Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Talking Vand/Schimb Vantage HD 7100TS

Vand Vantage HD 7100TS, in garantie, cu 140 lei sau schimb cu IPBox 910HD. Pot oferi la super pret DiabloCAM light 2.3 cu CAS3, tot in garantie... vreau IPBox 910HD

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default vreau diablo cam

vreau eu diablo cam 2,3,si pune si tu un pret ,si un nr de telefon ca doar nu le-ai furat,si este val si pt cei care nu dau detalii la produsele pe care le vand

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Ideea e ca vreau sa vand Vantage, si ca sa fac noul posesor fericit ii pot oferi si diablo + CAS (nu stiu cat vreau pe ele...).

MuSic & So mucH MoRe! Expert
    Posts Thanks / Likes

Wink Kathy?

Este receptorul pe care mi-l doresc la ora actuala ca sa fac teste cu Diablo.
    Ce zici de un schimb cu Kathy (1wat) 910 HD - in stare impecabila?
    Se poate proba evident, este la mine in dormitor acum direct pe nordici - in "retea"
    DVB-S:
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.25
    Offset Emme Esse (Alu.) 1.15
    Prime focus (Alu) 1.50m, 1.90m
    Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
    Offset 35.cm (Camping), Triax BSKYB (72x58 cm), etc
    DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
    Abo: Focussat, Dolce, HD+, TivuSat, Freesat, etc.
    DVB-T:
    TechniSat MultyMedia TS 1, Televes DAT HD, DIGIALITY OUTDOOR ANTENNA, etc

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by startrekds9
    Vand Vantage HD 7100TS...sau schimb cu IPBox 910HD
    Din curiozitate imi poti spune de ce vrei sa vinzi acest receptor?Si de ce il schimbi cu IPBox?
    Citesc bine-140 lei{sau roni}?Nu-i greseala de la...tastatura?

Quote Originally Posted by the the
    Este receptorul pe care mi-l doresc la ora actuala ca sa fac teste cu Diablo.
    Merge super Diablo cu Vantage.Ai acces la meniu si-l poti configura cum vrei.Nu sint probleme cu acest cam,doar se incalzeste putin;de fapt cu orice receptor,din cite am citit pe diferite forumuri.Dar nu are consecinte in utilizare.

satelescu

Posts Thanks / Likes

Wink

Multumesc frumos Satelescu de info.
    Din cate am inteles din posturile tale stie si softcamkey...right?
    DVB-S:
    Offset 1.50m Fe, Triax TDS 1.10m, Visiosat BIG-BISAT, TechniSat SATMAN 85cm, Gibertini OP100L, etc
    DM 800 HD V2, DM 500 V2, DM 800 HD, Amiko X-Finder, GigaBlue 800 HD, Sab Sky 4800 Mini Hd,
    DVB-T:

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Din cate am inteles din posturile tale stie si softcamkey...right?
    Right,stie,dar nu stiu cum se introduc manual cheile in cam pentru ca n-am incercat.Am un inscriptor Cas Studio prin care fac update-ul cheilor sau software-ului.Dar din cite am butonat prin cam,exista posibilitatea de a introduce manual ultimele chei.Interfata cam-ului in receptor permite setari dupa preferinta.
    Ma intreb de ce userul vinde Vantage 7100 HD TS doar cu 140 lei{roni},cind receptorul costa citeva sute de euro.Eu am dat 400 euro pe el.
    satelescu

Posts Thanks / Likes

Hehe cred ca este o greseala - in fapt a vrut sa zica 14 mil. vechi.
    In ceea ce priveste introducerea keylor manual probabil are vre-un meniu secret.
    Pe mine ma intereseaza de fapt un rec. HD cu meniu simplu pentru cealalta camera unde e sotia mea...nu sa se complice cu linux, Mbox, etc... etc...
    DVB-S:
    DVB-T:

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Pe mine ma intereseaza de fapt un rec. HD cu meniu simplu pentru cealalta camera unde e sotia mea...nu sa se complice cu linux, Mbox, etc...
    Nu numai ca are un meniu simplu si usor de utilizat chiar pentru incepatori,dar mai important,tocmai ca sa "nu se complice" cu Linux...",Vantage e un receptor,receptor.Asa-i gindit,asa si trebuie folosit.Si fiindca are un suport hardware si software de ultima ora,el corespunde acelor utilizatori care vor sa-l foloseasca pentru receptia semnalelor slabe,si nu numai.
    Dar pentru ca vrei sa-i oferi sotiei pentru a viziona programelor tv codate,e de dorit sa ai inscriptor Cas.Sint prea multe actualizari atit la versiunile de Cam dar si la chei,din motive stiute deja,incit esti nevoit sa cauti tot timpul ultimele chei sau Data cu care poti deschide ce vrei sa vezi!
    Sper ca precizarea mea e importanta pentru ce vrei sa obtii cu acest receptor,dar mai ales cu Diablo!
    satelescu

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Exclamation Lamuriri...

Vreau doar IPBox 910... pentru client incubuscamd, nu ma tenteaza DreamboxHD (era bun DM500, dar 800 HD PVR la aceleasi dimensiuni...).
    Cat despre pret, m-am exprimat gresit, evident... 1400 ron.

Diablo merge foarte bine cu Vantage, se pot edita si manual cheile in hexa cu ajutorul telecomenzii desi n-am facut-o niciodata. Daca nu ai Diablo si folosesti o imagine neoficiala (banuiala mea e ca sunt sustinute tot de producator ) poti edita la fel cheile manual (apare un nou articol de meniu) sau le poti incarca extrem de usor cu un stick usb sau prin ftp local sau direct prin Internet. Ceea ce este extrem de interesant e ca exista si un mod AUTO pentru formatul imaginii (1080i, 720p, 560i) care functioneaza perfect la schimbarea posturilor... pentru un ochi fin conteaza ca sursa sa fie p sau i pentru anumite programe (arteHD, SVT HD de exemplu sunt 720p, TVR HD, AnimalPlanet HD sunt 1080i si e foarte util ca sursa sa se schimbe automat si sa nu fi nevoit sa butonezi pentru asta). De asemenea, aparatul are un upscaler foarte bun, diferenta programelor vizionate cu un Dreambox500 si cu Vantage pe un televizor HD este mai mult decat evidenta... adica foarte placut surprinzatoare.
    Last edited by startrekds9; 1st April 2009 at 16:40.

Posts Thanks / Likes

Cool

Quote Originally Posted by startrekds9 View Post
    Vreau doar IPBox 910... pentru client incubuscamd, nu ma tenteaza DreamboxHD (era bun DM500, dar 800 HD PVR la aceleasi dimensiuni...).
    Cat despre pret, m-am exprimat gresit, evident... 1400 ron.

Diablo merge foarte bine cu Vantage, se pot edita si manual cheile in hexa cu ajutorul telecomenzii desi n-am facut-o niciodata. Daca nu ai Diablo si folosesti o imagine neoficiala (banuiala mea e ca sunt sustinute tot de producator ) poti edita la fel cheile manual (apare un nou articol de meniu) sau le poti incarca extrem de usor cu un stick usb sau prin ftp local sau direct prin Internet. Ceea ce este extrem de interesant e ca exista si un mod AUTO pentru formatul imaginii (1080i, 720p, 560i) care functioneaza perfect la schimbarea posturilor... pentru un ochi fin conteaza ca sursa sa fie p sau i pentru anumite programe (arteHD, SVT HD de exemplu sunt 720p, TVR HD, AnimalPlanet HD sunt 1080i si e foarte util ca sursa sa se schimbe automat si sa nu fi nevoit sa butonezi pentru asta). De asemenea, aparatul are un upscaler foarte bun, diferenta programelor vizionate cu un Dreambox500 si cu Vantage pe un televizor HD este mai mult decat evidenta... adica foarte placut surprinzatoare.
    Exact ca la Kathy - face la fel upscaling - iar la capitolul client de Cccam merge excelent.
    DVB-S:
    DVB-T:

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Default DiabloCAM light 2.3 cu CAS3

mai e valabila oferta de DiabloCAM light 2.3 cu CAS3 ?. Da un pret.

Mi se rupe Expert
    Posts Thanks / Likes

@startrekds9

ti-am trimis PM de citeva zile bune , nu raspunzi ?

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Smile

Quote Originally Posted by badboy View Post
    @startrekds9

ti-am trimis PM de citeva zile bune , nu raspunzi ?

L-am omis... scuze. Gata, am raspuns.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)