Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40

Thread: @MrMx....

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Default @MrMx....

As reply to: http://www.********.com/f2/viewtopic.php?t=47716

Who the fuck spune ca a folosi cartela in receptorul agreat de client reprezinta metoda de "hack"
    Orice provider care se numeste asa prezinta cartele care pot fi folosite intr-un receptor agreeat (nu obligatoriu un singur model). Vezi MAX si FOCUS!
    Inchiderea topicului spre care reprezint linkul consider ca este abuziva si facuta de un user care nu prea da dovada de respect fata de userii de pe forumul ********.
    Nu am zis sa vina cineva cu solutia pe forum, dar inchiderea topicului este foarte enervanta. Ma faceti sa va promit ca o voi face eu publica imediat ce dau de ea...... NUMAI daca nu se schimba situatia actuala a cenzurii si privarii libertatii de comunicare pe acest forum. Acel operator a dat cu bata-n balta cu maritishul cartelei; de ce va este rushine sa recunoasteti?
    Sau vedeti precum caii de curse? INAINTE! Era un ziar pe vremuri , "Elre". Si era comunist....
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

eu nu stiu cum a ajuns omul asta moderator la sectiunea de DTHuri, probabil o sa fim calcati in picioare pt orice opinie care nu e pe placul tribului mongoloid (cu tenta social-democarata ). sint socat

@fanta...hai mo ca invat si eu ciardasi, ma faci si pe mine moderator la DTH?

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by onyx
    eu nu stiu cum a ajuns omul asta moderator la sectiunea de DTHuri, probabil o sa fim calcati in picioare pt orice opinie care nu e pe placul tribului mongoloid (cu tenta social-democarata ). sint socat

@fanta...hai mo ca invat si eu ciardasi, ma faci si pe mine moderator la DTH?
    moo, vezi ca si io-s de-al lor (secui) dar ...... nu-s moderator
    1.6 Offset Al, Invacom 0.3dB, VBOX 2 Moteck, DVB: Pinnacle PCTV-Sat, act. 18'' , 75E <> 30W , DM500s / Focus KSF100 / 2x DigiTV 1160NA / 1x Humax Digi-plus / 0.3dB Gold+0.8m Offset / BOOM TV

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

da moo, eu il propun moderator aici pe @airboy. Are DIGI, stie si limba...

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

e belea mare CIOLANU asta
    350 kg de scule!

Keep believin` Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by onyx
    da moo, eu il propun moderator aici pe @airboy. Are DIGI, stie si limba...
    :P

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

@AirBoy atat timp cat operatorul "marite" cartela cu receptorul si oficial nu exista cartela separata, atat timp a urmarii cartela pe Dreambox este hack. Nu intram in detalii insa stii ca este adevarat. Aici intervine deja problema legalitatii. Ori eu ori Fanta inchideam topicul respectiv, zic eu, insa eu eram prezent prima data. Fanta a stabilit reguli destul de clare pe care tindem sa nu le respectam in ultimul timp. Daca lui Fanta nu-i place decizia mea fii sigur ca imi va lua dreptul de moderator. Insa pana atunci ... Stii ce am zis acum un an nu? Daca nu asa pe scurt: nu ne ocupam cu nimic cu ceea ce are de a face cu un hack la sistemele DTH sau canale romanesti si ca ne comportam civilizat. (in paranteza va zic ca si eu as vrea sa urmaresc Digi pe Dreambox, insa sunt lucrurui despre care nu vorbim ci pur si simplu aflam pe alte cai, decat un forum, care poate fii atacat prin instanta, direct sau indirect)

@onyx: din primul moment m-am gandit ca n-o sa-ti placa, ca voi fii moderator. Insa iti promit ceva: atat timp cat suntem on topic si nu intram in offtopic eu nu inchid topicuri. In cel mai rau caz le mut. Stii foarte bine ca nu sunt fan inrait Digi, si stii bine ca s-ar putea ca sa schimb in curand spre un alt operator (probabil la Max insa nici Focus nu a iesit inca din calcule). Nu sunt fan Digi si nu apartin la nici un trib. Incerc sa raman obiectiv si sa nu iau parti. Fii sigur, my friend, ca n-o sa fac pe teoroistu' aici, cum nu fac nici altundeva, unde suntem chiar amandoi moderatori ...

Mi se rupe Expert
    Posts Thanks / Likes

hai ca am ajuns s-o vad si p'asta.
    platesti abonament , ai kartela oficiala , dar te uiti pe alt reciver , se numeste HACK.

oare eu , ca folosesc kartela de Premiere in Humax , ii hackuiesc ?

is dezamagit

salute

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by badboy
    oare eu , ca folosesc kartela de Premiere in Humax , ii hackuiesc
    nu humax sau strong sunt problema ci dreambox care permite vizionarea in sharing fara a plati subscriptie oficiala.
    Mai devreme sau mai tarziu totul va fi facut public.
    BOOM TV betatester !

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Radu
    Quote Originally Posted by badboy
    oare eu , ca folosesc kartela de Premiere in Humax , ii hackuiesc
    nu humax sau strong sunt problema ci dreambox care permite vizionarea in sharing fara a plati subscriptie oficiala.
    Mai devreme sau mai tarziu totul va fi facut public.
    sharingul nu reprezinta o problema pt nici un operator, numai un grup mic de hobbisti folosesc.

ER' MEJO Moderator - Expert
    Posts Thanks / Likes

multumesc baieti.hai sa va zic ceva:
    aici in italia dupa cum stiti sky are cartela si receptorul(nu sunt inca imperechiate) deci la fel ca digi,nupoti folosi cartela sky in alte receptoare.
    pe forumurile italiene cele mai cunoscute(sunt cu 10 ani inaintea rdi) cand a aparut gbox newcamd(dreambox) sau n-cas si predator(cam) softuri care permit citirea nds cu alte aparete in afara de cele originare sky nici unul dintre moderatori sau useri si nici chiar sky nu au zis nimic.ciar daca sky fac mereu presiuni asupra forumurilor din italia.
    aici daca ceri chei sau intrebi despre algoritme nano e.c te baneaza dar daca ceri cum poti folosi orice abonament din lume pe propriul receptor nu se supara nimeni si iti raspund care cum stiu.
    deci eu vaasigur ca daca folosesti un abonament in alt receiver decat cel dela firma respectiva nu este hack,ci este riscul propriu pentru ca ti se poate arde cartela sau nu poate primi la sfarsit de reinnoirea cheilor.

in inchidere este casi cum tu platesti cablu dar in loc sa il folosesti doar la un singur tv il mai dai si la vecinu(pt a plati juma-juma)sau il tragi si in bucatarie pt ca nevasta ,sora ,mama samai priveasca niste telenovele.
    deci la urma toti suntem hackari cu cate ceva.

P.S.
    abia astept divortul dintre hyundai si cart digi

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default badboy

Sa folosesti cartela de Premiere in alt Receiver de cat cel dat liber de ei este ILEGAL.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: badboy

Quote Originally Posted by Thor819
    Sa folosesti cartela de Premiere in alt Receiver de cat cel dat liber de ei este ILEGAL.
    Chiar?Si de ce nu m-au arestat pina acuma?Cind aveam probleme(se intimpla si la case mari)si sunam la ei,imi spuneau ca daca am cartela in alt aparat,sa o bag in cel cu care am primit cartea si sa imi faca iar activarea.Deci .....

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Re: badboy

Quote Originally Posted by [email protected]
    Quote Originally Posted by Thor819
    Chiar?Si de ce nu m-au arestat pina acuma?Cind aveam probleme(se intimpla si la case mari)si sunam la ei,imi spuneau ca daca am cartela in alt aparat,sa o bag in cel cu care am primit cartea si sa imi faca iar activarea.Deci .....
    okay. cred ca ar trebuii sa clarificam acest lucru. Il rog frumos pe Fanta, daca citeste acest topic, sa intervine si sa ne zica daca vb. deschis depsre tema cartela Digi in alte recivere sau nu. imi comvine sa vorbim insa acest lucru este la limita lgelitatii. ii dau dreptate lui onyx ca la sharing au acces numai un mic grup, insa tot ramane ilegal. as fii mai mult ca fericit daca as avea posibilitatea insa sa folosesc si eu cartela Digi in Dreambox. Pe alta ordine de idei: am inchis topicul lui pisti pentru ca el, explicit a cerut in topicul original ca topicul sa nu fie dezbatut public si sa fie inchis.

Deci: Fanta: clarifica-ne acest lucru: putem vorbii deschis despre posibilitatea folosirii cartelei Digi in Dream sau nu?

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Oare numai in dream?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)