Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12

Thread: @ Dongle

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default @ Dongle

Salut maestre.
    Daca ma poti ajuta cu scheme de conexiuni la radioul meu de la Ranault Symbol,dau de baut nu numai virtual.
    Ca eu as cauta dar nu stiu ce/cum sa caut.

Deocamdata cu multumiri anticipate.
    .

FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up

Ia vezi aici
    LABOR OMNIA VINCIT IMPROBUS (lat.) munca stăruitoare învinge totul – Vergiliu, „Georgica”
    NON OMNIA POSSUMUS OMNES (lat.) nu toți putem toate – Vergiliu, „Bucolica”, VIII, 63.

Pentru prost, umorul e o formă indivizibilă de insultă, e ceva care-l vizează personal. Umorul mușcă, înțeapă, provoacă, sfidează, și face toate astea involuntar, uitîndu-și mereu foloasele, așa cum procedează electricitatea. Bușcu dixit.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by garlic_dog View Post
    Ia vezi aici
    Iti multumesc,dar nu vad nici o "apropiere" cu mufele mele.
    De azi dimineata tot caut Cartea Tehnica pe care am primit-o cand am luat masina,poate in ea da mai multe detalii despre marca sau tip.
    Daca nu o mai gasesc,voi deschide capacul,poate gasesc inauntru ceva repere de identificare.
    .

FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Mayerling View Post
    Iti multumesc,dar nu vad nici o "apropiere" cu mufele mele.
    De azi dimineata tot caut Cartea Tehnica pe care am primit-o cand am luat masina,poate in ea da mai multe detalii despre marca sau tip.
    Daca nu o mai gasesc,voi deschide capacul,poate gasesc inauntru ceva repere de identificare.
    dar aici?

e un pdf pe forumul ala descarca-l.
    LABOR OMNIA VINCIT IMPROBUS (lat.) munca stăruitoare învinge totul – Vergiliu, „Georgica”
    NON OMNIA POSSUMUS OMNES (lat.) nu toți putem toate – Vergiliu, „Bucolica”, VIII, 63.

Pentru prost, umorul e o formă indivizibilă de insultă, e ceva care-l vizează personal. Umorul mușcă, înțeapă, provoacă, sfidează, și face toate astea involuntar, uitîndu-și mereu foloasele, așa cum procedează electricitatea. Bușcu dixit.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by garlic_dog View Post
    dar aici?

e un pdf pe forumul ala descarca-l.
    Ala-i,esti MARE de tot.Raman dator vesnic.La proxima intalnire a forumistilor sa nu o ratezi,ca-ti va parea rau.
    .

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default Problema rezolvata.

Ala-i,esti MARE de tot.Raman dator vesnic.La proxima intalnire a forumistilor sa nu o ratezi,ca-ti va parea rau.
    Gata,facut proba cu fire provizorii,OK.Maine merg sa caut ceva mufa care potriveste acolo.Daca nu gasesc,"lichesc" direct pe pini,trag o tila pe lipituri si gata.
    .

FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Wink

Gata,facut proba cu fire provizorii,OK.Maine merg sa caut ceva mufa care potriveste acolo.Daca nu gasesc,"lichesc" direct pe pini,trag o tila pe lipituri si gata.
    Am mai gasit si asta

Bafta

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Moo , moo copiatorilor , clonatorilor , de ce imi furati sistemul audio

Am copyright pe fire lipite in mufe , sistemul se cheama Navi2AutoRadiobyKB )

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Moo , moo copiatorilor , clonatorilor , de ce imi furati sistemul audio

Am copyright pe fire lipite in mufe , sistemul se cheama Navi2AutoRadiobyKB )
    Clona,clona,dar nu bash.
    Ca eu pun o mufa mama Jack in bord,si ala il cositoresc la pini.
    Si din navigator in mufa mama pun cablul care l-am pus in poza aici ,

Si cand nu am Navigatorul in masina,nu raman cabluri atarnand pe bord.
    .

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

@Mayerling te rog sa ma scuzi dar nu am putut sa intru pe forum........ oricum ai rezolvat
    baftä

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default Gataaaa !

Azi am gasit si mufe asa ca nu am mai cositorit nimica.Toata afacerea 17 lei.Aprox. 3,95 Euro la cursul zilei de azi.

Si fara Navigator,fara cabluri atarnand pe bord.

Mai ramane sa caut alt cablu negru in locul celui alb,ca arata ca dracu.Si temometrul ala langa scrumiera,arata urat,si ala trebuie schimbat cu unul negru.

P.S.Acuma iar trage o ninsoare ca-n povesti la noi la Resita.Nu vrea sa plece iarna asta cu nici un chip.
    .

FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Talking

Vezi ca ti-a ramas o scama...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)