Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default INFO SATELIT 3/2005

Va anunt aparitia numarului 3 din 2005 al cunoscutei reviste INFO SATELIT.
    Din nou articole interesante asteapta sa fie citite de dumneavoastra.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Am primit revista.
    Se vorbeste de RDI numai de bine.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Super..cu numa 12 lei
    DIGI TV(3kituri cu HSS 1160,DIGI+,DIGI II+), FOCUS SAT, DM 500, Echostar 3600 IP, Echosmart 770 cu cardreader,3XEchosmart 790,Echosmart 791 2XKAON KSF100, Optibox CXPVR, 1x offset 1,20, 4 LNB INVERTO 0.2 dB, 5xoffset 0.90x6lnb inverto 0.2 db, 1X offset 0.80X1 lnb Smart Titanium 0.2 db

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

cum pot primi si eu revista?
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75°E <> 30°W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Ma dar de la numar la numar tot mai scump, auzi tu numai 12 lei.
    TM-Ant. Kovosat 1.4M, LNB MTI 0.8dB, Echostar AD-3600-IP VIACCESS, FreeCAM 2-20, Season Interface, Digisat Pro, Satlook Micro+, etc.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Am primit si eu hartiuta de la posta, ca sa ma prezint sa iau pachetelul. Si pe hartiuta scrie frumos 12 ... Puteau sa includa si ei un CD, atasat revistei, ca la orice revista care se respecta, la banii astia.
    Si pe CD se puteau pune unele lucruri interesante, gen liste transpondere, programe, rezultate de la teste pentru receptoare, diverse utilitare, bineinteles care nu incurajeaza vizionarea neautorizata a programelor.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default RE

Ce vreti ma a crescut pretul PETROLULUI....

DreamBox 500 + AKTA TV , 1.6 offset (Al) , Invancom 0.3 db

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

DEZAMAGIRE ! Asa cum acest board are tendinte pro RCS aceasta revista este clar pro MAX. Articole foarte slabe,subiecte ne interesante sau dezbatute in numere mai vechi.
    Ce parere sa aveti despre articole la : "Satelitii invizibili..." , "Deseurile spatiale...." "....televizoare cu ecran plat"
    Actualitatea pay-tv un articol jalnic din punct de vedere al informatiilor impanat cu traduceri de pe alte situri.Priviti specie de articol :

"In ceea ce priveste grupul CK2 , e de remarcat ca el a determinat arestarea ,in decembrie 2004,in Malta a unui anume Tonido si,in noiembrie 2004,in Spania,a unui anume Zacki"
    Priviti insuruirea de virgule iar Tony Doe a devenit un "anume Tonido" si marele Zacky devenit un "anume Zacki"

Articolul despre RDI foarte slab si fara consistenta dar in schimb surprinde un articol ridicol despre pagina de dreambox a lui sat-key,de parca respectivii au facut vreo imagine gen SF de la sat-forum.

Deplorabil,revista nu mai este cea de pe vremea lui Dan Balanescu.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default Presa scrisa ...

Presa tehnica scrisa are in principal drept public tinta o populatie la care mijloacele de informare moderne , Internet cu deosebire sau reviste specializate straine , ajung mai greu sau chiar de loc ! este cazul special al revistei Info Satelit , revista care trebuie sa semene doar cu ea cea de azi , revista care publica in mod evident informatie preluata de la altii ... ca orice informatie tehnica ! la fel de evident ... mult mai multa informatie pur si simplu raportata la volumul reclamei decat marile reviste similare.
    Revista nu face o pledoarie pentru vreunul din sistemele DTH romanesti , nu face asta in mod special , spun asta pentru ca nr. 1/2005 a fost numarul DigiTV, numarul 2/2005 a fost numarul Focus SAT si ... urma firesc MAX TV ... daca despre DIGI si Focus s-a scris doar din propria documentare si nu atit de larg cat ar fi dorit unii ... este vina celor care desi au avut portile revistei larg deschise ... s-au sfiit sau au ignorat invitatia facuta. Eu cred ca privirea critica asupra continutului , ca actualitate si tinuta tehnica , este utila si chiar necesara ... mai putin accentele "personale" ... "hormonale" mai degraba decat rationale !
    Si in final o observatie generala ... toate , absolut toate , publicatiile de vara acuza o lipsa de tonus si idei proaspete ! asta si la case mult mai mari ...

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Oricum fata de ultimile doua nr. se simte o evidenta crestere in ceea ce priveste calitatea informatiei. Directia mi se pare buna. Cel putin nu au mai aparut inf. "fierbinti" despre tunere tv, mobile sau alte rahaturi de-astea.
    Apropo! La banii astia chiar ca mergea un cd

Remember Digitalus!! Expert

Posts Thanks / Likes

Pacat!

Prin prisma costurilor de editare (hirtie, tipar, tehnoredactare, etc) nu cred ca face mai mult de 1,5 RON (nu cunosc tirajul)
    Prin prisma informatiei transmise ... mult mai putin

Asa ca ...

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Salut!
    Ma intereseaza cum pot sa intru in posesia revistei Info Satelit !
    Va multumesc anticipat!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Cata-incepator
    Salut!
    Ma intereseaza cum pot sa intru in posesia revistei Info Satelit !
    Va multumesc anticipat!
    Modul de procurare: comandati prin prin e-mail la [email protected] sau telefonic la 0264-433236
    SHALOM

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Sau ti-o trimit eu pe a mea ca deja am citit-o. Pret 150.000 lei vechi

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default revista

Si eu sint de parere ca revista nu mai are aceeasi calitate ca pe vremea domnului Dan Balanescu. Din pacate si pretul vad ca a "explodat" Fac o comparatie cu alte reviste (CHIP cu CD spre exemplu la 80000 lei are un numar mai mare de pagini, calitate mai buna a hirtiei, subiecte foarte interesante si bine documentate si o calitate grafica inomparabila cu a Ifosatelit-ului) si consider ca aceasta revista nu ar fi trebuit sa coste mai mult de 50 000lei

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)