Doce, deci antena fixa pe Hellas Sat 2, 0.8 m diam cred
    - am avut skystar 1 pe cpu, deci stiu sigur ca sunt canale FTA pe Hellas ( daca nu s-aschimbat situatia intre timp)
    - am com pe receiver, deci imi trebuie cablu ala :http://forum.softpedia.com/index.php...=post&id=46252
    sa pot face actualizari si editari de sateliti in receiver ( bun cablu pentru Lazer 2005 Ci?)
    - daca actualizez oftul de la receiver, am auzit ca se poate, se imbunatateste cu ceva receiverul ma intereseaza in primul rand FTA-urile, la sfarsit eventual si cele care pot fi decodate. Am 2 x Common Interface
    - in lista de sateliti din meniul receiverului nu gasesc Hellasat ( pe care e transmis Dolce), cum il bag, cu cablul serial si editare, actualizare de soft?
    - are vreun rost sa iau cel mai nou soft pentru receiver de la baietii aia si sa il pun?
    - am ca optiune in receiver la cautare canele sa gaseasca numai FTA
    - nu am telecomanda la receiver, dar am un MAC rusesc si cartea lui de pot isa ii bagi sute de mii de modele, nu gasesc Lazer, dar daca imi puteti spune voi ce firma a facut cipul receptor/procesor incarc alt model.
    Va rog frumos raspundeti-mi, dau o bere. Cel mai mult m-ar interesa cum nag Hellasat in receiver ca antena e fixa de la dolce. Ms.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)