Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Custodia revine la digi ??

Nu e zvon , e adevarat ! zilele urmatoare oferta intra in vigoare
    pentru cccam caut "peeri adevarti nu cabanieri cu carduri in distanta 69"

Bagator de seama Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Asteptam confirmare de la [email protected]

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by giolgau View Post
    Nu e zvon , e adevarat ! zilele urmatoare oferta intra in vigoare
    intrebare si raspuns? care este adevarul..... cred ca pe multi i-ar interesa treaba asta sau este un zvon asaaaaaaaa! sa fie?

de! 44 de pahare ........sau mai multe

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

e foarte adevarat , dar il las pe marele Spartacus sa confirme aceasta stire

Banned Friend
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

astia nu au echipamente cu bani , ce custodie...

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by da smeker View Post
    astia nu au echipamente cu bani , ce custodie...
    E adevarat se da custodie... cel putin in Pitesti... Compania asta e manageriata la roata din fata.. ceva de tipul :... "frate se dezaboneaza clientii, dolce da echipament in custodie ! Bun, atunci sa dam si noi ! .
    Directorasii astia se uita in oglinda si uitandu-se ei asa frumos in oglinda ii apuca strategia de marketing si ofertare de tipul :... sa facem !

Stilul de management este: vazand si facand.

Obisnuiti-va cu oferte anuntate la colt de strada sau in toaleta publica, pentru ca stilul de management este de tipul "toaletei publice".
    Cum imi spunea o casierita "eu sunt doar executant", ideea este ca doar astia au ramas.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ziggycelistet View Post
    E adevarat se da custodie... cel putin in Pitesti... Compania asta e manageriata la roata din fata.. ceva de tipul :... "frate se dezaboneaza clientii, dolce da echipament in custodie ! Bun, atunci sa dam si noi ! .
    Directorasii astia se uita in oglinda si uitandu-se ei asa frumos in oglinda ii apuca strategia de marketing si ofertare de tipul :... sa facem !

Stilul de management este: vazand si facand.

Obisnuiti-va cu oferte anuntate la colt de strada sau in toaleta publica, pentru ca stilul de management este de tipul "toaletei publice".
    Cum imi spunea o casierita "eu sunt doar executant", ideea este ca doar astia au ramas.
    Da cand a fost custodie la Digi si ceilalti au copiat (prost) oferta nu s-a mai ofuscat nimeni . Digi a fost singurul care a dat mai multe echipamente / abonat in custodie si nu l-a mai copiat nimeni dar nici nu au apreciat forumistii ca tine lucrul asta . Urasc "indivizii" care nu pot(nu vor) sa fie obiectivi si sa analzeze corect situatia . In Romania nu exista DTH-ul perfect dar chiar daca ar exista tot s-ar gasi cativa sa-l caute de bube . Cei ce nu pot fi obiectivi mai bine s-ar duce sa traga "o liniuta" , poate macar asa ar vedea viata "in roz" .

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by johnny-m View Post
    Da cand a fost custodie la Digi si ceilalti au copiat (prost) oferta nu s-a mai ofuscat nimeni . Digi a fost singurul care a dat mai multe echipamente / abonat in custodie si nu l-a mai copiat nimeni dar nici nu au apreciat forumistii ca tine lucrul asta . Urasc "indivizii" care nu pot(nu vor) sa fie obiectivi si sa analzeze corect situatia . In Romania nu exista DTH-ul perfect dar chiar daca ar exista tot s-ar gasi cativa sa-l caute de bube . Cei ce nu pot fi obiectivi mai bine s-ar duce sa traga "o liniuta" , poate macar asa ar vedea viata "in roz" .
    Nu discutam despre ce a fost digitv odata, ci despre ce este el acum. mai bine de un an abonatii n-au vazut un echipament in custodie, decat cu pile interventii si alte instrumente specifice Romaniei si bineinteles politicii ilustrilor conducatori jijiTv. Intamplator am vazut magazia de langa Argintex Pitesti plina cu offseturi recuperate, indoite si nenorocite, ce nu mai pot fi folosite. Desi echipamente existau din recuperari s-a preferat sa se depoziteze intr-un mod cu totul dubios, in loc sa se redistribuie noilor clienti. Acum chiar daca ai vrea sa redistribui, nu prea mai ai ce , offseturile sunt indoite. . Dar desigur viata trebuie privita in roz, mai ales deciziile imbecile luate de ilustra conducere Digitv.
    Si acum sa fiu obiectiv : sunt foarte multumit ca receptoarele digi, asa cum sunt ele imi permit sanarea altor sateliti (hotbird, astra, amos etc), fara sa fie nevoie sa trec un receptor prin altul, insa in ceea ce priveste selectia de programe, aici, iar sunt obiectii mari pe care le voi comenta intr-o postare viitoare. Cam astea ar fi calitatile digitv.
    Apropos, sa fiu si mai obiectiv, EPG-ul ala cand o sa functioneze complet? De 2 ani sunt eu abonat... nicio imbunatatire... asa, sa fim profesionisti pana la capat!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

alo , juniorii , sinteti analisti , sau sinteti sacosarii cu nick name-ul schimbat ? eu am pus un subiect si vad ca ati ajuns la Dan Diaconescu
    Vorbim de noua oferta , si echipele de service ce vor instala acele echipamente ce se vor da in custodie

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Smile

Quote Originally Posted by giolgau View Post
    alo , juniorii , sinteti analisti , sau sinteti sacosarii cu nick name-ul schimbat ? eu am pus un subiect si vad ca ati ajuns la Dan Diaconescu
    Vorbim de noua oferta , si echipele de service ce vor instala acele echipamente ce se vor da in custodie

Pana la instalat, la dat la saiba ... te mananca strategia de marketing... stii ce-i aia
    Apropos, .... "daca marketing nu e, nici comisioane din instalari nu e " !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Da, revine oferta, momentan o sa fie valabil numai in anumite zone si cu niste conditii, ceea mai importanta fiind, ca trebuie facuta comanda prin Call Center. Cei care au deja comenzi facute, vor fi contactati de CC si li-se va comunica oferta si modalitatea de contractare. O sa revin cu detalii la momentul potrivit.
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

tot in anumite zone si in anumite conditii DIGI doreste sa renunte total la firmele subcontractoare pentru instalarea si punearea in functiune a echipamentelor,dorind ca acest lucru sa il faca doar echipele lor de service.. !daca va uitati pe site-ul www.digitv.ro la instalatori autorizati .. foarte multe firme nu mai apar !

Analizand putin situatia din punctul meu de vedere ar fi urmatorul :

O luna sau maxim doua vor reusi sa faca fata cu instalarile/service dar mai apoi volumul de lucru va creste daca vor mentine actuala oferta cu custodia,deoarece mai dureaza pana clientul va fii informat ca Digi ofera echipamente si in custodie,stiind momentan numai de Dolce!Orcum in principal vor fi categoria de clienti carora le place f mult fotbalul ..singurul avantaj a lui Digi in acest moment pe piata!
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Nu-i vaita tu ca n-au angajati , sunt destui "someri calificati" ce abia asteapta un telefon si daca stai sa te gandesti piata DTH s-a mai potolit , nu mai e ca la inceput cand curgeau clientii garla . Acum daca mai pica un amarastean ce nu si-a permis pana acum sau vreun "migrator" , singura piata viabila a ramas orasul unde daca se distribuie 2 decodoare pe abonament mai apar cativa razvratiti contra cablului (analogic - da si ala e pe duca) .
    PS Acum daca stam sa aruncam cu pietre doar pentru ca o oferta (custodie) revine inseamna ca nu vrem concurenta si atunci hai sa ne intoarcem la era "unicului conducator" si sa aplaudam marile realizari . La urma urmei la o oferta a concurentei cu ce poti sari , nu cu una asemanatoare , poate mai performanta ?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

In Timisoara gasiti receptoare berechet

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by csachiri View Post
    In Timisoara gasiti receptoare berechet
    Unde mai exact plz. La casieria digi.? Vreaun un receiver dublu in custodie..

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)