Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 49
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default HAGI antrenor in locul lui Piturca

S-a răsuflat din Federatie stirea ca Hagi va fi numit antrenor la nationala dupa demiterea lui Piturca.
    Obiectivul lui Hagi la nationala va fi alcatuirea unei formatii tinere si calificarea la Campionatul European din 2012.
    Hagi a refuzat nu demult oferta de a antrena Galatasaray, si acum daca se pun cap la cap declaratiile lui despre nationala cum ca trebuie intinerita si ca el are deja o strategie pentru reconstructie, se intelege acum ca el era demult ales , in cazul ca Piturca da faliment in calificari pentru Africa de Sud.
    Hagi a mai pregatit nationala in 2001, cand a demisionat din functie dupa numai cateva meciuri, in urma eliminarii suferite in fata Sloveniei, in barajul de calificare la Campionatul Mondial din 2002.
    Sa-i uram succes si apoi sa-i cerem rezultate.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Suntem o natie de masochisti.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

si eu vreau tot pe Hagi la nationala (oricum nu mai avem fotbalisti de valoare)!
    Esti om cu mine ......cu tine ! . E bine sa faci ce stii si sa stii bine ceea ce faci. h-h strong,kaoneros,yumatu.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by yonut View Post
    si eu vreau tot pe Hagi la nationala (oricum nu mai avem fotbalisti de valoare)!
    In teren sau ca antrenor?
    Ce sa faca Hagi la nationala? Curatenie prin vestiare?
    Language is merely a difference, not a barrier.
    Io non invecchio... divento vintage!

http://madalinamanole.ro
    14 iulie 1967 - 14 iulie 2010

Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

nu stiu cine ar fi mai bun ca si HAGI (inafara de Lucescu si Beloni)?
    Olaroiu cara are cupe acordate de niste arabi coboriti de pe camila in vestiarul de fotbal?
    si care incep meciurile cind i-si termina cineva rugaciunile?
    fotbal ca hagi nu stiu cine cunoaste in romania.
    eu zic ca trebuie sa i se acorde a 2 sansa.sa nu uitam cit timp a antrenat Hagi nationala!
    HAI ROMANIA!

Om ... cu farfurie ! Expert
    Undeva in Oltenia ... de sub munte !HOREZU!
    Posts Thanks / Likes

Eu zic sa mai astepte .... ! Deocamdata nu a confirmat cine stie ce ... nici macar pe la echipele de club ! Pentru nationala trebuie si ceva experienta , dar mai ales fler . Pana acum nu a dovedit nici una ... si nici alta ! Si asta fara suparare ! L-am apreciat pentru cariera de jucator , dar sa nu acoperim cu aceeasi plapuma cele doua cariere .

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Da, de parca Piturca a confirmat ceva inainte sa vina la Nationala.

Confirmarile vin DUPA ce il pui antrenor, asa e normal.

Hagi merita din plin sa fie antrenor la Nationala pentru care a facut ca jucator mai mult decit oricine in tara asta.

Ca antrenor, este mai experimentat ca oricine alt antrenor, a avut ce sa invete la Real, Barcelona si celelalte echipe mari.

Ii trebuie un pic de noroc si indrazneala, nu ca Piturca care n-a facut decit barbut la Nationala.
    I-a iesit o data, dar restul nu.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gabrield View Post
    ... pentru care a facut ca jucator mai mult decit oricine in tara asta.
    Da, ca jucator a facut multe dar ca si antrenor nu are nici o sansa.A avut timp suficient la diferite echipe de club si chiar la nationala si nu a aratat-o .
    Sa nu uitam:nu orice inginer poate sa fie manager bun.
    Video: Vu+Uno (HDD 80Gb) /offset 1.2 H-H/42E<=>30W;
    Optibox Gekko Cable HD
    Audio: Harman Kardon HK680+Monitor Audio B2+WD Elements Play (2Tb)

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Din lac in put!

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

Cred ca nu intelegi rolul unui antrenor si performantele lui.

Ce sa faca Hagi la Nationala in cele 2-3 meciuri ?
    Cind sa schimbe, ce scheme sa aduca ?

Uite, antrenor prost poti sa spui ca e Lacatus, de cind e el, nu vezi nici macar o schema de joc, vreo faza fixa lucrata, nimic.

Hagi cind era, avea schema clara, cistiga aproape orice meci cu 1-0.
    Desigur, nu e matematica, mai se inimpla si rele, dar echipele antrenate de Hagi nu primeau gol asa usor.

Uite ce spunea presa vremii :
    . Antrenamente pentru lovituri libere
    Este pentru prima oara dupa multi ani cind stelistii au avut parte de antrenament special pentru loviturile libere din preajma careului mare. Hagi are o regula: la finalul sedintei intreaba cine vrea sa vina sa execute lovituri. Marea majoritate se inscriu, vin si trag la poarta de la 22-25 de metri, facindu-se diferite pariuri intre jucatori si portari, miza fiind o serie de 10 flotari. Pentru a-i motiva suplimentar, in concurs se baga si Hagi. Cei mai buni executanti? Dica, Badoi, Bostina si, evident, "Regele".

Cred si eu ca nu l-au mai vrut jucatorii, ca ii punea la flotari...

Pe vremea lui Olaroiu, nu exista zi in cantonamente fara un antrenament extrem de tare din punct de vedere fizic. Anul trecut, tot la Kaprun, Radoi si compania erau pusi de preparatorul fizic, Ferdinando Hippoliti, sa lucreze continuu fizic, sedinte de pregatire care ii solicitau la maximum pe jucatori si care au avut ca rezultat accidentari pe banda rulanta. Acum, Hagi are metode mult mai umane si prefera sa-i pregateasca fizic pe jucatori prin diferite exercitii de joc sau intre doua reprize ale unor scheme sau jocuri-scoala, renuntind la prelungitele serii de alergari.

Asta e problema la Steaua : sint foarte buni fizic, dar cu mingea, ioc.

Vorba cuiva : si calul alearga, dar nu face lapte.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by spectator View Post
    Din lac in put!
    Mare dreptate ai...

f11

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gabrield View Post
    Cred ca nu intelegi rolul unui antrenor si performantele lui.

Ce sa faca Hagi la Nationala in cele 2-3 meciuri ?
    Cind sa schimbe, ce scheme sa aduca ?

Uite, antrenor prost poti sa spui ca e Lacatus, de cind e el, nu vezi nici macar o schema de joc, vreo faza fixa lucrata, nimic.

Hagi cind era, avea schema clara, cistiga aproape orice meci cu 1-0.
    Desigur, nu e matematica, mai se inimpla si rele, dar echipele antrenate de Hagi nu primeau gol asa usor.

Uite ce spunea presa vremii :
    . Antrenamente pentru lovituri libere
    Este pentru prima oara dupa multi ani cind stelistii au avut parte de antrenament special pentru loviturile libere din preajma careului mare. Hagi are o regula: la finalul sedintei intreaba cine vrea sa vina sa execute lovituri. Marea majoritate se inscriu, vin si trag la poarta de la 22-25 de metri, facindu-se diferite pariuri intre jucatori si portari, miza fiind o serie de 10 flotari. Pentru a-i motiva suplimentar, in concurs se baga si Hagi. Cei mai buni executanti? Dica, Badoi, Bostina si, evident, "Regele".

Cred si eu ca nu l-au mai vrut jucatorii, ca ii punea la flotari...

Pe vremea lui Olaroiu, nu exista zi in cantonamente fara un antrenament extrem de tare din punct de vedere fizic. Anul trecut, tot la Kaprun, Radoi si compania erau pusi de preparatorul fizic, Ferdinando Hippoliti, sa lucreze continuu fizic, sedinte de pregatire care ii solicitau la maximum pe jucatori si care au avut ca rezultat accidentari pe banda rulanta. Acum, Hagi are metode mult mai umane si prefera sa-i pregateasca fizic pe jucatori prin diferite exercitii de joc sau intre doua reprize ale unor scheme sau jocuri-scoala, renuntind la prelungitele serii de alergari.

Asta e problema la Steaua : sint foarte buni fizic, dar cu mingea, ioc.

Vorba cuiva : si calul alearga, dar nu face lapte.
    Corect,
    Cred ca cea mai buna optiune ar fi: Lucescu (senior) sau Beloni.
    Dbox2, Dbox1, Humax CI-8100PVR 80GB/HDD, DG 17500 CI, DigiTV, H-H Strong2100, 1,2m AL and more...

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Cool

Din pacate talentul de jucator nu il egaleaza pe cel de antrenor.Sau cel putin nu s-a intamplat asta pana acum, indiferent de echipele pe care le-a pregatit. Oare cat timp i-ar trebui regelui sa se faca inteles de jucatori ? sau nu era mare lucru de inteles?! Bag seama ca nici talentul si abnegatia de jucator ale lui Lacatus nu au fost suficiente pentru a aduce rezultate in cariera de antrenor.
    Cam acelasi lucru cred ca se intampla si cu .. d-l Hagi. Poate ca trebuie sa se mai "coaca", ca si antrenor. Sa invete sa insufle si fotbalistilor ideile lui de fotbalist. Cred ca e vorba de comunicare. Parca stie dar ... nu stie cum sa "zica"
    Om trai si om vedea !

Numai bine!

Quote Originally Posted by chris View Post
    Da, ca jucator a facut multe dar ca si antrenor nu are nici o sansa.A avut timp suficient la diferite echipe de club si chiar la nationala si nu a aratat-o .
    Sa nu uitam:nu orice inginer poate sa fie manager bun.

Cheers BADE !

Banned Expert

Posts Thanks / Likes

tdysat,
    Astea sint prostii din presa, cum sa crezi ca nu stie sa vorbeasca pe intelesul jucatorilor ?
    dar jucatorii ce or fi ?
    Academicieni ?

Lor le spui doar, huo ba, la oase ! si inteleg perfect.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Astăzi este anunţat noul selecţioner. Se pare că acesta va fi Hagi, dacă e să ne luăm după speculaţiile din presă.

Dumnezo cu mila!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)